0-3000 km rodaj sürecindekilere...

canse89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar bir şey sormak istiyorum gecen gün yağmur dolasıyla arabanın on arka camlari buhulandi yan aynalar da dahil isitmalari on konsoldaki tustan actim ve sadece ön camada 1.derecede kalorifer verdim buhu hemen kalkti ama arabinin 100 km deki ortalamasi 6.9 idi onlari actiktan sonra 9.8 e kadar yükseldi anlamadigim sıcaklık veren sistemler benzindendemi tüketiyor motorun sicakligini vermiyormuydu ?
yan aynaların ısıtması nasl açılıyordu???:confused:

BiRiL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
şubat'tan bugüne 3500 km mi? ben 29 mayıstan bugüne 7500 yaptım nerdeyse:)) tabi bunda uzun yol ve tatilin de etkisi büyük.bu arada izmir şirinyer yazıyor profilinizde görünce izmir yıllarım geldi aklıma buca maceram.berberim bile şirinyer forbes'te kaldı:cry: daha okulu bitireli ve döneli 1 ay olmadı ama şimdiden özledim izmir'i... Bornova'dan Buca'ya sırf berbere 1 saat yol çekişimi bile özledim... Neyse konudan saptım galiba :)

Hatıralar sarmış dörtbir yanınıııı... :D izmiri unutamamışsın. güzell güzelll...

Rodajı geçmişsin sende hayırlı sürüşler fazla yol yapmadığım için ben araç yıpranmıyor. zaten 2000 model astra CDyi 58binde saattım kız gibiydii pırıl pırıl az kullanır iyi bakarım arabaya...
bunu bi 5 yıl sonra 30binde km de satarım heralde yeni kasaya geçiş yaparım...

hlmdsl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hatıralar sarmış dörtbir yanınıııı... :D izmiri unutamamışsın. güzell güzelll...

Rodajı geçmişsin sende hayırlı sürüşler fazla yol yapmadığım için ben araç yıpranmıyor. zaten 2000 model astra CDyi 58binde saattım kız gibiydii pırıl pırıl az kullanır iyi bakarım arabaya...
bunu bi 5 yıl sonra 30binde km de satarım heralde yeni kasaya geçiş yaparım...

Unutulacak şehir değil ki;)

Bu arada acaba aranızda Astrasıyla Off-road deneyimi yaşayan oldu mu? Dün sel nedeniyle kapanan yollara(Artvin/Borçka) girmek zorunda kaldım Artvin Merkezden dönerken... Yollarda asfalt diye bir şey kalmamış bizi dağdan bayırdan anayola çıkardılar ancak ordan da geri döndürdüler.Dağa bayıra alışıktır da çamur falan yeni bir tecrübe oldu Astra için:) Her ne kadar içim cız etse de mecburen vurduk yollara.Ancak çamur ve taşlı bir yokuşta patinaj çekmesi ve altına bi kaç tane taş çarpması dışında bana mısın demedi.Altını falan da vurmadı o kadar yüksek yerlerden inip çıkmama rağmen.Eee pilotaj da önemli tabi(çapraz inip çıktım) buralarda alıştık dağda bayırda kullanmaya(eski arabamızla broadway) :D

Şu askerlik işimi halledeyim ilk işim arabaya hakettiği ödülü vermek.İç dış bir güzel yıkatacağım pırıl pırıl olsun her tarafı çamur içinde;)

canse89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen gün Sonax'ta yıkattım aracı. Kaporta da reçine olduğunu (çok az var evet, ıslakken kasaya dokununca hissediliyor kısmi bir bölgede) ve kil ile temizleyebileceklerini söylediler. Ücret olarak 50 TL diyorlar.. Bana biraz fazla geldi bu fiyat ama, siz ne dersiniz arkadaşlar?

Öneriniz var mı?

Bu arada 1430 km oldu :)
abi ne kadara yıkattın sonax da?