1.4 otomatik astra sedanıma lpg taktırıyorum.

berfe1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.4 otomatik astra sedanıma lpg taktırıyorum.

Arkadaşlar taktırdım. 75 km yol yapyım 0.36 kuruş yaktı ankara şehir içi. Benim için yeterli. Ancak bugun aracı çalıştırdıktan sonra elektroservo direksiyon arızası uyarısı veriyor hareket edince geciyor  neyle alakalı olabilir?

bugra_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

berfe link' Alıntı:
Arkadaşlar taktırdım. 75 km yol yapyım 0.36 kuruş yaktı ankara şehir içi. Benim için yeterli. Ancak bugun aracı çalıştırdıktan sonra elektroservo direksiyon arızası uyarısı veriyor hareket edince geciyor  neyle alakalı olabilir?

Bende de 8000 km civarında aynı uyarıyı vermişti ve bir süre sonra geçmişti. Serviste garantiden direksiyon kutum değişti. 7500 TL imiş.

Uyarı çıktığında çekebiliyorsanız fotosunu çekin ben öyle yapmıştım. Bir an önce servise uğrayıp garantiden değiştirin. Direksiyon şakaya gelmez.

Bu arada LPG niz hayırlı olsun, bol bol gezin :)

berfe1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugra_06 link' Alıntı:
Bende de 8000 km civarında aynı uyarıyı vermişti ve bir süre sonra geçmişti. Serviste garantiden direksiyon kutum değişti. 7500 TL imiş.

Uyarı çıktığında çekebiliyorsanız fotosunu çekin ben öyle yapmıştım. Bir an önce servise uğrayıp garantiden değiştirin. Direksiyon şakaya gelmez.

Bu arada LPG niz hayırlı olsun, bol bol gezin :)

Teşekkür ederim. Ancak şöyle bir durum var. Lpg taktırdım diye garantiden değiştirirler mi?  Muhtemelen lpg taktırdınız garantiniz iptal oldu vs demezler mi. Bir de bu uyarı lpg ile alakası olabilir mi?

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

berfe link' Alıntı:
Teşekkür ederim. Ancak şöyle bir durum var. Lpg taktırdım diye garantiden değiştirirler mi?  Muhtemelen lpg taktırdınız garantiniz iptal oldu vs demezler mi. Bir de bu uyarı lpg ile alakası olabilir mi?

Direksiyonun LPG ile alakası yok hocam. Değiştirmeleri gerekir. Gidip hakkınızı arayın derim.

bugra_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

berfe link' Alıntı:

Rica ederim.

Garantinizin bitmesine söylediğinize göre 6 ay gibi bir süre kalmış. LPG yi de yetkili serviste takdırmadığınız için büyük ihtimal motor garantiden çıkmıştır diyeceklerdir. ևünkü onların lpg takarız garantiden çıkmaz dediği kitler 3000 tl civarında.

Elektro servo direksiyon arızasının, aracın aküsüne ya da beynine müdahele edilmediyse, LPG ile alakası olduğunu sanmıyorum.

Siz her türlü motor garantiden çıkmış olabilir ancak direksiyonun motorla alakası nedir? şeklinde bastırın servise eğer sorun çıkarırlarsa. Belki de hiç birşey demeden değiştirecekler, bilemeyiz..gidip görüşmeniz gerekiyor.

berfe1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Bu arıza sıkıntı yaratır mı. 2 gun sonra yola cıkacam. 2 defa denk geldim yandı söndü hemen

bugra_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

berfe link' Alıntı:
Bu arıza sıkıntı yaratır mı. 2 gun sonra yola cıkacam. 2 defa denk geldim yandı söndü hemen

Bir an önce servise gösterin diyeceğim ancak bayram üstü hiç bi yer açık değildir. Uyarı çıkınca da fotosunu çekin ustaya gösterin. Umarım direksiyon ağırlaşması vb gibi bir sıkıntı çıkmaz.

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun. İnşallah Lpg den dolayı demezler. Yoksa yapacağınız tasarrufu şimdiden peşin ödemiş olursunuz.

berfe1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün 320 km yol yaptım uzun yol. Dur kalkta mevcut. Toplamda 86 tl gaz tüketti. Kuruş hesabı olarak km'de 0.26 kuruş yakmış bulunuyor. Hız olaralik ta 120 140 arası hızlarda kullandım. Benim için harika bir değer. Benzinli iken uzun yolda 40 kuruşun altına düşmedim hiç.

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Biraz fazla yakmış gibi. Ama güle güle kullanın.