0-3000 km rodaj sürecindekilere...

Reha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Reha istersen önce sigorta panelinden korna ile ilgili olabilecek sigortayı kontrol et. Basit bir sigorta sorunu da olabilir...

Kullanma kılavuzunun son bölümünde bununla ilgili detaylı bir bölüm var.

Yarın söküp bakacaktım, 8 no'lu sigortaymış öndeki kutudaki. Sağolun, belki de atmıştır, diğer tüm kontroller çalışıyor, çünkü.

Reha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Korna sigortası sağlam, daha doğrusu tüm sigortalar sağlam. :cry:

Piyango 3.000 km. de bize çıktı, korna ötmüyor. İnsanın morali sıfır oluyor, CIM modülü bozuldu ise diye. Elektrik donamına dokunsam gam yemeyeceğim, çakmağını bile kulanmadım. :mad:

Reha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam hiç üzülme. Tahminim seni üzen tek sey gidiş geliş yolunun uzunluğu. Önceden randvu al. Götür yaptır garantiden gel. Demesi kolay olabilir biliyorum ama bu kadar da üzülme derim ben.

Sağolun, Opel servislerinin olduğu yerlere giderken, önceden ayarlayıp yola çıkacağım.

Reha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Reha bu mekanik bir arıza da olabilir. CIM modülü arızasında bildiğim kadarıyla korna çalmama sorunu sürekli olmuyor. Bazen oluyor. Kornanın kablosunu kontrol edebilir misin kaputu açıp ? Nerede olduğunu bilmiyorum bende ama.. Acaba bir sarsıntı oldu da bağlantımı kesildi?

CIM arızası bazen nüksediyordu benim okuduğum tüm örneklerde... Umarım böyle basit mekanik birşeydir..

Korna kablosuna da baktım. Sağ tarafta tampon hizasında korna ve kilitli fişle takılmış, çıkması imkansız.

CIM modülü arızası benzeri bir şey, her halde? Sebebine gelince, daha önce hiç yazmayan, sağ sis far kontrolü OK basıyorsunuz OK'ye bu sefer sol sis far kontrolü yazıyor, yol bilgisayarında. Sis farları da sağlam halbuki, yol bilgisayarı da kafayı yedi.

Motoru filan suyla yıkatsam anlayacağım, radyosunu bile kurcalamadan meret araba bozuldu.

Neyse; Allah beterinden saklasın, sizlerin otomobilleriniz uzun kilometreler, sorunsuzca hizmet etsin.