2.elde vectra karnesi ...

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
2. elde Opel Vecra'nın karnesi
http://www.aracforum.com/posting.php?mode=quote&p=1479Opel Vectra, güvenli sürüş ve geniş iç mekan denilince akla ilk gelen otomobillerden birisi olmasına rağmen ikinci el satışta kalite farkı bariz olarak göze çarpıyor.

Geniş aile otomobili Opel Vectra, sınıfında yer alan rakiplerine oranla makul fiyatı, zengin donanımı ve farklı motor seçenekleriyle ikinci el pazarında yer alıyor. İkinci el Opel Vectra almak isteyenlerin özellikle şu konulara dikkat etmesi gerekiyor: İlk sahibinin kullanım süresi ve şartlarına bağlı olarak otomobilin mevcut kalitesi/durumu çok iyi ile çok kötü arasında değişebilmektedir. Kullanım şartları ve modeli göz önüne alındığında ucuz ve bakımı düzenli yapılmamış ikinci el bir Opel Vectra almak yerine kalitesini korumuş ve ücret açısından ucuz olmayan bir ikinci el Opel Vectra tercih edilmelidir.

Orijinal yedek parça yerine ucuz yan sanayi üretimi parçaların kullanılmasından dolayı 2001 modeline kadar olan tüm ikinci el Opel Vectra’larda kalite zayıflığı ön plana çıkmaktadır. Bu durum 2002 yılı sonunda piayasaya sürülen Vectra C modeli ile önemli ölçüde değişmiştir. Karoser sertleştirilip iç mekan malzemelerinin kalitesi artırılmıştır. Tüm modellerde kullanılan sıkı ve sert döşemesi Opel Vectra’nın uzun süreli yolculukların otomobili olduğunu kanıtlıyor. Özellikle DTI (comman rail turbo dizel) motorlu Vectra’ların ataklığı, sessizliği ve ekonomik yakıt tüketimi sayesinde en fazla tercih edilen aile otomobili olduğu bir gerçek. Bezinli motorlar arasında en fazla tercih edilen motor ise 100 Bg’lik 1.6 litrelik motor. Bu motorun yakıt tüketimi 100 km’de ortalama 8.5 litre. Önden çekişli Vectra’ların yıllık bakım masrafları da yakıt tüketimi gibi düşük seviyelerde seyrediyor. 2002 yılından sonra üretilen Vectra’lar bir önceki modellerine oranla daha çevik, daha atak ve daha az masraflı oluşundan dolayı tercih edilebilir.
Değerlendirme:
+ Güvenli yol tutuş ve sürüş özellikleri
+ 4 silindirli ekonomik benzinli motor
- İşçilik
Motor Seçenekleri:
Benzinli: 1.6 16V (100 Bg), 1.8 16V (115,125 Bg), 2.0 16V (136 Bg), 2.2 16V (147 Bg), 2.5 V6 (170/198 Bg).
Dizel: 2.0 DTI 16V (100 Bg)
Model Bilgileri:
1995: Vectra B piyasaya sürülmüştür.
1996: Vectra B’nin stationwagon versiyonu Caravan ismiyle piyasaya sürülmüştür.
2002: Vectra C piyasaya sürülmüştür.

Arıza İstatistiği:
Fren balata ve disklerinin aşınması
Motor yağının azalması
Direksiyon kutusunun yağ eksiltmesi

yılmaz85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben hiç yağ eksiltme problemi yaşamadım çokta zor şartlarda kullandığımda oldu uzun yolculukta yaptım ama hiç eksiltmedi sürekli kontrol ederim seviye hep aynı

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla bende yaşamadım sadece periyodik bakımlarda yağ değişiyor o kadar.hiçbir eksiltme yok.düzenli olarakta kontrol ediyorum

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama geçen arabayı babam çalıştırdı ben arkasındaydım arabanın.hafif gaz verince mavi duman ettı sanki.korktum aslında yağ yakıyor galiba ama çubukla kontrol ediyorum hiç eksilme yok.ustamda baktı birşey yok.arada olurmu arkadaşlar bu mavi duman yoksa anormalmidir

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu zamanda temizini bulmak biraz zor:(

OZCANKİMİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ilemicem ama mavi duman iyi değil diye biliyorum yağ yakıyor olabilir

aksemseddin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama geçen arabayı babam çalıştırdı ben arkasındaydım arabanın.hafif gaz verince mavi duman ettı sanki.korktum aslında yağ yakıyor galiba ama çubukla kontrol ediyorum hiç eksilme yok.ustamda baktı birşey yok.arada olurmu arkadaşlar bu mavi duman yoksa anormalmidir

Yağ çubuğunda eksiklik görülmese dahi mavi duman iyiye işaret değildir.Bir kontrol ettirmende fayda var.

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok saol harun abi:) işte aradığım bütün bilgiler var neye dikkat edilmesi,+ları -sileri;) çok faydalı bilgiler var gerçekten :) hatta walla Vectra alasım gelmedi desem yalan olur:)