2000 Astra G Sorularım ve Sorunlarım

SemihKABAY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar bütün foruma ;
yaklaşık 5-6 gündür astra kullanıyorum.Şahin den sonra araba hakikaten uçak gibi geldi.Allah nazarlardan saklasın yol tutuşu,gaz tepkisi,rahatlığı ile başka bir otomobil hakikaten yani bunu arabaya binen herkes söylüyor.aracı alır almaz yağının,triger setini,filtrelerini değiştirdik.Bor power eklettik.şu an çok şükür bi sıkıntımız da yok araçtan yana fakat aşağıda belirteceğim bir iki başlık var kafamı kurcalayan bu konuda sizden yardım ve öneri bekliyorum. Allah kazalardan,belalardan saklasın herkesi.

-Malum yol bilgisayarı ekranını arızası.çözümü nedir ? maliyeti ?
-Sürücü camı tam kapandığında tıkırdama yapıyor.çözümü ne olabilir sizce ?
-Sol ön hoparlör patlak sanırım.Önerebileceğiniz makul fiyatlı bir hoparlör var mı ?
-Siemens cd çalar teybin fiyatını biliyo musunuz ? Alternatif ne yapabiliriz direksiyondaki kumanda kullanmadan ? Maliyeti
-Kolçak taktırmayı düşünüyorum.Sağlam bir kolçak önerisi var mı ?
-Airbag ışığı yanıyor sürekli sensörden mi kaynaklanıyordur acaba ?

Son düzenleme:

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun bende arabamı bakım için birkaç gün servise brakmıştım bu arada babamın 92 kartal ını kullandım birkaç gün sonra benim astra ya geri döndüğümde vay be hakaten uçak gibi arabaymış bune konfor demiştim :D

yol bilgisayarı ekranı gözükmeyen kısımlar neredeyse hepsinde oluyor çözümü komple değiştirmek 500 tl kadar fiyatı ver galiba
nette sahibinden yada gittigidiyor gibi biryerde çıkma teyp görmüştüm orjinal 200 tl gibi fiyata bulunabilir
kolçak konusunda bende arıyorum ama ucuzlardan almayın hiçbişeye benzemiyor orjinalide biraz pahalı ama netten onuda sipariş verip denemeye cesaret edemedim yakından görmek lazım önce

https://www.facebook.com/groups/opcclub/
https://www.facebook.com/groups/230981826982778/

bu linklerdede bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Airbag ışığını kontrol ettirin, soket, zemberek, airbag olmayabilir vs. Yanıyorsa çalışmaz

Sent from my iPhone using Tapatalk

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
-Malum yol bilgisayarı ekranını arızası.çözümü nedir? maliyeti ?200 Tl tamir ediliyor.
-Sürücü camı tam kapandığında tıkırdama yapıyor.çözümü ne olabilir sizce ? makarası arızalıdır 75-100 Tl masrafı var.
-Sol ön hoparlör patlak sanırım.Önerebileceğiniz makul fiyatlı bir hoparlör var mı ? çıkan hoparlörün ebatında bir hoparlör 20-30 lira işçilik 20-30 :60 TL
-Siemens cd çalar teybin fiyatını biliyo musunuz ? Alternatif ne yapabiliriz direksiyondaki kumanda kullanmadan ? Maliyeti cdr500 orjinal cd player 300 TL direksiyon kumandan da aktif olur.
-Kolçak taktırmayı düşünüyorum.Sağlam bir kolçak önerisi var mı ? armrest marka var 200 tl.orjinal
-Airbag ışığı yanıyor sürekli sensörden mi kaynaklanıyordur acaba ?[/QUOTE] sensörden olabilir.cihaza bağlatıp baktırman lazım.muhtemel masrafı 150 Tl.

SemihKABAY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
-Malum yol bilgisayarı ekranını arızası.çözümü nedir? maliyeti ?200 Tl tamir ediliyor.
-Sürücü camı tam kapandığında tıkırdama yapıyor.çözümü ne olabilir sizce ? makarası arızalıdır 75-100 Tl masrafı var.
-Sol ön hoparlör patlak sanırım.Önerebileceğiniz makul fiyatlı bir hoparlör var mı ? çıkan hoparlörün ebatında bir hoparlör 20-30 lira işçilik 20-30 :60 TL
-Siemens cd çalar teybin fiyatını biliyo musunuz ? Alternatif ne yapabiliriz direksiyondaki kumanda kullanmadan ? Maliyeti cdr500 orjinal cd player 300 TL direksiyon kumandan da aktif olur.
-Kolçak taktırmayı düşünüyorum.Sağlam bir kolçak önerisi var mı ? armrest marka var 200 tl.orjinal
-Airbag ışığı yanıyor sürekli sensörden mi kaynaklanıyordur acaba ?[/QUOTE] sensörden olabilir.cihaza bağlatıp baktırman lazım.muhtemel masrafı 150 Tl.

herkese çok teşekkür ederim öncelikle.
200 tl kolçak için fazla bana göre o yüzden yine kıytırık bişiler bakarız.cam,hoparlör ve airbag olayını pazartesi halledeceğim inş.Siemens cd çalar da orjinal olarak eğer bulabilirlerse Almanya dan gönderecekler yoksa da pioneer teyp alıp kumanda aparatı ile falan idare edeceğiz artık

SemihKABAY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
73350_488522901198606_897824816_n.jpg

23723_488522971198599_1972419408_n.jpg

iş yoğunluğu yüzünden giremiyordum arkadaşlar siteye aracım aynen bu şekilde duruyor.
Mekanik aksam değişikliği yaptığım için aksesuara imkanım olmadı.filtreler helezon süspansiyon balata disk derken aracı bi nevi yenilemiş oldum.

Teyp sorununu pioneer alarak çözdün çok tatlı ses geliyo hoparlörde değiştirmedim şu an gayet iyi çalışıyor.Cam sesini hava tabancası ile hallettik.

Şimdi kafamda başka türlü sorular var.

Krom aksesuar yaptırsam mı ?
-Cam çıtası 65
-Kapı kolları 50 tl (gövde rengi boya da alternatif)
-Bağaç kapağı ve açma yeri 40 tl +
-Kapı çıtaları 165 tl (gövde rengi boya da alternatif)
-Camlara film 100-150 tl (önler 1 arkalar 2veya 3 numara siyah)
-Kapı eşiği 50 tl
-Far kaşı 20-30 tl
-Cam rüzgarlığı ön arka 100 tl

Ayrıca
Alpine 20 cm subwoofer 500 var dedi bir arkadaşım bass ihtiyacını karşılar diye fiyat biraz tuzlu benim için ama bakalım belki taksit falan alabilirim.

Yağmur ve far sensörü hakkında bilgisi olan var mı ? bu da yapılıyormuş galiba.

hepsini bir kerede yaptıramam ki zaten parçaları internetten alacam sıra sıra sizce bunları yaptırsam apaçi işi mi olur araba ? yakışıp yakışmayacağını bilemiyorum arabanın orjinalliğinide çok bozmak da istemiyorum ama fikirlerinizi alayım istedim.

Son düzenleme:

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim fikrim krom aksesuar olayına fazla girme.Bence araçta krom parçayı fazla kullanınca kötü duruyor.Krom parça olarak sadece cam çıtası ve kapı eşiğini öneririm.Belki bagaj açma yerinde ki çıta da yapılabilir.
Bunun haricinde kapı kollarını,marşpiyelleri,kapı çıtalarını ve üzerinde çizik varsa aynalarını gövde rengine boyatırsan bana göre çok hoş olur.
Far kaşını da yapma derim,emanet gibi duruyor Astra G'de.Onun yerine far karartma olayı yapabilirsin.(Sadece iç taraftan far çerçevesini).
Cam filmi olarak hepsini 1 numara siyah yap bence.Araç koyu olduğu için çok koyu renkte hem aracı boğuyor hem de trafikte polisin dikkatini daha çok çeker.
Cam rüzgarlığı güzel bir model bulunursa yapılabilir ama en sona bırak bence.
20 cm Subwoofer fikri de güzel bence.Arkadaşının da dediği gibi bass ihtiyacını karşılar.;)

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

SemihKABAY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağmur sensörü ve far sensörü de sonradan yapılabiliyor.Far sensörü çok pahalı bir şey değil ancak yağmur sensörü biraz pahalı gelebilir.Tabi bir de bunları uygulayacak kişinin işini iyi yapması gerek.Malum elektronik parça hepsi.
Fikir olsun diye link paylaşayım:
Far sensörü:http://www.hepsiburada.com/liste/search.aspx?sText=Far sensörü
Yağmur sensörü:http://www.hepsiburada.com/liste/search.aspx?sText=Yağmur sensörü

Uşakta oto sanayi çok iyi değildir öncelikle belirteyim.Teknik servis eyvAllah elinden geldiğince iyi ama oto elektrik vb konular çok vasat.
Mesela sensör olayını sordum ustama bilmem kim var dedi 50 tl sen alırsın o far sensörünü ama adam 100 tl montajına ister dedi.
Yoklukta adam kafasına göre fiyat çekiyor yani anlayacağınız.

Far sensörü yaptıran var mı hiç acaba forumda ?

Krom aksesuar için ayın 5 ini bekliyorum :)