1.4t debimetre hatası

syabasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar
son zamanlarda motor arıza lambası yanıyor, 2-3 gün sonra kendiliğinden sönüyor. obd2 cihazı ile arıza kodlarına baktığımda "p1101-mass air flow sensor...... "gibi bir hata okuyorum. biraz araştırdığımda debimetre ile ilgili bir arıza olduğunu öğrendim. aracın çekişinde herhangi bir düşüş ve yakıtında artış hissetmedim.
debimetre arızası çok önemli bir hata mıdır?
servise gitmeye gerek var mı?
daha önce başına bu arıza gelen arkadaşlar nasıl bir çözüm uyguladılar?
yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: 1.4t debimetre hatası

Hangi arıza lambası yanarsa yansın servise gitmek en temiz çözüm. Şimdilik bir problem olmasa da ilerleyen zamanlarda problem çıkartabilir. En kısa zamanda gitmenizi öneririm. Geçmiş olsun.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mutlaka servise gitmelisiniz, başka sorunlara sebebiyet verebilir, elinizde patlayabilir. Hiç ihmale gelmez böyle şeyler. general_Shame_on_you

gokhanbedir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

syabasan link' Alıntı:
merhaba arkadaşlar
son zamanlarda motor arıza lambası yanıyor, 2-3 gün sonra kendiliğinden sönüyor. obd2 cihazı ile arıza kodlarına baktığımda "p1101-mass air flow sensor...... "gibi bir hata okuyorum. biraz araştırdığımda debimetre ile ilgili bir arıza olduğunu öğrendim. aracın çekişinde herhangi bir düşüş ve yakıtında artış hissetmedim.
debimetre arızası çok önemli bir hata mıdır?
servise gitmeye gerek var mı?
daha önce başına bu arıza gelen arkadaşlar nasıl bir çözüm uyguladılar?
yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.
Aynı hata benim de başıma geldi, sizin sorununuz hava akışmetre(debimetre) hatası, eğer aracın yakıtını deponun sonuna kadar kullanıyorsanız ya da kötü bir yerden yakıt aldıysanız benzin pisliği yüzünden oluşuyor, aracınızın gaz kelebeğini temizletin sorun hallolur, çok fazla para talep edilirse kabul etmeyin ben özel serviste bakımla birlikte ücretsiz hallettirmiştim.

syabasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gokhanbedir link' Alıntı:
Aynı hata benim de başıma geldi, sizin sorununuz hava akışmetre(debimetre) hatası, eğer aracın yakıtını deponun sonuna kadar kullanıyorsanız ya da kötü bir yerden yakıt aldıysanız benzin pisliği yüzünden oluşuyor, aracınızın gaz kelebeğini temizletin sorun hallolur, çok fazla para talep edilirse kabul etmeyin ben özel serviste bakımla birlikte ücretsiz hallettirmiştim.

depoyu yarıdan aşağıya pek indirmiyorum, zaten az kullanıyorum arabayı ayda 500km ancak yapıyorum. manifold hatası çok görüldüğü için aklıma o ihtimal de gelmedi değil. ama hata kodu direk debimetreyi işaret edince debimetre hatası olduğunu düşünüyorum. manifold arızası olduğu zaman hangi hata kodu okunuyor bilmiyorum.

syabasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

debimetre arıza kodu: p1101 ise manifold arıza kodu nedir? Ya da debimetre arızası ve manifold arızası nasıl ayırt edilir?

syabasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhaba arkadaşlar
arıza lambası aynı sebepten dolayı daha sık yanmaya başladı. servise gittim hatayı sildiler, rölantı ile ilgili bir ayar yaptılar tekrar yanarsa sensör değişecek dediler. akışmetreyi değiştirmek kesin çözüm olur mu sizce?

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar zaten belirtmişler, gaz kelebeğini temizletin diye. Herhangi bir parça değiştirmeden önce temizlik yaptırın.

Debimetre sensörü zaten manifoldun girişinde. Motora ne kadar hava girdiğini ölçüyor, buna göre benzin hava karışımı ayarlanıyor. Yani bu sorun diğer arkadaşlarından yaşadığı emme manifoldu sorunu aslında. Eğer bu sensörden düzgün veri alamazsa karışımı tam ayarlayamaz, motor verimsiz çalışmaya başlar, sonuç aşırı yakıt tüketimi ya da performans kaybı. Zaten performans kaybı olunca daha fazla gaza basma ihtiyacı hissedersiniz.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bilgilendirmeler için teşekkürler, aynı aracı kullanan bizlerin de her an başına gelebilecek bir sorun.