195 60 15 ebatta ön ve arka lastiklerin basıncı?

punisher

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 40 psi a kadar dayanıyormuş lastikler.ancak olması gereken değer kaçtır.ön ve arkalar arasında 1 değer fark olmalımı?saygılar.

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastik üzerinde max 35 yazıyor

29-32 arası ideal

arac boşken genelde 30 kullanılur ama ben davetsiz misafirlere karşı 31 de tutarım basıncları

uzun yola çıkarken bagaj doluyken 32

40 falan dediginiz lastik janta otursun diye 38 e kadar basıp indirirler aman 40 la geziyim demeyin çukura girince yarılır yazık olur

punisher

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastik üzerinde max 35 yazıyor

29-32 arası ideal

arac boşken genelde 30 kullanılur ama ben davetsiz misafirlere karşı 31 de tutarım basıncları

uzun yola çıkarken bagaj doluyken 32

40 falan dediginiz lastik janta otursun diye 38 e kadar basıp indirirler aman 40 la geziyim demeyin çukura girince yarılır yazık olur
30 çok az değilmi acaba.bu basınç tablosuna baktığında ön arka diye ayırmıyorlar.ancak ben önleri 32 arkalarıda 30 yaptım.geçenlerde bir arkadan kayma sorunu yaşadır bir virazja frenle girmiştim bu nedenle biraz düşürmemi tavsiye ettiler arkayı.saygılar.

S

selocan77

Bilgi Girilmemiş
Genelde 30-30 kullanıyorum.Gittiğim lastikçinin tavsiyesi de öyle.Birde şunu söyleyim,Benzin istasyonlarındaki hava dolum makinalardan özellikle uzak duruyorum,bazıları arızalı çıkıyor.En iyisi lastikçi.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
32-32 çok rahatım. yakıt tuketımı de duşuk. konfor da iyi. janta da yuklenmıyorum boylece.