2.el piyasada fiyatlar neden yüksek arkadaşlar

dikmenm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar... Eğer dikkat ettiyseniz 2.el piyasada araç fiyatları çok yüksek ,bunun sebebi nedir arkadaşlar,ben anlamış değilim,tamam bu aylarda fiyatların biraz artması doğal ama aşırı bir yükseklik var,sizce neden???

ELEGANCE06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en son ki devir masraflarının düşmesi ikinci el piyasasını hızlandırdı. bu da fiyatlara yansıdı fakat, her zaman için bir aracın piyasası vardır. aracın temiz olup olmaması bu fiyatı düşürür ve yükseltebilir. örneğin 2001 model 1.6 elegance gri opel astra ortalama fiyatı 19.000-20.000 civarıdır. fakat aynı model de kaporta durumu ; boyalı,değişeni olan darbesi olan, yıpranmış olan bir araç 19000 tl etmez. bu unsurlara aracın orjinal km si, de etki eder. diğer bir taraftan km si az, boyası darbesi kazası olmayan, yıpranmamış bir araç, herzaman için değeri yüksektir. uzun izlenimlerim ve tecrübelerim sonucu bunları söyleyebilirim...

escapist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen yaa opel astra classic (1.3 ctdi) arıyodum uçuk kaçık fiyatlar.. 1 i 2 si tok satıcı da arkadaş her ilanda rakamlar uçmuştu.. sinir oldum gittim 0.km aldım :D

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
sıfır araç fiyatları ve kredi maliyetleri , geçtiğimiz 4-5 ay öncesine göre yükseldi.2.el fiyatlarının bu kadar yüksek olm sebebi de bu bence.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bence bu durum ikinci elde temiz/güvenilir bir araç bulmanın zorluğundan kaynaklanıyor. Piyasada km.si düşürülmemiş, sorunsuz, gerçekten çok temiz kullanılmış fazla bir araç yok, pazar sınırlı olunca doğal olarak fiyatlarda yükseliyor, yoksa piyasada satılık o kadar çok araç varki, adeta kum gibi kaynıyor.

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıfır fiyatları yükseldi.temmuzda yaklaşık 37 bine aldığımız astra h dizel araç şu an 41 bin tlden satılıyor.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıfır araç fiyatları ve kredi maliyetleri , geçtiğimiz 4-5 ay öncesine göre yükseldi.2.el fiyatlarının bu kadar yüksek olm sebebi de bu bence.

aynen birde son zamanlarda ikin ele talep arttı.. en son servise gittiğimde aracını satarsan bize haber ver dediler çok vectra arayan isteyen var dediler..arkadaşım deli gibi temiz ibr mazda 6 arıyor buda bir örnek.

farma72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı şekilde Kia Venga;iş arkadaşım yılbaşında 34.500 e aldı,şuanda 38.800 yada 2011 vw jetta yada passat a bakın 2. elde sıfırından daha çok para istiyorlar,neymiş efendim piyasada araç yokmuş,aylar öncesinden bu adamlar parasını yatırmışlar,işine gelirse muhabbeti....