1.3 cdti turbo büyütme hakkında

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Su an vaktim var istegim yok, istegim oldugunda da vaktim olmayacak biliyorum :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bendede vakit yok bir tek nöbet olmazsa geceler var ondada bişey yapılmıyor burada power led bulsam ledli stop yapıcam ama bulamadım bursaya gidince alıp bir takımda çıkma stop alıcam bakalım denicem:)birde acımasam coilover istiyorum ama arabanın anası ağlacak:)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
abi izninle araya kaynak yapayım:) mehmet usta bende turbo büyütmek istiyorum 2014 içinde ne tavsiye edersin şu an için egr iptal katı iptal edicem birde box var prof değil ama idare ediyor birde metanol kit düşünüyorum eğer 500 tlye bu iş oluyorsa 2014 ilk yarısında bu işi bitiririz

Dizel de methanol için kit şart. 1000tl civarına alabilirsiniz. Ama montaj çok önemli. Asıl amaç egt düşürmek, yani aracı fakire detanasyon olmadan çekerek güç almak. Aslen dizel, benzinlinin aksine kendi detanasyon yaparak çalışır, bu nedenle ki, aracınıza yapılacak yazılım çok ama çok önemli. Standart yazılım veya standart chip tuning ile kite hiç ihtiyacınız yok, extreme için kit şart ama yazılımı ayarlamak ciddi emek ve para ister. Bu şekildeki bir yükleme için de intercooler vs. uzayıp gider.

Sadece yazılım, dandik eklentiler ve meth ise yatıracağınız paranın karşılığını performans olarak hiç alamazsınız. Methe boşa para vermeyin, ona vereceğiniz para ile çok daha akıllıca güce yönelik seçimler yapabilirsiniz. Hee yaptıktan sonra Egt sorunu çıkarsa methe geçersiniz. Gazihan yönlendirecektir.

Metanol çalışması:
How Water/Methanol Injection Works & How It Makes Horsepower in Gas Engines - YouTube

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Dizel de methanol için kit şart. 1000tl civarına alabilirsiniz. Ama montaj çok önemli. Asıl amaç egt düşürmek, yani aracı fakire detanasyon olmadan çekerek güç almak. Aslen dizel, benzinlinin aksine kendi detanasyon yaparak çalışır, bu nedenle ki, aracınıza yapılacak yazılım çok ama çok önemli. Standart yazılım veya standart chip tuning ile kite hiç ihtiyacınız yok, extreme için kit şart ama yazılımı ayarlamak ciddi emek ve para ister. Bu şekildeki bir yükleme için de intercooler vs. uzayıp gider.

Sadece yazılım, dandik eklentiler ve meth ise yatıracağınız paranın karşılığını performans olarak hiç alamazsınız. Methe boşa para vermeyin, ona vereceğiniz para ile çok daha akıllıca güce yönelik seçimler yapabilirsiniz. Hee yaptıktan sonra Egt sorunu çıkarsa methe geçersiniz. Gazihan yönlendirecektir.

Metanol çalışması:
How Water/Methanol Injection Works & How It Makes Horsepower in Gas Engines - YouTube

abi emek para kolayda vakit yok ki eskiden(2011de) öğrenciydik vakit vardı ama para yoktu:) şimdi bursaya gitsem kapalı garaj var garajda evin eski sahibi antika arabası için lift bile almış benim alet edevatlarda var yani motor şanzıman indirebiliriz ki arkadaşların otomatik şanzımanı tamir ettik yazın tatilde:)yazılım hariç herşeyi montajların yeterki Türkçe ve ing montaj şeması olsun:)

aybrskck

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende çok araştırdım çok niyetlendim hala aklımın bir köşesinde ama şuan maddi imkanlardan ötürü erteliyorum ama bana bu işten anlayanların genel tavsiyesi hep insignia turbosu oldu geç dolma sorunu elbet olcak ama 3000den önce dolar dediler bence yeterli ve en fazla gücüde bu değişimle alırsın dediler eğer yapıcak olursam aklımdaki turbo bu :)

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 adet panelleri arızalı turbo boşa çıkıyor ;)
İsteyen alt devirlere birini
Diğerini üst devirlere takabilir

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

kayalaz61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burda hollandada takiolar daha buyuk turbo 1300luk cdtilere 400 euro, yanlis degilsem fiattan sokup takiolar.

muarrem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
bende çok araştırdım çok niyetlendim hala aklımın bir köşesinde ama şuan maddi imkanlardan ötürü erteliyorum ama bana bu işten anlayanların genel tavsiyesi hep insignia turbosu oldu geç dolma sorunu elbet olcak ama 3000den önce dolar dediler bence yeterli ve en fazla gücüde bu değişimle alırsın dediler eğer yapıcak olursam aklımdaki turbo bu :)

1.3 dizel 2.0 motora ait turboyu doldurana kadar gitcegin yere varirsin buyuk ihtimal :)

aybrskck

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 dizel 2.0 motora ait turboyu doldurana kadar gitcegin yere varirsin buyuk ihtimal :)

kullanım çok önemli bu etapta ben şehir içinde zaten inanılmaz ölü devirlerde kullanan biriyim turboya basınç gelmeden vites büyütüyorum gazlarkende zaten hep üst oluyo yani heç dolması benim için kayıp değil :D

muarrem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
kullanım çok önemli bu etapta ben şehir içinde zaten inanılmaz ölü devirlerde kullanan biriyim turboya basınç gelmeden vites büyütüyorum gazlarkende zaten hep üst oluyo yani heç dolması benim için kayıp değil :D

:p o zaman bir sikinti olmaz.