1.4 T yuksek devirde boğulma

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.4 T yuksek devirde boğulma

Emrah64 link' Alıntı:
aracı aldım alalı bir defa olsun kesiciye gireyim diye zorlamadım birde ben deneceğim şu kesici olayını nasıl bir durumla karşılaşıyoruz ve kacıncı viteste kaç bin devirde giriyor  kesiciye  :)
Emrahcım sen daha önceden söyleseydinya bir deneme sürüşü yapardık. ;-) Kaliper için bulştuğumuzda deneriz.
Her viteste devir kesiciye sokabilirsin. Son vites hariç.

megathone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.4 T yuksek devirde boğulma

usta sen o arabayi 6000 devire niye cikartiyorsun acikcasi anlamak cok zor..Ha dersen ki yaris yapiyorum gazi koluyorum falan filan o zaman da yanlis araba almissin malesef...Hadi uzun yolda hiz yapiyorum desen 6000 devir karsiligi kabaca 250 km hiza falan denk geliyor ki bu hizla hangi yolda nereye gittigini de merak ettim dogrusu....Sonuc olarak gereksiz yere aracini yoruyorsun bence hem de kendine kuruntu yaratiyorsun..

24 katli bir apartmanin en tepesine merdivenlerden kosarak 2 dakikada cikmaya calis bir gun bakalim bogulacak gibi olacak misin? Eger bogulursan kesin emme manifoldun tikanmistir , 1 duble raki ic duzelir :)

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

ökandemir link' Alıntı:
1.4turbo motor olan aracımda 6500 devirde kesiciye giriyor yaptığım denemelerde 1. Viteste 54 km 2. Viteste 98 km 3. Viteste yanlış katırlamıyorsam 158 km hız yapıyor devir kesiciye girdiğinde. 4-5 ve 6. Viteste deneme şansım olmadı :D

2. vitesi bende birçok kez devir kesici civarında denedim ve 97-98 km hızın üstüne çıkmıyor.  :(
Bazı forum ve dergilerde Astra J'nin 1.4 T motorunun 0-100 verisinin güç olarak muadil araçların daha gerisinde olduğu haklı olarak iddia ediliyor ve bu geride kalma durumunun da baş mimarı işte bu 2. vites oranımız.  walll
Maalesef 100 km hızına ulaşmak için neredeyse hızlanmanın son saniyesinde bir vites daha büyütmemiz gerekiyor ve bu çok büyük bir dezavantaj yaratıyor.  :(

ökandemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt:

MeRt link' Alıntı:
2. vitesi bende birçok kez devir kesici civarında denedim ve 97-98 km hızın üstüne çıkmıyor.  :(
Bazı forum ve dergilerde Astra J'nin 1.4 T motorunun 0-100 verisinin güç olarak muadil araçların daha gerisinde olduğu haklı olarak iddia ediliyor ve bu geride kalma durumunun da baş mimarı işte bu 2. vites oranımız.  walll
Maalesef 100 km hızına ulaşmak için neredeyse hızlanmanın son saniyesinde bir vites daha büyütmemiz gerekiyor ve bu çok büyük bir dezavantaj yaratıyor.  :(
Yanlış hatırlamıyorsam arkadaşın yeni kasa leon 105km de devir kesiciye girmişti, bizde daha önce giriyor devir kesiciye haklısın.