20 tl ye 75 km :)

V

VaLe

Bilgi Girilmemiş
20 TL lik benzinle 50 60 km gidiyorum şehir içi
uzun yolda ise 2 ye katlıyo yani 100-120km (2000-2700 devir aralığında)

Akturks

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben şöyle bir şey diyim. Açıkcası ben kullanılan yakıtlardan şüphe ediyorum. Benim 98 model Tigram var. Lpg li aracım. Depoyu tam doldurduktan sonra göstergede kırmızı ışığı 210 km de gördüğümde oldu 170 kmde de. Agresif kullanmadan aldım bu sonuçları. Bilmiyorum artık bir hile falan mı yapıyorlar.

Yakıtlardan da şüphe et ama ölçüm şeklin yanlış.
Her Lpg tankı yaklaşık %80 oranında doluma göre ayarlanmıştır. Her akaryakıt istasyonun pompa basıncı farklı olduğu gibi, her İstasyondaki her bir pompanında basıncı farklıdır. Yani bir akaryakıt istasyonunda Tankın%80 oranında dolarken bir başka pompada %78 oranını, başka bir pompada %85 oranını görürsün. Bir akaryakıt istasyonunda depo %85 oranında dolar, daha çok km yapar araç az yaktı dersin, diğerinde %78 dolar bu firmanın gazı yaramaz az km gitti dersin.. Bu nedenle Depo doludan doluya ölçüm için en sağlıklı sonucu aynı akaryakıt istasyonunun aynı pompasından alırsın.
Tabi yakıt sarfiyatında firmaların gaz kaliteleri önemli, o ayrı mevzu...

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
bendede vectra b gt var.2.0 motor 2.40tl den shell lpg alıyorum. 80 lira ile şehir içi basmama göre 300-310km gidiyorum. yani 20tl ile yaklaşık 75km gitmiş oluyorum....

Pianoblack

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakıtlardan da şüphe et ama ölçüm şeklin yanlış.
Her Lpg tankı yaklaşık %80 oranında doluma göre ayarlanmıştır. Her akaryakıt istasyonun pompa basıncı farklı olduğu gibi, her İstasyondaki her bir pompanında basıncı farklıdır. Yani bir akaryakıt istasyonunda Tankın%80 oranında dolarken bir başka pompada %78 oranını, başka bir pompada %85 oranını görürsün. Bir akaryakıt istasyonunda depo %85 oranında dolar, daha çok km yapar araç az yaktı dersin, diğerinde %78 dolar bu firmanın gazı yaramaz az km gitti dersin.. Bu nedenle Depo doludan doluya ölçüm için en sağlıklı sonucu aynı akaryakıt istasyonunun aynı pompasından alırsın.
Tabi yakıt sarfiyatında firmaların gaz kaliteleri önemli, o ayrı mevzu...
Bakın bunu hiç düşünmemiştim, teşekkürler.

orucreis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
50 tl ile net 200 km :):)

b2 cdx 2.0 otm lovato lpg kit

Son düzenleme:

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede vectra b gt var.2.0 motor 2.40tl den shell lpg alıyorum. 80 lira ile şehir içi basmama göre 300-310km gidiyorum. Yani 20tl ile yaklaşık 75km gitmiş oluyorum....

eger şehir içi kullanıyorsunuz sürekli yani 2500 deviri geçmeden ve bunu kışın yakıyorsanız...yani 260 kuruş yakıyor diyosnuz..gerçekten inanılmaz bi rakam...yaz olsa ewet o rakam fazla bile derdim yani ama kısın mükemmel..