1.3 cdti devirde dalgalanma

AfterRain

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 6bin km'de. Son 3-4 aydır motor soğukken ilk çalıştırmada devir göstergesi aşağı yukarı dalgalanıyor. Bu dalgalanma aşırı değil ama soğuk havalarda daha belirgin oluyor. Yetkili servise götürdüm ve aracı bıraktım. Bana bir sorun tespit edemediklerini söylediler. Aracın yazılımını güncellediklerini ve yakıtı kontrol ettiklerini belirttiler. Havalar ısındığı için şu anda bu olay çok dikkatli bakınca anlaşılıyor. Ayrıca motor da rolantide biraz sarsıntılı çalışıyor gibi geldi. Bu belirti ileride başıma bir sıkıntı açar mı, üzerine gitmek gerekir mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
kışın aynı sorun bendede vardı birkaç kez sordum baktılar sorun yok dediler. yazın zaten yapmıyor kafama takmıyorum no panic. bence sende takma çünkü çoğu 1.3 te var bu:)

AfterRain

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kışın aynı sorun bendede vardı birkaç kez sordum baktılar sorun yok dediler. yazın zaten yapmıyor kafama takmıyorum no panic. bence sende takma çünkü çoğu 1.3 te var bu:)

Son zamanlarda ortaya çıktığı için farkettim. Dediğin gibi başka biri binse farketmez. Sıfır dizel Corsa çalıştırdık serviste milim oynama yoktu. :)

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

AfterRain

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birçok sebebi olabilir, bu yüzden kesin birşey söylenemez. Benzer bir durum bir önceki aracımda da vardı. bir konuda mesajım olması lazım. Enjektör temizlenmesi ve yazılımının güncellenmesi ile düzelmişti.
Konu;
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=87878
Vidyom;
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=x1wZqv5Tv9Q

Sizin konunuzu okudum. Benimle birebir aynı problemi yaşamışsınız. Benim aracım daha 6bin bile olmadı enjektör kirlenmiş olabilir mi? Kirlenmiş olabilirse sebebi yakıt mıdır yani yakıt aldığım istasyonu değiştireyim mi? Enjektör temizletmeyi nasıl yaptınız Würth mü kullandınız.

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Enjektörünüz kirlenmemiştir tabiki, yakıtınızı nereden alıyorsunuz, ben ustamında tavsiyesi ile sorun giderildikten sonra hep opetten almıştım mazotu, 3 ayda bir Würth koyduruyordum yakıt almadan önce. Bir deneyin derim, şimdi havalarda ısınınca yapıyor mu hala?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Egr, boğaz temizliği yaptırın diyecektim ki araç daha 6000km de. Araçta akım çeken ekstra donanım var mı? Xenon, muzik tesisatı vs.?

AfterRain

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egr, boğaz temizliği yaptırın diyecektim ki araç daha 6000km de. Araçta akım çeken ekstra donanım var mı? Xenon, muzik tesisatı vs.?

Yok, aracım standart. Ben sorunu yakıt aldığım istasyonu değiştirerek çözdüm ama biraz daha durumu izlemek istediğim için konuya cevap yazmadım. Şu anda problem yok ama emin olmak için denemelerime devam ediyorum.