1.4T enjoy plus aracımı sattım...

eczcagri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese iyi günler iyi haftasonları. dün 1.4 t enjoy plus aracımı yakıttan dolayı sattım. tekrar opel j kasa almak istiyorum. 1.6 edition benzin veya 1.3 dizel arasında kararsız kaldım. 1.6 edition için LPG taktırmayı tavsiye ediyor musunuz veya herhangi bir problem yaşadınız mı? değerli tecrübeleriniz ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler...

zinarturgut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.4T enjoy plus aracımı sattım...

Hocam yakıttan dolayı sattıysanız bence dizel almanız daha mantıklı. Performans olarak tatmin eder mi bilmiyorum? Fakat yakıta en güzel çözüm dizel.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Forumda birçok lpg takan arkadaş mevcut.1.6 larda ciddi bir sıkıntı yaşayanı görmedim..

eczcagri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ayda 600 km yapıyorum ama il dışına çıkarkende ekonomik olarakta çok hırpalamasını istemiyorum onun için tüplü veya dizel düşünüyorum. dizelle aradaki 6000 7000 tl lik farka değer mi acaba?

zinarturgut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Simdi ne desem yalan olur. Tercih meselesi. Dizeli tercih ederim sahsen. Ama aradaki fark SIZCE deger mi?

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Ben 1.6 Edition (2013 model) sahibiyim. LPG'yi bayide sıfır KM iken taktırmıştım. Herhangi bir sıkıntı yok. 8.000 KM'dir bir-fiil kullanıyorum :)

Siz bilirsiniz. Tercih meselesi. Ama kafam rahat olsun, vergim az olsun derseniz 1.3 CDTI alın derim :)

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eğer performansda sıkıntı yaşamam diyorsanız 1.4t den sonra baya düşük gelir dizel alın.600km ayda yapıyosanız 7-8bin km yıllık oluyor.Dizelle hem kafanız rahat olur hem tüp derdi olmaz hemde benzin ve tüpe yakıt koymak durumu olmaz.Tek yakıtla rahat edersiniz.6-7 bin lira fark var ama satarken o farkı koruyacaksınız onuda düşünün.Yıllık vergiler yapıcağınız km ve rahatlık olarak dizel.

Yok ben performans istiyorum diyorsanız 1.6 lpg seçeneği yerine başka bir araç düşünebilirsiniz.Atmosferik motor araç olduğu için oda 1.4t den sonra kötü gelecektir size.

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eczcagri link' Alıntı:
herkese iyi günler iyi haftasonları. dün 1.4 t enjoy plus aracımı yakıttan dolayı sattım. tekrar opel j kasa almak istiyorum. 1.6 edition benzin veya 1.3 dizel arasında kararsız kaldım. 1.6 edition için LPG taktırmayı tavsiye ediyor musunuz veya herhangi bir problem yaşadınız mı? değerli tecrübeleriniz ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler...
1.6 edition  LPG  ve 1.4 t enjoy plus LPG arasında fark yok ki 2side aliminyum alasım subab ,keşke satmayıp ,1.4 t ye lpg taksaydınız

jarmenkell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hocam eğer özel değilse kaça sattınız aracınızı bende satmayı düşünüyorumda.

eczcagri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ilker bey 1,4 t da alaminyum sübap var ama 1.6 editionda olmadığı için lpg takılıyor diye biliyordum. sizin dediğinize göre 1.6 editionda da aynı problemin çıkma ihtimali var diyorsunuz. 1.4 t'yu tam araştırmadım alıp lpg takarım diyordum ama baktım ki astrasına lpg takanlar hep 1.6 editiona sahip olan arkadaşlar. onun içinde risk alıp taktırmadım ve sattım. lpg taktırdığımızda ne satması kolay oluyor ne de fiyatın üzerine lpg fiyatını ekleyebiliyoruz.