1.6 Astra'lara Müjde, artık Z16XEP için chip var

devil_berk22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.autoclubturkey.com
+10 hp atmosferik motorda normal bir güç motorunu azda olsa kıpırdatmak isteyenler için güzel bir fırsat yeni kasa astra çıkarken anca bu kasaya yeni chip çıkmasıda opele motor modunun geride kaldığını gösteriyor bence

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla twinport a yazılım yapmak gerçekten çok zor. Umarım yeni çıkacak astra nın 1.4 T leri için de durum aynı olmaz

Mc__Knife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ankarada nerde yaptırabiliriz arkadaslar

toGah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.togah.com
ya bu tip işler için 700 tl çok yüksek bir rakkam sonuçta araca yazılım atıyor aynı yazılımı sınırsız bir şekilde defalarca kez kullanabiliyor, elle tutulur bşi yok .. iyi birşey ama çok para çok ....

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elle tutulur birşey yok demenizi anlayamıyorum, sonuçta chip uygulaması fayda-maliyet olarak incelendiğinde en iyi uygulamalrdan birisidir. Bu fiyatın altında isze gerçektne +10hp ve +20nm güç kazandıracak bir uygulama varsa hemen yaptırın derim. Hatta burada da paylaşın ki diğer arkadaşlar da faydalansınlar. Bunun dışında

1- Her araca aynı yazılım yüklenmiyor

2- Öyle olsa bile bu yazılımı yapmak öyle sandığınız kadar kolay değil. Öyle olsaydı 2004 yılında çıkmış bu motora ancak 5 yıl sonra değil, 6 ay sonra yazılımın çıkması gerekirdi.

3- Benzer çalışmaları olan diğer fimalara (superchips vb) bakarsanız bu rakamın sonuna TL değil Euro ya da sterlin geldiğini görebilirsiniz.

4-Herkesin bütçesi vs arabaya yapacağı mod zevki farklıdır. Benim görüşüme göre bir takım ledli stop bir takım angel far alsan zaten bu parayı veriyorsun, araçtan bu şekilde zevk alacağıma gidişini vs değiştirip zevk almayı tercih ediyorum.

4- Kimseye zorla bu yazılımı alın da demiyorum. Ben sadece senelerce Z16XEP'e chip arayan arkadaşlara hbr veriyorum "bakın biyle bir uygulama var" diye.

toGah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.togah.com
Can, şahsına yönelik birşey söylemedim genel olarak konuştum,

bana göre yazılım atıyorsun belki bir tane entegre değiştiriyorsun aracın çalışma prensiplerini veya nerde ne yapacağınla ilgili ayarları değiştirerek aracın torkunu ve beygir gücünü motorun yapabileceği kadar hat safhaya çıkartıyorsun.

tamam ben buna basit demiyorum onunla en az 2-3 saat uğraşıyor belki yarım gün, ama burda sanmıyorum ki hiçbirimiz 2-3 saat veya yarım günde 500 tl para kazanamıyoruz.

bu işi 500 tl ye deyipte 10 tane araca yapacaklarına 200tl olupta 100 tane araca yapılsı sürümden kazanılsa daha iyi olmaz mı?

ne chips e bakarsan bak hepsi aynı işte. bir piyasa oluşturulmuş o düşünce ile gidiliyor ;)

Bülent5834

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hamza dediklerine şu eklemelerim ile katılıyorum.
şöyle bir gerçeğide eklemek istiyorum.
yazılım obd soketi ile 2006 kadar olan makyajsız kasalar için konuşuyorum; yazılımı vites körüğünün altındaki obd soketinden yarım saat içinde yapılıyor.yani bir başka açıklama ile makyajlı kasalar 2007-2008-2009 modellere hiç bir zaman kimse şimdiye kadar obd soketinden yapmadı yapamazda şimdiye kadar diyorum dikkat edin.
3-4 saat içinde yapılan işlem şu sol ön tekerlek önündeki beyin çıkarılarak açılıyor;kablolar ecuya veya eproma yani beyine monte ediliyor flash yazıcı vasıtası ile yazılıyor;işlem bu kadar buda 1 saat sürüyor.tekrar beyin kapağı yapıştırılarak aynı yere monte ediliyor.her işlemde aynı yazılım kullanılıyor farklı bir yazılım yok;yedek alırken aracın plakasına göre yedek alınıyor sadece.ama çiplenen ve beyne yazılan flaşlanan olay aynı.
herkese iyi forumlar

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili Hamza şahsıma birşey söylemediğinin farkındayım ama ilk msj daki "elle tutulur birşey yok " kısmına açıklık getirmeye çalıştım.

Düşününce fiyat konusunda söylediklerin mantıklı gelse de sürümden kazanma işi şöyle zor. Bu işlemler için öncelikle bir ar-ge gerekiyor. Kimse arabasını verip de hadi al benimkinin üzerinde çalış demez. Bu nedenle ilgili yazılımlar (en azından benim yaptırdığım yerde) yurt dışından getirtiliyor. Bunun üzerine çok da olmasa da bazı maliyetler daha biniyor. Bu işi yapan eleman da bu işten para kazanmak için üzerine kar payı koyunca fiyatlar bu seviyelere geliyor. Burda soru işareti olan kısım kar payının ne olduğu. Gönül ister ki dediğin fiyatlara chip olsun herkes chiplesin :)

34UZG50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorumların hepsi çok güzel !!! istenilen fiyat gerçekten çok büyük rakamlar ! parçalar yurt dışından geliyor doğru ! 1 adet chıp yani entegre (made in chına) = 25 euro, 1 adet opel uyumlu obd 2 cihazı yani op-com 200tl tek ihtiyacınız yazılım !!! onuda yaptıran bir arkadınızın kini kopyalayın, diğerine yazın !! hepsinde aynı yazılım kullanıldığı doğru ! eproom okuma ve yazma orj. kopyalama 5 dk süren basit bir işlemden ibaret !!! tamamen soygun ! ebay dan chip i kendiniz satın alın ! keyfinize bakın !! ;) Hamza arkadaşımıza katılıyorum bu konuda ! hiçbiriiz ! 1 günde 500 tl kazanamıyoruz !! açık konuşmak gerekir ise !!! Can arkadaşımız da eleştirileri kendi üzaerine alınmasın bence ! sohbet ediyoruz burda sonuçta !!!

34UZG50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca bu chip olayı olmayan birşeyi aracınıza kazandırmıyor !!! motorunuzun yapabileceği gücü kullanıma açıyor o kadar !! ancak unutulmamalıdır ki bunu üreten fabrika en verimli , en ekonomik, en güçlü hali ile üretiyor ! o açılan performans değerlerinde aracın arıza çıkartmayacağını size kimse garanti edemez !!! Madem öyle orjinal chıp üzerine yazılım attırın ! sadece cihaza bağlatmış olurrsunuz , fiyat düşürmesini isteyin !!! uygulayıcıdan !!! ;)