Yağ müşürü yağ kaçırıyor...

ahmet28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yağ müşürü yağ kaçırıyor müşürü değiştirdim ama bir şey değişmedi hatırladıgım kadarıyla yağ müşürüne kablo bağlantısının olduğu yerde açık yeşil akordiyon şeklinde bir conta vardı şu an onu göremiyorum triger değişimi esnasında düşmüş olabilir bu contayı nerden nasıl temin edebilirim bilgisi olan arkadaşlar var mı acaba

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Müşürden mi kaçırıyor yoksa contadan mı? anlayamadım

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Conta'ya Epc den bakıp, kodunu öğrenip, yetkili servis, satıcılara sormak gerek. İllaki vardır.

alionur54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çiftli soketin sızdırmazlık lastiginden bahsediyorsunuz sanırım ama genelde yağ musuru tek kablodur arac model yıl motor kodu verirseniz yardımcı oluruz

HTC Desire X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı müşür mü bilmiyorum ama bende astra g de geçen sene değiştirdim. İki hafta sonra yeniden kaçırmaya başladı bende o dediğiniz contadan suphelenip yeniden taktirdigim yere gittim .conta yok takalım dedim :) meğerse o contanin yağ sizintisi ile alakası yokmuş. Conta sokete dışarıdan nem toz girmesin diye var. Soketin takıldığı yerden yağ geliyorsa Müşür patlamistir. Yenisi ile değiştirince kaçak durur. Ben yeni taktirdigim Müşür de yağ kaçırınca gittiğimde, yeni takılan parça arızalı diye parçayı aldığım yerden değiştirdim. Şuanda o conta olmamasına rağmen yağ kaçağı yok. Problem Müşür ün kendisinde

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen ilk yazısında müşür blok arası conta sanmıştım,kaçırıyorsa yeniside bozuk.yenisini verin değişsinler birde takmadan bir basınç yağ ölçseniz işi sağlama bağlamış olursunuz

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Keşke çözümü paylaşsaydınız belki başka arkadaşların işine yarardı.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar teşekkürler sorun çözüldü .

Çözümü nasıl yaptığınızı yazarsanız daha sonradan benzer sorundan dolayı şikayeti olan bir arkadaşa yardım etmiş olursunuz. Google da biri yağ müşürü sorunu diye arttığı zaman bu konular çıkıyor. :)