2. köprüye giden otoyolda serseri mayın ne yapacağı belirsiz bir sürücü ve zor kurtar

wikican

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.nasill.com
Otoyolda FSM köprüsü istikametinde ilerliyoruz.
son bir haftadır aracımı da sakin kullanıyorum neden bilmiyorum ama 110 u pek geçmiyorum. normalde basarım 140 felan o yollarda. 90-110 geçmemenin daha güvenli olduğunu düşünmeye başladım.

neyse 110 civarında sol şeritten bastım gidiyorum. birden orta şeritteki bir araç sola ani bir kırış yaptı. Yumuşak fren yaptım köklemedim zira daha önce arkadan bana çarpmışlardı ondan korktuğumdan yavaşlayıp arkayı kollama alışkanlığı.

Durumu toparlamaya çalışırken orta şeritten ikinci bir araç tuttu benim önüme atlayan aracın da önüne kırdı. O ikinci araç daha da felaket kırdı önümdeki araç tamamen durmak zorunda kaldı. bunların hepsi otoyolda ve sol şeritte oluyor.

Ben tam durmamıştım arkamı ve sağımı kontrol edip orta şeride geçtim iyi ki geçmişim.

Ben bu iki araca sövüp saymaya başladım ki buna gerek kalmadı bu iki araç birbirleriyle boğuşmaya başladı. Biri sol yapıyor diğer yavaşlayıp kurtarmaya çalışıyor, geçmeye çalışıyor geçemiyor felan sağ sol birbirleriyle boğuşmaya başladılar yanıbaşımda. İlk kaçan araç sağdan kaçacak oldu ben korna çaldım sağdan basıp geçtim.

sonra da onun önüne atlayan aracın yanına doğru sürüp leyn.. felan diyecek oldum. Buna pişman oldum, aracı bi kırdı adam, benim aracın üstüne! frenledim onu önüme aldım önüme düştü adam, zor yırttık tepemize çıkacaktı. Bu arada adamın yüzünü de gördüm, kel, 40 yaşlarında beyaz gömlekli biriydi sanırım. Adam ya sarhoştu ya, kriz geçiriyordu, kafası panele bakıyordu, önüne bakmıyordu iki eli de direksiyona yapışmıştı ama direksiyonu kontrol etmiyordu araç serseri mayın gibi gidiyordu. Ne oluyordu o aracın içinde anlamadım.

O aracı önüme almıştım dediğim gibi, yalpaladı felan ben iyice yavaşladım dedim ne yapacaksa yapsın ondan sonra geçer giderim ne oluyor derken. Adamın araç tekrar yalpalayarak felan sol şerite girdi.

Bu ilk sola kaçan adam da benim gibi kaçıp gideceğine aracı izleyip arkada kalmanın cezasını çekecek ya, serseri mayın araç buna bindirdi bir tane güm diye bu aracın sağına çarptı sürtüştüler. Serseri mayın araç tekrar önüme düştü. Ya ben de kaçmıyorum sağa mı gidecek sola mı kestiremediğim için arkasında kalayım dedim, şimdi sağdan basarım benim tepeme atlar dedim..

Neyse serseri mayın araç önümde tekrar yalpalayıp toparlandı bu sefer tekrar sola kırdı. Solda araç yok bu sefer gitti bariyerlere çarptı. güüm.

Ordan tekrar orta şeride savruldu adam gitmeye devam ediyor..

Tüm bunlar olurken polis aracı geldi sağdan siren çaldılar ciiiuv bişey olmamış gibi bastı gitti durmadı ve yavaşlamadı.. gitti..

ben polise de söyledim bi ton..

adam orta şeritten tekrar sol şeride geçti araba sağ sol yalpalıyor savruluyor ne olacağı belirsiz yeter artık dedim ben hafif sağ yapıp, Gazı kökledim kaçtım. Dikizden seyrettim arkada olanları, adam tekrar sola girip tekrar bariyerlere girdi bu sefer tozu dumana kattı, bariyerlerde aracı iyice çizdirdi, sol tarafı gitti aracın. Sanırım durdu veya ben iyice uzaklaştım bilmiyorum. arka taraf toz duman oldu.

derin bir nefes alıp yolumuza devam ettik..

Adam ya sarhoştu, ya kriz geçiriyordu bişeyi vardı rengi solmuş gözleri kitlemişti ağzı da hafif açıktı. çok net gördüm dediğim gibi sövmek için ileri almıştım bi ara aracımı.

Bana ders olsun trafikte hata yapanlara söylenmeyi bir kenara bırakıp, tehlikeden kurtulmayı tercih etmek lazım.

Ben basıp gitmektense ne yapıyonuz diye iki araca bağırıp korna çalmayı tercih ettim bu yanlıştı, kendim de tehlikenin içinde kaldım.

Felaket anlardı ya adam kendini kaybetmiş artık aracımızı ve canımızı kurtarmak tamamen bizim reflekslere ve aracın kabiliyetlerine kalmış oluyor..

Kriz geçiren biriyse geçmiş olsun diyorum, sarhoş sa da yazıklar olsun dan başka bişey diyemiyorum, bir sürü aracı tehlikeye attı birini de haşat etti yanıbaşımda. arkada sonradan neler oldu bilmiyorum.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öyle bir anlatmışsınız ki, anlamakta zorlandım

Trafikte bir tehlike varsa kaçıp uzaklaşmak en iyisidir

wikican

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.nasill.com
Öyle bir anlatmışsınız ki, anlamakta zorlandım

Trafikte bir tehlike varsa kaçıp uzaklaşmak en iyisidir
Olayın özeti bu kaçıp uzaklaşmaktansa korna ve söylenmeyi tercih ediyordum bu bana ders oldu. Bundan sonra inşallah öncelikli tercihim kaçıp uzaklaşmak olacak söylenmek değil.

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun , verilmiş sadakan varmış.

UuR__

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya Bu Olay Dün Çekmeköy Opel Gedizler Mevki Tarafında Olduysa Bır Tane peugeot Partner Tıpı Araç Sol Şetteki Barıyerlere Girmişti Sonrada Yolun Ortasında Önü Sağ Barıyere Doğru Dönmüş Şekilde Duruyordu. Acaba O Araçmı ? Bu Arada Çok Geçmiş Olsun

wikican

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.nasill.com
uğur bey bu gün 15.00 gibi kozyatağından 2. köprü otoyolunda ilerlerken tem mi oluyor orası çamlıca çıkışına gelmeden önce oldu. teşekkür ederim. Allah hepimizi korusun.

ben tavsiye ve tecrübe babında da yazdım. Sizi tehlikeye atan, beklenmedik hareketler yapan sıkıştıran vs. bir olay olursa kızmayı, agresifleşmeyi bırakıp önce tehlikeden kurtulmayı seçmek en doğrusu. Aracımızı güvenli bölgeye sürmek lazım.

Çünkü acayip hareketleri yapan şöför kendinde olmayan birisi olabilir.

UuR__

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gerçekten 2. Köprü Yolnda Gercekten Dıkkatsız Insanlarımız Bu Bı Gercek Benmde Basımdan Buyuk Olaylar Geçtı 2. Kopru Yollarında Ne Dıyelım Allah Buyuktur.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kozyatağından bağlanırken teme çok dikkatli olmak lazım sağ şeritte millet son sürat makas atarak geliyor...

iceboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle çok geçmiş olsun Ercan Bey. Şanslısınız sizlere ve aracınıza birşey olmamış.
Agresif değil defansif sürüş stili izlemekte fayda var özellikle köprü ve otobanda trafik varsa.
Kaçış alanı bırakıldığında her kazadan kaçma olasılığınız artıyor [tabiki teknik kusurlar,yol kusuru vs yoksa.. bunlar extreme durumlar]. Hep kaçış alanı bırakarak araç kullanırım ve takip mesafesini düşürmem. Böylece hem kendimi hem yanımdakileri hemde trafikteki diğer sürücüleri tehlikeden biraz olsun uzaklaştırdığımı düşünürüm.
Tekrar çok geçmiş olsun.