10/40 dan 5/40 a dönsem

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sık sık yağ markası değiştirmek motora iyi gelmez, hangi marka olursa olsun yağ 3-4 kere yenilendikten sonra ancak motora uyum sağlamaya başlar.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ben araca iyi olsun diye 5 30 tam sentetik yağ kullandım ama araç eski olunca yerinde bir seçim olmadı çünkü araç klasik eski sistem motor ve bu yağ ses yapmaya başladı o yüzden eski araç için en mantıklı yağ 10 40 şimdi bakım zamanını bekliyorum mobil 1 10 40 yağ aldım hazır bekliyor değişimi onunla yapacağım. Ondan sonra da o marka ile devam edeceğim.

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bor katkısını da önermem :) Mobil 10-40 veya GM 10-40 kullanabilirsiniz.. İkiside İzmir dolumu ise GM daha mantıklı.. Motul ile bir deneyimim yok ancak Corsa aracıma bu bakımda kullanmayı düşünüyorum.. Eğer yağın kutusunun kapağı açılmış ise özelliği belli bir süre sonra kaybolacağından yeni almanızı öneririm..

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kutusu açıldı elbet ancak 4 lt üzerine yarim litre daha koymak gerekmez mi 1 lt daha mi alayım ekstra.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
piyasada gördüğüm en mantıklı 10w40 yağ budur sanırım. denemedim fakat denenmesini tavsiye ediyorum içeriğindeki katkı yüzünden.
katkıyı ayrı olarak (mos2) şanzımana koydum ve bariz bir şekilde faydasını gördüm
Liqui mi en mantiklisi?

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben araca iyi olsun diye 5 30 tam sentetik yağ kullandım ama araç eski olunca yerinde bir seçim olmadı çünkü araç klasik eski sistem motor ve bu yağ ses yapmaya başladı o yüzden eski araç için en mantıklı yağ 10 40 şimdi bakım zamanını bekliyorum mobil 1 10 40 yağ aldım hazır bekliyor değişimi onunla yapacağım. Ondan sonra da o marka ile devam edeceğim.
Hepsiburda dan mi aldınız?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hepsiburda dan mi aldınız?

Aynen sürekli oradan alırım sadece yağ değil antrifriz de netten alırım .

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen sürekli oradan alırım sadece yağ değil antrifriz de netten alırım .
Anladım bizim araçların kitapçıkta 4.25 lt yazıyor ancak 4.5 koysak sorun olur mu yarim litresi geçen değişimden kalan yağ. Ve bir şey daha soracağım o malum sitede bor katkısı var türk malı nnt nano bor diye 30 lira. Yorumlar gayet iyi nano olduğu için motora yapışıp kalmıyormuş tavsiye edermisiniz?

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Kutusu açıldı elbet ancak 4 lt üzerine yarim litre daha koymak gerekmez mi 1 lt daha mi alayım ekstra.

Üstad, özelliği azalmış bir yağ ile yeni yağı karıştırıp neden yağı bozayım ki? 1 lt daha sipariş ederseniz en mantıklısını yaparsınız diye düşünüyorum..

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üstad, özelliği azalmış bir yağ ile yeni yağı karıştırıp neden yağı bozayım ki? 1 lt daha sipariş ederseniz en mantıklısını yaparsınız diye düşünüyorum..

Anladım öyle yapayım en iyisi. Ziyan olacak yağ. Bide şöyle bi durum var netten alacağım için 1lt olanı 2015 dolum olabilir yazıyorsa 2016 olanını alırım. 4 lt 50 lira 1 lt 20 [emoji3]

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Biraz tuzlu olabilir ancak aracın motorunu korumak amacı ile yaptığınızı düşünürseniz gayet güzel bir tercih yaptığınızın farkına varırsınız.. Kolay gelsin, iyi sürüşler...