1.4T Active select tekleme...

mrtu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.

Dün, yaklaşık 25 km yol yaptıktan sonra, E-5 karayolunda 85-90 km/sa hızla hafif rampa tırmanırken, aracımın arka tarafından 5-6 defa tıkır-tıkır sesle birlikte araçta tekleme hissettim. Yol bilgisayarı herhangi bir arıza vermedi ve bu tekleme sadece bir kere oldu (tekleme sonrasında yaklaşık 20km daha yol yaptım). Depom çeyrekten azdı ancak uyarı ışığı yanmıyordu. 2013 model 1.4T Active select Cosmo yaklaşık 21bin de. Yetkili servis bakımlı. Araştırınca genelde LPG li araçlarda teklemeden bahsediliyor ama benim aracımda LPG yok.

Arkadan gelen ses bana yakıt pompasında sıkıntı olabilir diye düşündürüyor ancak tecrübelerinizden ve değerli yorumlarınızdan faydalanmak isterim. Daha önce böyle bir problemle karşılaşmış olanınız var mıdır? Servise götürmeyi gerektirecek bir belirti midir?

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

opelsizasla

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Cvp: 1.4T Active select tekleme...

hocam rampa tırmanırken oluşabilecek çalkalanmadan kaynaklı depo dibine biriken tortu anlık yakıt pompasında tıkanıklık yaratmış olabilir...eğer bu değilse benzin pompası arızası belirtisi olabilir.

ccc1231

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: 1.4T Active select tekleme...

Bence ne olur ne olmaz servise gösterin en azından bir problem varsa daha büyümeden çözmüş olursunuz.