1.4t motordan gelen ses

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir süredir dikkatimi çekiyor. ses sistemi çok kısık yada kapalı iken, gaza yüklenip 3000 yada daha fazla devirde vites değiştirmek için gazı aniden kestiğimde pffffff şeklinde hafif bir ses duyuyorum. acaba bu sonradan taktığım k&n kutu içi filtreden mi kaynaklı yoksa tüm araçlarda olan bir ses mi. ( aslında biraz daha kuvvetli çıksa güzel bir ses :) )

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.4t motordan gelen ses

Saniyorum o Turbo sesi, ben cok sessiz ortamlarda 2000 devir ve ustunde gaz verip ayagimi cektigimde duyuyorum, zevke geliyorum. :)

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

hllb link' Alıntı:
bir süredir dikkatimi çekiyor. ses sistemi çok kısık yada kapalı iken, gaza yüklenip 3000 yada daha fazla devirde vites değiştirmek için gazı aniden kestiğimde pffffff şeklinde hafif bir ses duyuyorum. acaba bu sonradan taktığım k&n kutu içi filtreden mi kaynaklı yoksa tüm araçlarda olan bir ses mi. ( aslında biraz daha kuvvetli çıksa güzel bir ses :) )

halil abi kn filtre motor sesine bir katkısı oldumu + kaça aldınız?

hilem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
img828.imageshack.us

arkadaşlar bende de 2000-3000 devirde gaza bastıktan 1 sn sonra çıkan bir puff sesi var bu normal mi?
(gerçi ses çok zor duyuluyor)

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

turbo tahliyesinden geliyor abi normal arabalarımızda dump valve var blow off un sessiz versiyonu ama tahliyeyi filitreye geri dönecek şekilde yapmışlar buda güzel bir ses veriyor :)

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bahadircakir link' Alıntı:
[quote author=hllb link=topic=3167.msg70559#msg70559 date=1323878665]

halil abi kn filtre motor sesine bir katkısı oldumu + kaça aldınız?
[/quote]
kutu içi olduğu için motor sesine katkısı yok, performansa da çok az da olsa katkısı var bence. ben amerikadan almıştım amzondan 40$ civarı. tolga istanbuldan aldı o kaça aldı hatırlamıyorum. bu arada az önce k&n sitesine baktım 1.4t için ürün numarası 33-2964 ün yanına bir de yeni 33-2966 çıkmış neden iki ayrı numara var bilmiyorum.
http://www.knfilters.com/search/appsearch.aspx

ulas79 link' Alıntı:
turbo tahliyesinden geliyor abi normal arabalarımızda dump valve var blow off un sessiz versiyonu ama tahliyeyi filitreye geri dönecek şekilde yapmışlar buda güzel bir ses veriyor :)
hmm keşke biraz daha güçlü bir ses olsaymış :) arada duymak için radyoyu kapatmak zorunda kalmazdım :)

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bahadır benim filtre aslında senin araba içinmiş.satışa çıkardım..  hadi gene iyisin 50tl ye k&n filtre sahibi olacaksın :) 

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

halil abi burası yeri değil biliyorum da forumda takip ettiğim kadarıyla kapı içi ledleri sen ankarada yaptırmıştın... Abi ankaraya geldiğimde senle bağlantıya geçsek beraber yaptırmaya gidebilir miyiz?

onder12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:

bendede 1.4 t var ve havafiltresini söküp bi kaç kere dolaştım ( gençliğe verin :) ) o ses blow off sesidir ve en güzel 1850 ( turbo barının kudurmaya başladığı devirler ) de başlayıp sonrasındaki her devirde çıkar ama devir arttıkça motor sesinden o ses fazla duyulmaz hale gelir. 1850 - 3500 arası mükemmel şekilde duyulur o ses bence.

blow off yada bizim arabalardaki parça herneyse, turbonun sıkışan havasını hızlı bi şekilde boşaltıp şanzumanın daha rahat ve hızlı vites geçişine yardım eder diye biliyorum ben. hiç bir şekilde sorun teşkil etmez. tam aksine o bir modifikasyon parçasının sesidir. millet onu duymak için elektronik vs saçma saçma şeyler taktırıyor ama bizim aracımızda kendiliğinden var.

Opel Farkı :)