195-55-15 Vectra b

sierra58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle çamurluğa mı sürtüyor ? yoksa davlumbaza mı ? onu tespit edin.
eğer çamurluğa sürtüyor ise ve bu bir tarafta gerçekleşiyorsa arka tekerlere rot ayarı yaptırın. (vectra B ler de arkalarda ayarlanıyor)
Rot ayarında da sorun yoksa arka sol taraf daha önce işlem gördü mü ?
Diyelim ki görmedi.. Sürtme devam ediyor ise yapabileceğiniz tek şey çamurluk içlerini ya içeri büktüreceksiniz ya da keseceksiniz.
Vectra B lerin şu an ofset değeri aklıma gelmiyor ama aldığınız jantın ofset değeri negatif olduğundan sürtme gerçekleşmiş olabilir, yani bijonları sıktığınız düzlem çok içeridedir.
Bende 205-55-16 jant taktım, hafif sürtme vardı ve çamurluk içlerini 3 mm kestim. Şu anda hiç bir problem yok...
https://www.facebook.com/photo.php?....483654032169.272566.713297169&type=3&theater

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için çamurlugun uç kıvrım kısmı lastiğe sürtüyordu önce rotçuya gittim kontrol etti normal dedi
sonra şaşmazda bir şaseci ye gösterdim oda çamurluğun ucunu kıvırtıp içe doğru çekiçlettir dedi en son bir kaportacıda çekiçlettim içe dogru şimdi oldu gibi bagaj ve araç tam yüklüyken ne olur onu denemedim

Ekli dosyalar

• IMG_3322k.jpg
    IMG_3322k.jpg
    11.4 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

sierra58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç yüklüyken kasise düşünce arkadan sürtme sesi geliyor içime sinmiyor iyi bir usta tavsiye eden varsa götürüp şu işi kesin bir çözüme ulaştırmak istiyorum

sierra58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun halloldu amortisör takozunu değiştirip az uzunu takıldı araç az Yükseldi
Yapılan yer

Akkar Amortisör Tamir
Otomobil Amortisör Dükkanı
Ostim, 1172.Sok No:8, OSTİM/YENİMAHALLE/ANKARA, 06374 Ostim/Ankara
(0312) 385 7661