1.3 corsa stop etti

ariyess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese kazasiz arizasiz günler arkdaslar.benim bugün basima bi durum geldi.rampa asagi bosta gidiyordum motor stop etti.saga attim kendimi marsa bastim almadi bir kac kez bastim almadi sonrasinda aldi ama neden yapti anlamadim.motor 7 ay önce sifir yapildi.herhangi bir sorunu yok.mazotta var tecrübesi olan arkadaslardan yorum bekliyorum.iyi aksamlar..

scorpion49hgc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
stop etme.

0 aldığım arabada bu tip bir arıza vardı.yazılımı servis yükledi ve 2 senedir tık yok.servise bir danış.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her şey olabilir hocam, benzeri bir durumda benim başıma geldi benim sorunum mazot pompasının üzerindeki devre kesici jak atmıştı... yani birden çok sebebi olabilir...

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birincisi aracı boşa almak büyük yanlıştır. araç stop ettği zaman fren pedalı şişer ve fren kabiliyeti azalır ayrıca direksiyon sertleşir ve araca yön vermesi çok zor hatta imkansız hala gelir.
şanzıman ve diferansiyel yağlanması azalır.
diyelim ki gaza basıp sıyrılmak gereken bir durum hasıl oldu; araç viteste olsa bu rahatlıkla mümkündür.
rampa aşağı inen bir araç kaçıncı viteste olursa olsun gaza bastığınızda çok kolay ivmelenir. ama araç boşta ise ve vitese takıp gazlamak tehlikeli bir durumda ciddi zaman kaybıdır.
yakıt açısından tasarruf olarak bunu yapıyorsanız ecu ile kontrol edilen yani beyin ile kontrol edilen araçlarda chut of diye bir sistem vardır ve motor kompresyona bindiği zaman yani qazdan ayağınızı çekip araç kendi kendine gidiyorsa yakıt boştakinden daha düşük olur.
yol bilgisayarı olan araçlarda tüketimin sıfıra yakın olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.
karbüratörlü araçlarda da durum buna yakındır.
gelelim aracın stop etmesine; bunun ateşleme sitemi ile, yakıt ile, depodaki yakıt miktarı ve yakıtın durumu ile alakası olabilir.
aynı durum tekrarlarsa arızayı tespit etmek için aracı tech2 cihazı ile kontrol etmek gerekebilir.

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
İlk çalıştırma da boşta yokuş aşağı araç hafif yürürken bende de oluyordu. Tech2 ile kontrol sonrası yazılım güncellemesi yaptım. Sorun çözüldü.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
pompa beyni mazotu kesmiş olabilir.yine yapar

ariyess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birincisi aracı boşa almak büyük yanlıştır. araç stop ettği zaman fren pedalı şişer ve fren kabiliyeti azalır ayrıca direksiyon sertleşir ve araca yön vermesi çok zor hatta imkansız hala gelir.
şanzıman ve diferansiyel yağlanması azalır.
diyelim ki gaza basıp sıyrılmak gereken bir durum hasıl oldu; araç viteste olsa bu rahatlıkla mümkündür.
rampa aşağı inen bir araç kaçıncı viteste olursa olsun gaza bastığınızda çok kolay ivmelenir. ama araç boşta ise ve vitese takıp gazlamak tehlikeli bir durumda ciddi zaman kaybıdır.
yakıt açısından tasarruf olarak bunu yapıyorsanız ecu ile kontrol edilen yani beyin ile kontrol edilen araçlarda chut of diye bir sistem vardır ve motor kompresyona bindiği zaman yani qazdan ayağınızı çekip araç kendi kendine gidiyorsa yakıt boştakinden daha düşük olur.
yol bilgisayarı olan araçlarda tüketimin sıfıra yakın olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.
karbüratörlü araçlarda da durum buna yakındır.
gelelim aracın stop etmesine; bunun ateşleme sitemi ile, yakıt ile, depodaki yakıt miktarı ve yakıtın durumu ile alakası olabilir.
aynı durum tekrarlarsa arızayı tespit etmek için aracı tech2 cihazı ile kontrol etmek gerekebilir.

evet bu chut of sistemini duymustum ama pek uygulamadim acikcasi ustama gittim rolantide bakti etti hersey normaldi.usta biraz calissin dedi yanindan ayrildik 30-40 saniye sonra yanina geldim stop etmis.bugünde sabah stop etti baskada yapmadi.artik ne derdi var arastiricaz bulana kadar:confused:

ariyess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pompa beyni mazotu kesmiş olabilir.yine yapar

peki bu pompa hangisi? corsalarda 2 tane var biri depoda digeri motorda.pompa beyni neresi ana beyindemi yoksa ayri bir parcami?evet toplam 3 defa yapti 3 günde ayni seyi.mazotu ayni yerden alirim ve ucuz mazot almiyorum.