1.8 otomatik zafira yokusda bayilma

Ercan uz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.8 Opel zafira a otomatik 2001 model LPG'li aldım.2 hafta falan oldu.alirken tüplü oldugundan arıza lambası yakıyor dediler ama sonra öğrendim ki Katalitik içi boşaltıldığından lambda sensör arıza lambasi yakmakda.Benim sorum su; düz yolda yeterince hızlanan arabam rampada cigersiz yani devir hemen düşüyor. Vites düşürüyor ama yine de sanki çok zor çıkıyor gibi.Bagirma yok.sadece devri çok çabuk düşüyor.Tek kişi bindim. Birde 7 kişi olsa hic çıkamayacak gibi geliyor.Ankara Elmadağ rampasında son gaz çıkayım dedim.hiz 80-70 e kadar düştü.arac silkeledi ve ESP lambası da yandı. Titredi.durup stop ettim.hemen geri çalıştırdım.esp söndü normala döndü ama cigersizlik devam ediyor.acaba katalitik kollektorden mi? LPG den mi? subablar çelik olmalı dediler.acaba çelik yaptirsam rampada çekişi artar mı? Ne yapmam gerekiyor.Boyle bi sorunu olan oldumu?Sunuda belirteyim benzinde kullanımda da aynı.

fortulu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maalesef birşey diyemiyorum başımda gelmedi

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

soulitude

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Benzer sorunu astra'da yaşadım, ilk bakılması gereken benzinde de aynı sorunu yaşayıp yaşamadığınız. Benzinde sorun yoksa iyi bir lpgci bulup AFR ayarı yaptırın. Benzinde de aynı sorunu veriyorsa aracın ateşleme sistemini inceleyecek iyi bir usta bulun.

Son düzenleme: