2. yıl bakımı hk

Cebelli59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 2. Yılına girdi, daha 19.000 kmde, servisler bakım için 750 tl fiyat çekiyor Ankara'da. Bu fiyata bujilerin değişmesi ve fren hidroliğinin değişmesi dahilmiş. Bujiler değişmezse 540 tl dediler, fakat garantide sıkıntı çıkarmış.

Normalde bujilerin ömrü ne kadar ki bu kadar erken değişmesi gerekiyor?

Yakın zamanda 2. Yıl bakımı yaptıran varsa fiyat ve görüşlerini söyleyebilir mi?

Not: aracımda uzatılmış garanti mevcut.

İlginiz için Teşekkürler!!

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: 2. yıl bakımı hk

1.6 115 HP için geçen hafta 30.000 bakımı yaptırdım. Bujiler ve Fren hidroliği değişti. Fiyat 572 veya 524 TL öyle birşeydi. İlk bakımı da aynı bayide yaptırdığım için bayi indirimi uyguladılar.

Yer: Reis Oto / Eskişehir Yolu

Cebelli59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
1.6 115 HP için geçen hafta 30.000 bakımı yaptırdım. Bujiler ve Fren hidroliği değişti. Fiyat 572 veya 524 TL öyle birşeydi. İlk bakımı da aynı bayide yaptırdığım için bayi indirimi uyguladılar.

Yer: Reis Oto / Eskişehir Yolu

Abi teşekkürler,

Reis benim günlük yolumun üzerinde fakat oraya karşı bi antipatim var, daha önce bi kaç olay olmuştu orda biliyorsundur. Bi iki defa ugradım, bakım yaptıracagımı söyledim, oralı bile olmamışlardı. Telefonda ordan da 750 gibi bi rakam söylediler.

Önceki bakımı opakta yaptırmıştım, orası yine daha makul bir fiyat veriyor ama, ilgi alaka neredeyse sıfır. Motor yıkama için bile extra ücret istemişlerdi.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Cebelli59 link' Alıntı:
Abi teşekkürler,

Reis benim günlük yolumun üzerinde fakat oraya karşı bi antipatim var, daha önce bi kaç olay olmuştu orda biliyorsundur. Bi iki defa ugradım, bakım yaptıracagımı söyledim, oralı bile olmamışlardı. Telefonda ordan da 750 gibi bi rakam söylediler.

Önceki bakımı opakta yaptırmıştım, orası yine daha makul bir fiyat veriyor ama, ilgi alaka neredeyse sıfır. Motor yıkama için bile extra ücret istemişlerdi.
Benim motoru da hiç bir servis yıkamadı şimdiye kadar. Gerek yok bence. Adamlar sıfır arabaları bile zımpara gibi fırçayla yıkıyorlar motoru yıka desen tazyikli suyu basar valla :)

triger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Servis dışında 20 yıllık bi opel ustasına buji hava filtresi yag filtresi polen filtresi ve motor yagı degişimi  180 tl servise o kadar bayılmaya gerek yok derim tanıdık usta motoru bile gıcır etmişti syg

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Garanti bitene kadar ne olur ne olmaz deyip kazıklandığını bile bile yetkili serviste yaptırmakta fayda var bence.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Garanti dolduysa uğraşmayın servis ile parçaları orjinal alıp özelde yaptırın taraftarıyım. Yaza 2. yıl bakımım var ben şimdiden özel ile anlaştım bile
Orjinal parça tanıdık usta en güzeli

ahmetyr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şimdi 2. Yıl bakımında ekstradan sadece buji ve fren hidroliğimi değişiyo arkadaşlar ?

ahmetyr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ayrıca silecek te değişir diyolar ? Koca forum sitesinde 2. yıl bakımına giden yokmu yaw ???

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ahmetyr link' Alıntı:
Şimdi 2. Yıl bakımında ekstradan sadece buji ve fren hidroliğimi değişiyo arkadaşlar ?
Normal ilk yil bakimda degisenler yag filtreler yani +buji degisiyor.