2.El Araç Alımında Ruhsat İşlemleri

OZAN ERDEM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. bir sorum olacak sizlere. İnşallah yarın 2.el bir araç alıyorum ama aklımda bazı sorular var arabanın ekspertizini vs. yaptım anlaştıkta adamla yarın notere gitcez alım işlemini gerçekleştireceğiz noter bize orda soruyormuş heralde eve mi gönderilsin ruhsat yoksa sizmi alacaksınız diye eve gönderimde ne kadar sürüyor eve gelmesi? Eğer ruhsatı kendim almayı tercih edersem arabanın sigortasını yaptırdıktan sonra sigorta poliçesi,kimliğim ve noterden aldığım belge ile arabanın kayıtlı olduğu trafiğe gidersem orada ruhsatı ne kadar zamanda verirler? Başka ihtiyaç olan bir belge olacakmı? Trafiğe herhangi bir ücret vermem gerekecekmi? Diğer bir sorum arabanın muaynesi var eski ruhsatta muayne bandrolü var yani bu yeni ruhsatta olmıyacakmı muayneye sokmam mı gerekecek?
Son bir sorum, araç taksiti bitmediği için rehinli şuan sahibi yarın bütün taksitleri ödiyecek ondan sonra aracı alacağım aracın bütün borçları ödendiği an rehini kalkacakmı acaba?
Not:Aracın plakası aynı kalacak.
Teşekkür ederim cevaplarınız için.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 2.El Araç Alımında Ruhsat İşlemleri

Eve gönderilsin derseniz bir hafta sürüyor gelmesi, zaten eve de gelmiyor ptt olduğu için genelde şubede kalıyor
ben bir hafta sonra ptt kargoya gidip almıştım ruhsatımı eski aracımda, eve gelmesini tercih edin daha kolay, uğraşmazsınız
Aracın muayenesinin tarihi yazar ruhsatta o tarihte yaptırırsınız muayenesini aracı aldınız diye muayene gerekmez
muhtemelen ileri bir tarihtir ruhsata bakın ya da alacağınız kişiye sorun

Rehinin kalkması 1-2 saat sürüyor bankaya göre değişiyor. Bankadan rehin kalkınca noter ekranında rehinin kalktığı görülüyor zaten

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eve gelmesi en fazla 2haftayi buluyor,gelene kadar araci kullanabilmen icin gecici ruhsat veriliyor

mell35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ruhsatta muayenenin olduğu yazılı olan sayfa değil sahibinin adı ve bilgileri yazılı olan diğer sayfa değişiyor. Noter kalan sayfayı size verecek zaten. Muayeneye gerek olmayacaktır.

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OZAN ERDEM link' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar. bir sorum olacak sizlere. İnşallah yarın 2.el bir araç alıyorum ama aklımda bazı sorular var arabanın ekspertizini vs. yaptım anlaştıkta adamla yarın notere gitcez alım işlemini gerçekleştireceğiz noter bize orda soruyormuş heralde eve mi gönderilsin ruhsat yoksa sizmi alacaksınız diye eve gönderimde ne kadar sürüyor eve gelmesi? Eğer ruhsatı kendim almayı tercih edersem arabanın sigortasını yaptırdıktan sonra sigorta poliçesi,kimliğim ve noterden aldığım belge ile arabanın kayıtlı olduğu trafiğe gidersem orada ruhsatı ne kadar zamanda verirler? Başka ihtiyaç olan bir belge olacakmı? Trafiğe herhangi bir ücret vermem gerekecekmi? Diğer bir sorum arabanın muaynesi var eski ruhsatta muayne bandrolü var yani bu yeni ruhsatta olmıyacakmı muayneye sokmam mı gerekecek?
Son bir sorum, araç taksiti bitmediği için rehinli şuan sahibi yarın bütün taksitleri ödiyecek ondan sonra aracı alacağım aracın bütün borçları ödendiği an rehini kalkacakmı acaba?
Not:Aracın plakası aynı kalacak.
Teşekkür ederim cevaplarınız için.

Arabanın satışını yaptıktan sonra noter size Araç tesciline ilişkin geçini belge verecek o belge ile gidip trafik sigortasını yaptıracaksınız. Trafik sigortasını yaptırdıktan sonra noter satışını yaptığınız ilçe trafik tescil büro amirliğinden gidip ruhsatı alabilirsiniz. Mesela noter Bakırköy'de ise Bakırköy trafikden, Sarıyer ise Sarıyer trafikden veya siz hiç gidip almazsanız 15 gün sonra PTT yoluyla ikamet adresinize yollarlar tabi trafik poliçesini yaptırmamış iseniz yollamıyolar orada kalıyor.

Noter satış ücreti 80-85 TL onun haricinde hiç bir yere ekstra bir para ödemeniz gerekmiyor.

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

97 TL Notere devir parası öde plakan değişmeyecekse mevcut plaka ile kullanacaksan trafiğe gidip ruhsatıda alma 5 tl kargo parası ile evine kadar gelsin devri aldıktan sonra 10 gün içerisinde sigortacından sigortanı yaptır ruhsat eline bir aylık süre zarfında gelmez ise trafige de o zaman git diğer konulara arkadaşlar cevap vermiş eklenecekl bir şey yok hayırlı olsun aracın

hanz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben o gün yaptırdım gecici ruhsatla sigorta ve kaskoyu şuanda biniyorum bir sıkıntı yok ortalama 15 güne kadar gelir dediler geciken oldumu

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bir aya kadar yolu var şu ana kadarda aldığım hiç bir araçta gecikme yaşamadım

OZAN ERDEM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arabayı aldım, aldığım gün emniyete gittim 15 dk civarı sürdü ruhsatın çıkması cevaplarınız için teşekkür ederim

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlı olsun aracınız