10 lt Mazot kaç Dakikada dolar? :D

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Yeni makinalarda pompacı normalde üçkağıt yapamaz. Siz aracın başından erken ayrıldığınız için adam manuel olarak (pompadaki TL tuşlarını kullanmadan) dolum yapmış, yoksa pompa 29,40 da durmazdı. Aklınızda olsun, pompacı, plakanızı sisteme girmeden + alacağınız miktarı pompadaki TL tuşu ile girmeden girmeden aracın başından ayrılmayın. Ne kadar mazot aldığınıza dair fişi aldınız mı? Orada aracınızın plakası ve ne kadar mazot aldığınız yazar, hem daha sonraki yakıt alımında eksik kalan 60 kuruşuda istersiniz.

Savaş abi şimdi bu hem otomatik hem manuel olarak doldurulabiliyor mu? Plakayı girdi hatta PO KARTı da verdim, onu da geçti sonra 30 TL yazdı sonra ben dedim otomatik dolduruyor diye bi çıktım hemen dolmuş zaten. 29.40 lık ama :D dedim dolmadan çekti herhalde :D

Otomatik dolmuyor mu bunlar? Niye oynuyorlar ki?

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dolum başladıktan sonra sorun olmaz diye düşünüyorum, pompacının tek yapabileceği üçkağıt yakıt tabancasını ya bir bidona ya da başka bir araca takması gerekir ki o ihtimal de biraz azdır.
nolur nolmaz diyorum ben,
bide cam aralıkken camı silmeye kalkışanlar oluyo ondan da alışkanlık yaptı beklemek :)

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Dolum başladıktan sonra sorun olmaz diye düşünüyorum, pompacının tek yapabileceği üçkağıt yakıt tabancasını ya bir bidona ya da başka bir araca takması gerekir ki o ihtimal de biraz azdır.

Birde böyle 30 yerinde 29.40 falan koyar :D O mu tek üç kağıt. Hava falan basamıyorlar değil mi artık?

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
yanında çekirdek, patlamış mısır filanda götür istersen.tadını çıkarırsınız:):)

NOT: Tadını çıkarma esprisi ülkenin içinde bulunduğu traji komik olarak da tanımlayabileceğimiz yüzde 67 si vergi olan 1 litre akaryakıttan kaynaklı yapılan bir espridir... Ciddiye alınmasın...

Yiğit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dolar sanıyorum toplamda 3 lt

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Savaş abi şimdi bu hem otomatik hem manuel olarak doldurulabiliyor mu? Plakayı girdi hatta PO KARTı da verdim, onu da geçti sonra 30 TL yazdı sonra ben dedim otomatik dolduruyor diye bi çıktım hemen dolmuş zaten. 29.40 lık ama :D dedim dolmadan çekti herhalde :D

Otomatik dolmuyor mu bunlar? Niye oynuyorlar ki?

Pompa üzerinde 30 TL miktarı girildikten sonra pompacının bir daha yakıt tabancasına müdahale etmesine gerek yok ki, verilen yakıt 30 TL'lik olduktan sonra pompa zaten otomatik olarak yakıt akışını kesecektir. Herhangi bir tehlike anında sorun çıkmaması için yakıt tabancasına manuel olarak müdahale edilebiliyor. Pompanın 29,40 TL'de kalması pompacının ne kadar dürüst olduğunu gösterir. Ben olsam o adamdan eksik kalan 60 kuruşu ister, gıcıklık olsun diye de depoya 60 kuruşluk yakıt koyma teklifini asla kabul etmem. Aslında akaryakıt istasyonu sahibinin de bu zihniyetdeki bir adamın işine son vermesi gerekir. Terbiyesiz adamlar, hem kul hakkı yerler hem de ............. neyse günaha girmeyelim, anlayan zaten anladı.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Birde böyle 30 yerinde 29.40 falan koyar :D O mu tek üç kağıt. Hava falan basamıyorlar değil mi artık?
30 TL yerine 29,40 TL'lik yakıt koyarsa aradaki 60 kuruş pompacının cebine kalır, ama pompanın içeriden ayarıyla oynanıp 60 litre yerine aslında 56-57 litre yakıt verilirse veya yakıt yerine hava basılırsa onun farkı istasyon sahibinin cebine girer. Yani sonuç olarak kazık atanlar farklı kişiler olabilir ama kazık yiyenler aynı :D.

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10 tl lik yakıt dolumu çok kısa süreceği yakıt fiyatlarından anlaşılacağı gibi 1 dakka süreceğini sanmıyorummm

yalçın yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ankarada benim benzin aldığım istasyonların ödeme yerlerinde ekran var ve pompanın bir numarası var eğer pompacının başında beklemek istemiyorsanız ve gittiğiniz yer böyle bir yerse pompacıya pompanın numarasını soruyorsunuz ve içeriye ödeme noktasına gidiyorsunuz ve kasadaki kişiye x nolu pompa diyorsunuz oda ekrana bakarak ne kadar benzin aldığınızı görüp ona göre kredi kartından o kadarlık çekim yapıyor.bundan sonra benzin alırken dikkat edin her zaman aynı yerden benzin alıyorsanız ve benim tarif ettiğim gibi bir sisteme sahipse pompacının başında bekelmenize gerek yok