1,4 Astra ile yaptığımız gezi analizi

yturkeli1977

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 model Astra Clasic 1,4 Twinport Astra'm ile 5 kişi ve bagaj doluya yakın bir şekilde Balıkesir'in Bigadiç ilçesinden çarşamba sabahı yola çıktım.Bursa-İzmit üzerinden otobana çıkıp öğleye Bolu'ya ulaştım.Abant ve Gölcük'te gezdikten sonra Düzce Akçakoca'ya ulaştım.Gece Akçakoca'da konakladıktan sonra ertesi sabah Ereğli'yi gezdik. Zonguldak,Bartın üzerinden Amasra'ya ulaştım.Amasra'nın virajlı yollarında Astra'm bizi fazla sarsmadı.Amasra'da dolaştıktan ve muhteşem balık + salatasından yedikten sonra Safranbolu'ya ulaştık.Geç olmasına rağmen buradada biraz dolaştık.saat 22.00 gibi eve dönüş için yola çıktık.İki kez verilen mola sonucu sabah 05.00 gibi eve döndük.Toplamda 1570 km yol yaptım.İlk yakıt aldığım zaman 26 kuruş ortalaması ile karşılaştım.Bu arada klima sürekli açık yolculuk yaptığımızı hatırlatayım.Malum hava oldukça sıcak.Eniştem direksiyona geçince ise yakıt ortalama 28 kuruşa çıktı.Bence çok iyi bir ortalama yakaladım.Söylemeyi unuttum arabamda LPG yok, benzinli.Yorumlarınızı bekliyorum.

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
26 kuruşu ben 1.6 astra manuel araç ile yakaladım bence normal hatta biraz fazla daha düşük değerler yakalanabilir

yturkeli1977

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1,6 astrada uzun yolda daha düşük değerler yakalanır.Çünkü 1,4 araba 110-120 km hıza çıkınca motor devir saati 3500-4000 oluyor.1,6 araba o hıza daha düşük devirde çıkıyor.Bizzat gözlemledim bunu.Rampada araç 90 ps olduğu için çok kötü olduğunu söylemem.Arabamı sıfır almıştım.7 yıldır kullanıyorum.1 depo ile 800 km mesafeye rahat ulaşıyorum.Hız genelde 120 civarı olunca yakıt artıyor doğal olarak.Sabırlı bir sürüşle 90- 100 arası bir hızda gidilirse yakıtın 23-24 kuruşa rahat düşeceğini düşünüyorum.Saygılarımla.

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg tak 10-12 kuruş kar yap uğraşma, 1.6 2006 twinport var bende Zawoli lpg var 16-18 kuruş arası yakıyor şimdi uzun yolda klima ile. sende 15-17 kuruş olur. uzun yolda 90 çekilmiyor, az yakacak diye helede yazın, kışın olu ama.