2 Haftalık Opel'ciden Selamlar

atabrb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,
İsmim Atakan. İstanbul Beylikdüzü'nde yaşıyorum. 2 Hafta önce 2 senelik aracım Toyota Auris'i satıp Astra J 1.4 140 Beygir otomatik alarak aranıza katıldım. Karar verme aşamasında Seat Leon 1.4 TFSI FR, Yeni Auris 1.6 ve Astra arasında kalmıştım.
Tercihimi Astra'dan yana kullandım. greatt
Leon çok fazla makasçı, genç işi göründü gözüme. Yoksa fiyat olarak 2.500 lira daha uyguna alıyordum aracı. Ayrıca malzeme kalitesini nedense beğenmedim.
֖nceki iki aracım da (Yaris ve Auris) Toyota'ydı. Mekanik olarak hiç sorun yaşamadım ama konfor anlamında çok sıkıntılı bir marka toyota bana göre. Bu sebepten astra da karar kıldım.
Kendi halimde amatör balıkçılık yapıyorum. Haftasonları bazen Karadeniz sahillerinde, bazen Saros körfezinde, bazen Tekirdağ kıyılarında balık kovalıyorum. Zaman zaman Büyükçekmece'de tekne ile de açılıyorum. ֖nceki aracımın ilk sahibiydim 2 yılda 40.000 km yol yaptım. Hiç balık tutamadan günübirlik git gel 700 km yol yaptığım zamanlar oldu. Diyeceğim şu ki uzun km ler yapan birisiyim. Ama herkesin mantığı kendine mantıklı gelebilir  011zaa. Dizel araçlara negatif yaklaşan biriyim. Baştan parayı dizele gömüp 2-3 sene sonra sıkılacağımı bildiğim bir arabaya bineceğime, daha ucuza benzinli bir araç alıp aradaki farkla araçta keyfime göre oynamalar yapmayı tercih ediyorum. Bunlardan başka tuhaf huylarım da vardır. Mesela aldığım hiç bir aracı kendi servisine götürmemişimdir. Reklam gibi olmasın ama bosch 'un servislerini tercih ettim bu zamana kadar ve problem yaşamadım. Gittiğim her serviste kaldırdıkları aracın altına usta ile beraber giriyoruz, taktıkları parçaları görüyorum, araştırıyorum.. Kendi yağımı kendim getiriyorum falan filan.. Sorduğum her soruya uzun uzun bilgilendirici cevaplar alıyorum aracın başında. Vesselam, enteresanımdır.
Forumunuza da araca lpg düşündüğüm için üye oldum. Kullanıcıların yorumlarını düşüncelerini almak istiyorum. ֖nceki aracımda prins lpg vardı. motorun 1.3 olmasının verdiği yavaşlık (lpg ile alakası yok keza benzinde de araç hantaldı) dışında lpg den çok memnundum. Bu aracıma da tüpü gömeceğim  011zaa

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: 2 Haftalık Opel'ciden Selamlar

atabrb link' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,
İsmim Atakan. İstanbul Beylikdüzü'nde yaşıyorum. 2 Hafta önce 2 senelik aracım Toyota Auris'i satıp Astra J 1.4 140 Beygir otomatik alarak aranıza katıldım. Karar verme aşamasında Seat Leon 1.4 TFSI FR, Yeni Auris 1.6 ve Astra arasında kalmıştım.
Tercihimi Astra'dan yana kullandım. greatt
Leon çok fazla makasçı, genç işi göründü gözüme. Yoksa fiyat olarak 2.500 lira daha uyguna alıyordum aracı. Ayrıca malzeme kalitesini nedense beğenmedim.
֖nceki iki aracım da (Yaris ve Auris) Toyota'ydı. Mekanik olarak hiç sorun yaşamadım ama konfor anlamında çok sıkıntılı bir marka toyota bana göre. Bu sebepten astra da karar kıldım.
Kendi halimde amatör balıkçılık yapıyorum. Haftasonları bazen Karadeniz sahillerinde, bazen Saros körfezinde, bazen Tekirdağ kıyılarında balık kovalıyorum. Zaman zaman Büyükçekmece'de tekne ile de açılıyorum. ֖nceki aracımın ilk sahibiydim 2 yılda 40.000 km yol yaptım. Hiç balık tutamadan günübirlik git gel 700 km yol yaptığım zamanlar oldu. Diyeceğim şu ki uzun km ler yapan birisiyim. Ama herkesin mantığı kendine mantıklı gelebilir  011zaa. Dizel araçlara negatif yaklaşan biriyim. Baştan parayı dizele gömüp 2-3 sene sonra sıkılacağımı bildiğim bir arabaya bineceğime, daha ucuza benzinli bir araç alıp aradaki farkla araçta keyfime göre oynamalar yapmayı tercih ediyorum. Bunlardan başka tuhaf huylarım da vardır. Mesela aldığım hiç bir aracı kendi servisine götürmemişimdir. Reklam gibi olmasın ama bosch 'un servislerini tercih ettim bu zamana kadar ve problem yaşamadım. Gittiğim her serviste kaldırdıkları aracın altına usta ile beraber giriyoruz, taktıkları parçaları görüyorum, araştırıyorum.. Kendi yağımı kendim getiriyorum falan filan.. Sorduğum her soruya uzun uzun bilgilendirici cevaplar alıyorum aracın başında. Vesselam, enteresanımdır.
Forumunuza da araca lpg düşündüğüm için üye oldum. Kullanıcıların yorumlarını düşüncelerini almak istiyorum. ֖nceki aracımda prins lpg vardı. motorun 1.3 olmasının verdiği yavaşlık (lpg ile alakası yok keza benzinde de araç hantaldı) dışında lpg den çok memnundum. Bu aracıma da tüpü gömeceğim  011zaa
1.6 115 HP'lik aracımda LPG mevcut 19.000 KM oldu memnunum.

Hoşgeldiniz bu arada :)

atabrb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
1.6 115 HP'lik aracımda LPG mevcut 19.000 KM oldu memnunum.

Hoşgeldiniz bu arada :)

Hoşbulduk kardeşim  8)
Yarın sabah aracı bir önceki aracıma lpg takan yere bırakıcam. Landirenzo taktırıyorum bu sefer. Aynı günün akşamı bitecek dediler bakalım biz neler tecrübe edeceğiz lpg li astrada  011zaa Bu haftasonu tekrar ևanakkale'ye (assos) gideceğim. Sonraki haftalarda da suların ufaktan soğuması ile Karadeniz kıyılarına (çatalca / ormanlı) lüfer avı için kamp yapmaya gideceğim. Yola çıkmadan dönüşümü halledeyim.. Ekim - Ocak arası orkinos avı için Saros'a gideceğim bir kaç defa.. Yollar beni bekler  8)

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

karaca_01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

opel ailesine ve aramıza hoşgeldiniz. Aracınızda hayırlı olsun. Doğru bir tercih yapmışsınız bence. Allah kaza bela vermesinn welllcommee welllcommee

atabrb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gradient link' Alıntı:
Hoşgeldiniz. Hayırlı olsun.
LPG dönüşümünü mutlaka araştırmışsınızdır ama yine de alttaki konuları okumanızı tavsiye ederim.

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=5414.0

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=11521.0

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?board=37.0

Selamlar hocam valla verdiğiniz linkleri baştan aşağı inceleme fırsatım oldu gün boyu. Düşüncem LPG taktırmaktan yana. Yarın bu saatlerde muhtemelen aracı lpg ye döndürmüş olurum. İzlenimlerimi forum ile paylaşırım  8)

ac@d

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

welllcommee

ercan_0636

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

welllcommee

aracınız hayırlı olsun, keyifli forumlar..

SAFA2344

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hoşgeldiniz ...