1.3 CDTI araçlar Dikkat.. Şarz Dinamosu kasnağı

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Kasnak LUK markası 70 milyon. Yine 150 milyon sıkışmış bu arabanın bi yerlerine. Hep masraf inanın bu araba. :D

korzobom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birşey soracağım;

astra h dızellerın motor kayısları kaç bınde değişir ve kaç lıradır?

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Deneyimli arkadaşlar ve sevgili ustalarım, bununla ilgili ayrıntı bir soruya cevap bulmam lazım. Şarj dinamo kasnağının bozuk olup olmadığını nasıl anlarız?

Bu kasnakta sanırım bir rulman var, bu bozuluyor sanırım, ve diyorlar ki rulman tek tarafa dönecek, diğer tarafa dönerse bozuktur....

Ben geçen söktüklerinde baktım çok az bir boşluk vardı. Yani dönüyor denmez buna. O kadar boşluk olur mu? Yoksa hiç mi olmaması gerekiyor? terse çevirdiğinizde tak diye durması mı gerekiyor?

cmb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rölantideyken ses geliyor ama o kadar rahatsız etmiyor yaklaşık 10.000km'den beri:D
Şuan 45.000km

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
ses ondan gelmiyordur o zaman... :D

xordinate

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 5 ay önce bendede oldu sesler geldi park halinde araba çalışırken, götürdüm gösterdim şarj dinamosu dediler değişmek gerek v.s. 65 bin deydi araba götürdüğümde şimdi 76 binde ve az önce karşıdan geldim yolda sesler geliyordu bakmadım devam ettim yola evin önünde park ederken direksiyon ağırlaştı dönmedi bende durdurup tekrar çalıştırmayı denedim belki düzelir diye tam park ederken yolun ortasında kaldı araç allahtan Yunuslar geçiyorduda yardım istedim park ettim yarın çektiricem servise bakalım büyük ihtimal gitti şarj dinamosu.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
4 5 ay önce bendede oldu sesler geldi park halinde araba çalışırken, götürdüm gösterdim şarj dinamosu dediler değişmek gerek v.s. 65 bin deydi araba götürdüğümde şimdi 76 binde ve az önce karşıdan geldim yolda sesler geliyordu bakmadım devam ettim yola evin önünde park ederken direksiyon ağırlaştı dönmedi bende durdurup tekrar çalıştırmayı denedim belki düzelir diye tam park ederken yolun ortasında kaldı araç allahtan Yunuslar geçiyorduda yardım istedim park ettim yarın çektiricem servise bakalım büyük ihtimal gitti şarj dinamosu.

Şarj dinamosu işlevini yapmasada yoluna devam edebilmen lazım bildigim kadarıyla. Hatta 250 km gidenler var forumda geçen okumuştum. Dinamo çalışmazsa yada bir sıkıntı varsa eğer aküden yer direk. Akü şarj lambassı falan yanmışmıydı acaba?

xordinate

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç dikkat etmedim akü şarj lambasına fakat direksiyonda birşeylik var zannedip arabayı durdurunca çalışmadı işte akü bitmiş gibi yaptı araba, geçenlerde bitmişti farları açık unutmuştum oradan biliyorum çıt ediyor duruyor.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
hiç dikkat etmedim akü şarj lambasına fakat direksiyonda birşeylik var zannedip arabayı durdurunca çalışmadı işte akü bitmiş gibi yaptı araba, geçenlerde bitmişti farları açık unutmuştum oradan biliyorum çıt ediyor duruyor.

Akü o kadar kısa sürede bitmez bence. Benim bildigim v kayışı bile olmasa araç gider belli bir süre... sadece devirdaim ve şarj dinamosu çalışmaz. Ben bu şekilde çalıştırdım gerçi hareket ettirmedim ama hareket etmemesi için bir neden yoktu. Sadece arıza lambası yanıyordu akü şarj etmediği için... Hayırlısı olsun yarın belli olur sorun ne ise. Tekrar geçmiş olsun...

xordinate

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sagolun bakalım yarın işte belli olur fakat bir iki saat önce takviye yaparak çalıştırdım ama arabada airbag ışığı yanıyor arza lambası birde direksiyon hidroliği çalışmıyor zaten biraz çalıştıktan sonra lambalar flnda söndü ışıklar herşey gitti tabi araba çalışıyor fakat elektronik hiç birşey çalışmıyor. Yol bilgisayarının ışığı gidip geliyor v.s. bakalım servis ne diyicek.