1,3 opel Astra Dizel 15.000 Km.de Baskı balatası bitti

volkansan

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1,3 opel Astra Dizel 15.000 Km.de Baskı balatası bitti

akın link' Alıntı:
[quote author=volkansan link=topic=1849.msg39996#msg39996 date=1310660806]
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-memurdan-2011-astra-sport-ecoflex-cd500-navi-48553655/detay/

sizde benim gibi yapın. araçlarınız para ederken satın:) kendimizi kandırmayalım beyler bu motor bu kasayı KALDIRMIYOR. 2+2=4

֖ncelikle hayırlısı olsun...  ama bu cümle bende aynı fikirde olsamda bu forumun geleneğine uygun değil....

Bende başka forumlarda bazı şeyleri daha net olarak ifade ederken burada biraz daha sakin ve kimseyi kırmadan dökmeden yazı yazmaya çalışıyorum.

AYRICA  DİğER FORUMDA  BU ARACIN GAYET İYİ Ö‡EKTİğİNİ SAVUNUYORDUNUZ, ARACIN ևEKİş G֜C֜  SATTIKTAN SONRA MI D֜şT֜ ( !)

Her neyse Umarım iyi günlerde binebileceğiniz daha güzel bir araç alırsınız...
[/quote]
iyi dilekleriniz için çok teşekkürler. tabiiki her astra sever gibi ve senelerce g ve h kasa astra kullanmış biri olarak bu araca gözümü kırpmadan yaklaşık 50 bin tl para verip aldım.
aldığımdada kimseyede kötületmek niyetinde değildim. ama eğri oturalım doğru konuşalım bu araçla 4 kişi şehiriçi klima açık seyahat etmek neredeyse işkence, yolcularınıza çaktırmadan devamlı gözünüz devir saatinde oluyor. ışıklardan kalkmak aynı şekilde. dediğim gibi yinede sattığım aracımı her gördüğüm yerde içim cız ediyor, astra sahiplerini kırmak istemiyorum kusura bakmayın araçlarınızı güle güle kullanın.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

"akçaylıastra" nickli arkadaşımın aktarma organlarında sorun yoktu ya da performasından da bana hiç yakınmadı; kendisi araçlarına yapılan işlemlerde özen istiyor ve ilçedeki servisten memnun değildi, aracın son günlerde vites değişimlerinde sorun vardı ve şanzımanı indirmek gerekiyordu bu safhalara gönlü razı olmadığı için aracını sattı.

Başka bir arkadaşım da yeni aldığı H kasa 1.3 Astra sını sattı ama herhangi sorunu olduğundan değil; ailecek yerden yüksek bir araca ihtiyaç duyduklarından, kendisi aracın sürüş kalitesi ve özellikle tüketiminden hayli memnundu, sadece bir kere "motor arabaya yakışmıyor" gibi bir söz etti onun dışında alt devirlerdeki boşluk hariç performansını yadırgamıyordu.

nihat67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar benimle benzer sorun yaşayan kişilerin sikayetimvar.com adresindeki şikayetlerini aşağıda sunuyorum.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/827170

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/869692

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/891992

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/779705

Aşağıdki linkde benim şikayetim:

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/883641

Yorumu size bırakıyorum. 1.3 Astra almadan önce 2 defa düşünün derim.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun
baskı balatanız garantiden değişti mi sn.nihat67 ?
benim aracımın 8 binde baskı balatası bitti garantiden değişti ve şu an 30 bin bakımına gireceğim
Ondan sonra herhangi bir problem yaşamadım.
şöyleki bu tür olaylar hiç sevimli ve hoş değil. Belli üretim araçlarda bazı parçaların sorunlu olduğunu düşünüyorum ben  de kesinlikle
Ama bunu tüm markaya vurmak yanlış diye düşünüyorum.
Bu arada diğer marka araçların baskı balata bitme problemini araştırdınız mı, bir de mercedes, volvo ve vw nin baskı balatalarını araştırıp tekrar dönüş yapmanızı isteyeceğim ayrıca bu konuyu da incelemenizi
http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=665.0

bu arada ben almadan önce yaklaşık 10 kez düşündüm aldıktan sonra bir 10 kez daha düşündüm; yine astra dedim  ;)

not: yaş ve yer bilgileriniz de günceller misiniz? Bu alanlar forumda zorunlu.

nihat67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

@HaKaN bey

Balatayı garanti kapsamında değiştirmediler, Siz iyi değiştirmişsiniz. Bazı arkadaşlar niye servise baskı yapmadın, diretmedin vb. diyorlar. Karşı taraf yapmam diyorsa diretmenin anlamı yok.  Adamlarla kavga mı etmem gerekiyordu, bilemiyorum arkadaşlar ne demek istiyor.30.000 Km. bakımını özel serviste yaptırmayı düşünüyorum. Böylece zararımı biraz olsun telafi ederim. ֖dediğim baskı balatasının taksidi daha bu ay bitti. Tasarruflu arabaya bineceğim derken şimdiden bir yıllık yakıt parası havaya uçtu. Araç için çektiğim kredi biter bitmez satmayı düşünüyorum.

Bildirdiğiniz linki inceledim. Gerçekten diğer araçlarda da baskı balatası sorunu var gözüküyor.Ama  kötü olan örnek gösterilmez. Opel Astra 1.3 araçlarda bu sorun istina değil kural gibi. Tüketici Hakem Heyetine gitsem bir şey tutturabilirim mi diye düşünüyorum. Ama Kullanıcı hatası olup olmadığını ispatlamak zor, bir o kadarda avukat parası vermek istemiyorum. Tüketiciyi Koruma Kanununa göre 2 yıllık sürem var, halen araştırıyorum.

NOt:Yaş ve Yer bilgilerini güncelledim.

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu servislerin sorumsuzluğu benide gıcık ediyor.
Yani sanki kendi cebinden çıkıyor, işi yokuşa sürdükleri zaman insanı zorla kavga etmek için resmen tahrik ediyorlar. :mad:

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şöyleki baskı balatayı hiçbir marka garantisini vermiyor biliyorsunuz.
Keşke biraz daha ısrarcı olsaydınız. Ya da başka servise başvursaydınız.
Maalesef her servis müşterinin memnuniyetini düşünmüyor ve çok ilgisiz servislerde var.
Önce serviste hata kaydı oluştursaydınız, sonra da gm ile iletişime geçip
bu problemin müşteri memnuniyeti adı altında giderilmesini yazılı olarak talep etseydiniz
Aracınızın baskı balatası bittiğinde kaç km de idi? ve yokuş yukarı çıkarken ya da daha önceden yarım debriyaj yapmışmıydınız?
Bazı üretim araçlarda bazı parçaların hatalı üretildiğini düşünüyorum.
Tekrardan geçmiş olsun.

baran35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1 AY ÖNCE ALDIĞIM OPEL ASTRA 1.3 DİZEL SPORT PAKET ARACIM HAKKINDA KAFAMA TAKILAN SORULARI SORMAK EĞER İŞLEM YAPILMASI GEREKİYORSA YAPTIRMAK İÇİN ANNEM,EŞİM VE BEN BU BAYİYE GELDİK VE SORDUĞUM SORULARA BURADA ÇALIŞAN VE ARACI KENDİSİNDEN ALDIĞIM ÖMER BEY GAYET NAZİK Bİ ŞEKİLDE SORUNLARIMI DİNLEYEREK BİZİMLE İLGİLENDİ.AMA BURADA DİĞER ÇALIŞAN ÖZLEM ÖZAN KESPİÇ ADINDAKİ KENDİNİ PAZARLAMA MÜDÜRÜ OLARAK TANITAN ŞAHIS BENİMLE GEREKSİZ VE MÜŞTERİ-SATICI İLKELERİNE UYMAYAN Bİ TARZDA SESİNİ YÜKSELTİP EŞİM VE ANNEMİN YANINDA BANA TERBİYESİZ,SEN KİMSİN,SEVİYESİZ,SEN MÜŞTERİYSEN BENDE BURANIN MÜDÜRÜYÜM GİBİ YAKIŞIKSIZ UKALA ŞEKİLDE DAVRANARAK FİRMANIZI ZEDELEMİŞTİR BENDE BUNUN ÜZERİNE BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN,TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRÜNE KADAR BU ŞİKAYETİMİ İLETİP HATTA BU ŞAHIS VE KONUYLA İLGİLİ FORUM AÇARAK ŞİKAYETİMİ HER YERE İLETECEĞİM.KONUNUN SONUNA KADAR TAKİPÇİSİ OLACAĞIM.

Mod: Forumda büyük harf kullanımı yasaktır. Lütfen mesajlarınızın tamamında büyük harf kullanmayınız.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Satış görevlisi nasıl olurda bu şekilde kabalaşabilir anlayamadım gerçekten üzücü, o esnaya gelene kadar siz nasıl bir üslup içerisindeydiniz?

gencebay25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bi servis müdürü nasıl olur da böyle bir üsluba cüret edebilir çok saygısızca...