1.6 115Hp Silkeleme Problemi

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.6 115Hp Silkeleme Problemi

GNSpower link' Alıntı:
֖zdemir, benim bir arkadaşımda da gazdan ayağını çektiğinde hafif silkemele vardı, hatta servise geldiğinde burada ustayla hususi çıktık teste beraber. Usta endişelenecek birşey olmadığını, normal olduğunu söyledi. zeybek35 hatta dostumun ismi, istersen özel mesajla bir haberleş kendisiyle, bakalım aynı tür birşey mi tam olarak.

ևok sağol Doğan biraz içimi rahatlattın. Söylediğim gibi çok rahatsız edici bir sarsıntı değil, aracı çok kullanmıyoruz zaten hanım için almıştık ve 10 gündür aracı kullanmıyordum, bu haftasonu biraz gezelim aracıda test edelim diye 200 - 300km kadar yaptık ama İst. trafiğinde süper dur kalk testi yapılıyor :(  Asıl testi bu haftasonu için planlamıştım artık kısmet duruma göre bakacağız. Söylediğin gibi hemen Zeybek35'e özelden yazıyorum.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

chiv link' Alıntı:
Alışamamaktan kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Aynı araca sahibim (8000km'de). Aracımı ilk aldığımda, sıklıkla başıma geliyordu ancak şimdi çok nadiren denk geliyor dalgın olduğumda felan...
Zamanla alışırsınız diye düşünüyorum.

Umarım öyledir ama dediğim gibi bir kaç kez vites değiştirmeksizin ayağımı gazdan çektiğimde de yaptığı için paylaşma ihtiyacı duydum.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
evet gerçekten bızım araçların debrıyajları bıraz sert kullandığım tır ın bıle debrıyajı tuy gıbı  babanın dedığı lafa  bende katılıyorum ekspertız bıle yaptırsan gızlı arızaları kımse göremez ve sonradan kokusu yavaş yavaş çıkmaya başlıyor şu zeybek35 ıle bı görüş bakalım sorunalarınız aynıymış mı

Dün akşam Astra'dan inip sürekli kullandığım şirket aracı Focus'a bindiğimde debriyaj pedalı boşa çıktı sandım okadar fark var :)

Zeybek35'e yazdım umarım aktif olarak siteye giriyordur ve mesajımı görür.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence abi focus astra arasında git gelden kaynaklanıyor olabilir ayarlıyamamak.Eşiniz sürsün birde o denesin hissedicek misiniz bunu yada başka birine sürdürün forumdan istanbuldaki birine eğer onlarda hissediyorsa servis ama hissetmiosa pratik lazım astrayla malum diğer araçlar bir tarafa astra bir tarafa :)

Not: Allahtan sürücü kurslarında astra yok herkes otomatik alırdı :D

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Bence abi focus astra arasında git gelden kaynaklanıyor olabilir ayarlıyamamak.Eşiniz sürsün birde o denesin hissedicek misiniz bunu yada başka birine sürdürün forumdan istanbuldaki birine eğer onlarda hissediyorsa servis ama hissetmiosa pratik lazım astrayla malum diğer araçlar bir tarafa astra bir tarafa :)

Not: Allahtan sürücü kurslarında astra yok herkes otomatik alırdı :D

Çok çabuk harcadın bizi :) yalnızca vites geçişinde olsa ok. ama zaman zaman seyir halinde gaz pedalını bıraktığımda da yapıyor.

Eşimde aynı durumu hissetmiş ben söyleyince evet bende farkettim dedi. Eşim diye demiyorum bir çok şöförüm diye geçineni cebinden çıkartır. Evlenmeden önce 2005 Vectra'yı pert etmişliği vardır. Geçen kış Kartalkaya çıkarken bir tekere ben bir tekere o zincir takıyorduk, kendininkini bitirip bana yardıma geldi o derece :) ama zaman zamanda fantazim ben araç kullanırken ağızını sağlam bir koli bandıyla bantlamak olmuyor değil :)

Yeterki sorun benim ayarlayamamamdan olsun :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
Çok çabuk harcadın bizi :) yalnızca vites geçişinde olsa ok. ama zaman zaman seyir halinde gaz pedalını bıraktığımda da yapıyor.

Eşimde aynı durumu hissetmiş ben söyleyince evet bende farkettim dedi. Eşim diye demiyorum bir çok şöförüm diye geçineni cebinden çıkartır. Evlenmeden önce 2005 Vectra'yı pert etmişliği vardır. Geçen kış Kartalkaya çıkarken bir tekere ben bir tekere o zincir takıyorduk, kendininkini bitirip bana yardıma geldi o derece :) ama zaman zamanda fantazim ben araç kullanırken ağızını sağlam bir koli bandıyla bantlamak olmuyor değil :)

Yeterki sorun benim ayarlayamamamdan olsun :)

Evet hanımların pilotajı iyi olsa da co-pilotlukları çoğu zaman çekilmez oluyor yahu. Arada bende çaktırmadan nefesimi tutup içeriye uyku gazı mı versem diyorum. (:)

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O fantazi evli olan herkesde var.Gerçi ben araç kullanırken babam için aynı fantaziyi kuruyorum ahh bir sussa :D Navigasyonla kavga etmese sürekli karışmasa aynayı görmediği halde sağa geç demese ahhh ahh :)

Vites geçişinde olsa sadece debriyajda böyle garip olmuş.Servise göster abi gerçi normal derlerde :) en olmadı başka bir astrada bak aynı mı diye sen kullanıp nolur nolmaz dikkatsizlik olur allah muhafaza kazaya belki sebep verir.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hangi devir bandında yapıyor. Ya da devir sayısından bağımsız sürekli yapıyor mu. Birde tüm viteslerde deneyin gaz kesmeyi bütün viteslerde silkeliyor mu?  Ona göre konuşalım.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Hangi devir bandında yapıyor. Ya da devir sayısından bağımsız sürekli yapıyor mu. Birde tüm viteslerde deneyin gaz kesmeyi bütün viteslerde silkeliyor mu?  Ona göre konuşalım.

Devire çok dikkat etmedim genelde benim hatırladığım kadarıyla 3 4 ve 5. viteslerde daha çok yapıyor ama sürekli değil zaman zaman. haftasonu trafik yoğun olduğu için detaylı test şansım olmadı ama bu haftasonu araçla yola çıkmaya karar verirsem sanırım tüm sorularınızı cevaplayacak kadar test edebilirim.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Evet hanımların pilotajı iyi olsa da co-pilotlukları çoğu zaman çekilmez oluyor yahu. Arada bende çaktırmadan nefesimi tutup içeriye uyku gazı mı versem diyorum. (:)

Evet iyi fikirde gaz ile bu iş sakat ben fazla tutamıyorum nefesimi :) yola çıkmadan çaya çorbaya bir sakinleştirici falan da olabilir :)