106 quiksilver

Burak_61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
s.a aracım 75 likmi 90 lıkmı hala bi fikrim yok .ama benzinliye 20 25 ps vermek 1500 lira civarı mehmet usta yokmu bunun bi hal çaresi ? ufak dokunuşlar falan hiçmi yok :)kıskanıyorum dizel makinaları vallahi ..

Burak_61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustam veriler neler aracımda piston kolu boşluk yapıyor bunlar sıkıntı yaratırmı ?

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç sanırım Quicksilver
Egzoz Sistemi , yarış tipi dereceli egzantrik mili , yarış tipi pistonlar,dört boğazlı emme manifoldu 46-52 hp alabilirsiniz

Sadece egzos sistemi ve dereceli egzantrik mili ile 22-26 hp arası güç elde edebilirsiiz

Burak_61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu dereceli işini araştırmamıştım ancak quiklere dereceli olmuyor diye duymuştum ?

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O motorlar hakkında pek fazla bilgim yok çif egzantrik değil mi? Tek egzantrikler maliyetli oluyor yalnız tek egzantrikler de çift egzantriklere de elle işleme yapılıyor. Rolanti aralığına gre 10-27 hp arası güç alınabiliyor.

FIRAT.75

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.infaz.in
quiksilver 75 hpdir.

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu dereceli işini araştırmamıştım ancak quiklere dereceli olmuyor diye duymuştum ?

Dereceli egzantrik mili bulamazsınız ama orjinal egzantrik milini işletebilirsiniz veya dökme yaptırabilirsiniz. Aracınız tek egzantrikse biraz maaliyetli olur ve egzantrik mili işlemeden sonra chip tuning gerekiyor. Yaklaşık 1800-2250 TL arası bu maaliyet.

Bekapa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
s.a aracım 75 likmi 90 lıkmı hala bi fikrim yok .ama benzinliye 20 25 ps vermek 1500 lira civarı mehmet usta yokmu bunun bi hal çaresi ? ufak dokunuşlar falan hiçmi yok :)kıskanıyorum dizel makinaları vallahi ..
Nasıl bilmiyorsun arabanın kaç hp olduğunu?
Ruhsatın yok mu?

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet araştırdığım ve aklımda kaldığı kadarıyla bu makina 1.4 8valf tek egzantrikli 75 hp'lik bir motora sahip ve güç anlamında kardeşi 106 gti dan zayıf. Eğer güç istiyorsanız 106 GTI almanız daha mantıklı olacaktır. Tek egzantrikli motorların egzantrik mili modifiyeleri de çift egzantriğe göre pahalıdır. Ayrıca GTI için hazır modifikasyonlar vardır. Mesela dereceli egzantrik milleri gibi. Sizin aracınıza da dereceli egzantrik uygulaması yapılıyor ama bu işlem bayağı masraflı olacaktır ve güç olarak yine GTI'yı yakalayamııyacak. Sadece chip tuningle 5-7 hp arası güç elde edebilirsiniz.