20-25Bin TL Araç Tavsiyesi

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biliyorum forumda çokça konu var ama 1 aydır araba arıyorum ve aklıma yatan birşey bulamadım.

Araçta aradığım özellikler;

1) 2.el i hızlı olmalı 1-2 sene binmek için alıyorum.
2) 2007-8 model altı olmamalı
3) Mümkünse 100bin km yi geçmeyen.(Max 130km dizelde)
4) Dizel yada LPG olabilir.Performanstan ziyade azcık yaksın yeter.

Benim aklıma gelenler;

Accent Era 1.4-1.5CRDi
Kia Rio 1.4-1.5CRDİ
Opel Corsa 1.2 Essentia-Enjoy (bulabilirsem 1.4)

Piyasası hızlı her marka model olur. Fransızlara pek sıcak bakmıyorum ama temiz olursa düşünürüm.

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aradığınız araç clio symbol :) 2-3 hafta önce 2008 clio symbol 1.4 8v tüplü aracı 19bine aldım. Darbe boya yok 75.000 kmde . Yani 19 civarına 2008 ve üstü clio symbol bulabilirsiniz. Saydıklarınız içinde dediğiniz şarlara uyan sadece corsa var

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Verdiğin seçenekler arasında 1.2 njoy bulursan kaçırma derim.... donanım açısından güzel yakıt konusunda üzmez ben şehir içinde 6,2 civarında yakıyorum şehirlerrasında sakin kullanım 4,6 ama çok dayanamadım 110 altına inmez isen 5 litre ortalama...

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şehir içi yol bilgisayarında ortalama hızınız kaç km görünüyor ?

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Verdiğin seçenekler arasında 1.2 njoy bulursan kaçırma derim.... donanım açısından güzel yakıt konusunda üzmez ben şehir içinde 6,2 civarında yakıyorum şehirlerrasında sakin kullanım 4,6 ama çok dayanamadım 110 altına inmez isen 5 litre ortalama...

Bi kaç araç buldum 22-25 arası ben lpg de düşünüyorum yılda min. 20-25bin km yaparım.Dizel istemiyorum yakıt fiyatı malum eski corsamız 6 lt altında yakmıyordu.

1.2 Performansı nasıl.Çok bi beklentim yok ancak araba doluyken çok kasılıyor mu ?

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bi kaç araç buldum 22-25 arası ben lpg de düşünüyorum yılda min. 20-25bin km yaparım.Dizel istemiyorum yakıt fiyatı malum eski corsamız 6 lt altında yakmıyordu.

1.2 Performansı nasıl.Çok bi beklentim yok ancak araba doluyken çok kasılıyor mu ?

Şehir içinde en fazla 4 kişi bagaj dolu gezdim bugüne kadar kasılma yaşamadım ama ani hızlanmalarada yanıt alamıyorsun.
Uzun yolda hızını aldığında herhangi bir sıkıntı yok...
4 kişi bagaj dolu en fazla 160 görmüştüm. 2 kişi bagaj dolu klima açık otoban 170 180 e kadar çıkıyor... Şehir içinde kıvrak bagaj yeterli arkaya 3 kişi rahat oturuyor... kol dayama şart :) onun dışında bence boyutlarına ve motoruna göre bekleneni veriyor

Son düzenleme:

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şehir içi yol bilgisayarında ortalama hızınız kaç km görünüyor ?
Essentialarda yol bilgisayarı depo boşalt doldur taktiği ile bugüne kadar tüm ölçümlerim. ama şehir içi ölçümlerimi genelde e-5 kullanımında anadolu yakası avrupa geçişi olarak yapıyorum en son ölçüm yaptığım güzergah levent avcılar çatalca avcılar...

şehir içi 2500 devir vites değişimi 90 geçmeden 6,2 yakıyor şaşmadı bugüne kadar...
Cumartesi gübü bu değerin üzerine çıktm biraz oda şöyle LEVENT - TEM OTOYOLU ÜZERİNDEN HAVAALANI KAVŞAĞI 1,5 SAAT DUR KALK SONRASINDA KAVŞAKTAN AVCILARA KADAR DEVİRLİ KULLANIM DİP 3000 -3500 DEVİR VİTES DEĞİŞİMİ SONRASINDA AYNEN ÇATALCA HIZ KESMEDEN AGRESİF KULLANIM. STANDARTTA ŞEHİR İÇİ 7 ZOR VALLA MART SONUNDA ALMIŞTIM ARABAYI ALDIĞIM İLK 2000 KM HARİÇ 7 LİTREYİ İLK DEFA GÖRDÜM...