1.3 CDTI Enjoy

ktufan91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
S.a arkadaşlar Astra 2006 1.3 Tdci dizel, düz vites enjoy alıcaz, pazarlığı yaptık notere gitmeden 2 konuda danışmam gerekiyor, öncelikle arabanın 1.3 olması, yokuşlarda, uzun yollarda beni ve ailemi üzermi?2. si ise arabanın dizel olması.Dizeller masraflı olur diyenler kafamı karıştırdı.Görüşlerinizi belirtirseniz memnun olurum.(Bilmiyodun niye aldın derseniz, yakın bir arkadaşımın yakın bir arkadaşı kıyak yapınca tamam dedim, kaçırmak da istemiyorum.)Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor tdci değil cdti :) 2. olarak corsaya çok rahat yetiyor. uzun yoldada sıkıntı olmaz. şehir için istanbulda 5-5.5 lt yakıyor. bakımlarıd masraflı falan değil. özel servislerde gayet uygun...

ktufan91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam eklemeyi unutmuşum Astra 1.3 cdti enjoy corsa değil

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
açıkça söyleyeyim şuan corsa aracım var bundan öncede sıfır astra alıp 1.5 sene binip sattım.. 1.3 motor kesinlikle corsa için corsa alınca anladım yani.. 1.3 astraya ufak geliyor ve sıkıcı bir araç oluyor hele klima açıksa gerçekten 2.000deviri beklemeniz gerekiyor aracın gitmesi için.. Yakıtı çoğu dizel gibi 5.5-6lt civarı bakımlarıda yan sanayi parçalarla ucuza mal edilebiliyor

Corsa küçük diyorsanız astra için ya 1.7cdti bakın derim yada şöyle adam gibi 1.6 dizel bi modele ford gibi... Birde astra cdtilarda 2 can sıkıcı kronik sorun vardır birincisi oynak volanın bozulması ikincisi cim modulu arızası

kısacası ben bir daha asla almayı düşünmüyorum daha detaylı bilgi için;

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=59220

Son düzenleme:

ktufan91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
açıkça söyleyeyim şuan corsa aracım var bundan öncede sıfır astra alıp 1.5 sene binip sattım.. 1.3 motor kesinlikle corsa için corsa alınca anladım yani.. 1.3 astraya ufak geliyor ve sıkıcı bir araç oluyor hele klima açıksa gerçekten 2.000deviri beklemeniz gerekiyor aracın gitmesi için.. Yakıtı çoğu dizel gibi 5.5-6lt civarı bakımlarıda yan sanayi parçalarla ucuza mal edilebiliyor

Corsa küçük diyorsanız astra için ya 1.7cdti bakın derim yada şöyle adam gibi 1.6 dizel bi modele ford gibi... Birde astra cdtilarda 2 can sıkıcı kronik sorun vardır birincisi oynak volanın bozulması ikincisi cim modulu arızası

kısacası ben bir daha asla almayı düşünmüyorum daha detaylı bilgi için;

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=59220

Görüşlerin için teşekkür ederim.Özellikle bu link iyice soğuttu.Zaten araba 170bindeydi, almaktan vazgeçtik, tekrar teşekkür eder iyi forumlar dilerim.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla 1.3 astra çok kullandım. sadece aracın 1.vitesi sıkıntılı kalktıktan sonra hertürlü yürüyor. rampada klima açıkken kalktım kaldıramayanlar ayağı hissiz olan kişilerdir diye düşünüyorum. kalktıktan sonra torku sayesinde gayet iyi en ufak sıkıntı yok. cim modülü sorunu zaten çözüldü çoğu astrada yok. ve arkadaşın abarttığı kadarda sıkıntılı bir araç değil...Ekonomi için 1-1 bir araç...

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla ben dediğim gibi sıfır aldım 1.5 sene bindim arkadaşın yazdıklarının çoğunu yaşadım ve doğrularım..

Cim modulu kim düzeldi diyosa yalan benim aracım 2010 modeldi 2 periyodik bakımda da servis ben daha bişey demeden tıpış tıpış kendi değiştiriyordu cim moulünü

Klima açıkken stop ettirmekten değilde turbonun açılmasını beklemek adamı sıkıyor.. 1000-1250-1500-1750 heh hele şükür araba gitmeye başladı diye kendinizle konuşmaya başlıyorsunuz

Allahtan ne volan sorun çıkarmadan ve garantisi bitmeden sattımda uğraşmadım

cannas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 1,5 sene önce 2008 Enjoy NB aldım.Aracım 95 000 de çok şükür bahsettiğiniz problemlerin hiç birini yaşamadım.Klima açıkken stop ettirme doğru ama bir iki kez yapınca daha devirli kaldırmayı çözüm olarak buldum.1,3 90 ps bir araç belki o kasada zorlanıyo olabilir ama 2. vitesten sonra telafi ediyor + ekonomisi yol tutuşu güvenlik frenaj donanım bence verdiğim parayı sonuna kadar hak ediyor iyiki almışım memnunum arabamdan

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Açık konuşmak gerekirse üzer ! Arabanın kasasına ve ic konsoldaki işciliğine fiyat bakımından diyeceğim yok ama motoru yetersiz kalıyor . Arabada siz tek olarak çıkarsanız sıkıntı göstermese de ailecek kullanımlarda özellikle yaz aylarında da klima acıkken size soğuk terler döktürebilir dik rampada dur / kalk'larda ... Doblo'larda kullanılan 1.3 multijet motor ile aynıdır ayrıca cdti motor, volan ve vites sistemi değişiklik gösterir .

E

EMRE

Bilgi Girilmemiş
aynı aracın 2008 modeli bende var sıfır almıştım aracı. ben aracımdan çok memnunum yakıt yönünden çok güzel. bana sorarsan çekiş yönüdende devirli kullandığın zamanda hiç problem yaşamazsın yaşamadımda. ama tabikide 90 hp bi araçtan bahsediyoruz yokuşta devirden düşme kesinlikle oluyo her araçta olduğu gibi fakat devirli kullandığın zaman hissetmezsin. ama benim aracım çok güçlü olacak her yönden dersen alma tabi:D insigna turbo 180 hp al paran yeterse yarışlara katıl:D:D
işin şakası ama ekonomiklik yönünden de çok hoş tavsiye ederim bu aracı:bir: