1 depo 330 km!!!!

haso6718

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:mad:1 depo benzin bitti kırmızı yandi. şeh. içi 330 km yapabildim. gittiğim yer
5-7 km lik , haftada iki kez. dur kalk yok. rampa inip çıkma vites genelde 2,
3 bazen. 1 depo 45 sanırım kırmızı yandi 5 çıkar 40 litre falan yaktı.
benzin 3.36 idi.

çok değil mi???? 41 kuruş ......fazla......

NoMoreSorrow

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok fazla.açıkçası haftada 2kez 7km yol içinde pek uygun bi araç değil opel.küçük motorlu bi araba ya da motor daha uygun.

frtakbal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın aynısından bende vardı 98 1.6 gls ne yaptım ettim 380 km üstüne çıkamadım 1 depo benzinle.

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benımde 430-440km oluyor bir depo ile 100 ytl ilede 290 km oldu bılmıyorum herseyden önce benımkı normal sankı ama senınkı cok gıbı abı benzınede zam geldı ama bu kadar az da gıtmemeıs lazım.

sefkati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladığım kadarıyla aracı hep kısa mesafe kullanıyorsun buda yakıt tüketimini arttıran bir faktördür çünkü araç çalışma sıcaklığına gelene kadar çok benzin tüketir sende gideceğin yere vardığında araç daha yeni çalışma sıcaklığına varıyordur birde bu kış aylarını hesaba katarsak bence normal bir de aracında yük ve yolcu durumu nedir. bu da bir faktör. arkadaşlar bir şey daha söylemek isterim hep yakıt tüketimini kilometrede kuruş olarak yazıyorsunuz bu bence yanlış çünkü yakıt fiyatları sürekli değişiyor bence en sağlıklısı 100 km de yaktığı litre cinsidir.bilirsiniz yakıt tüketimini en sağlıklı ölçme yöntemi bir benzin istasyonundan depoyu fulleyip belli bir km sonra aynı benzin istasyonundan tekrar tabanca atana kadar depoyu fulleyip bunu yaptığınız km ye bölmektir bence böylesi daha sağlıklı bir veri olur. eski forumlara bakıyorum da çoğu kişi hep kuruş olarak yazmış o zaman benzinin litresi kaç tl di şimdi kaç tl bunu hesaba katmak lazım.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hakan kardes astra f deposu 52 litre... bundan 6 litre isik yanmayi cikarirsan kalir 46 litre esittir katedilen yol 330 km esittir sonuc 13,9 litre üzeri kaba hesap yani km basi 53 kurus...az degil..

Erkan DOĞU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok fazla..o kadar az kullanıyosanız sorun olmaması gerekiyor.tasarruf icin yeni bi araç düşünülebilir.

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
45 lt'lik araçlarda ışık yandığı anda genellikle 7 lt benzin vardır. O hacimdeki motorlar da kısa mesafeli şehir içlerinde yaklaşık 9 km yol yapar 1 lt ile. 38 lt X 9 km = 342 km eder ki bu da normal bir değerdir.

PN 635(PAMUK NURİ)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gerçekende fazla benim aracım 290 yakıyordu lpg taktırdım 150 düştü daha tasarruflu araç öneririm kardeş