2000 Opel Astra 1,6 Motor Modifiyesi!!!

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fb1907' Alıntı:
Peki arkadaşlar şöyle yapsak 4 miyara kadar çok büyük değişiklik yapmadan arabanın artikliğini yani seri kalkmasını sağlıyacak kısaca bir polonun bir bravanın vs geçemeyeceği bir astra yapmak için ne yapmalıyım bana birde onun söyleye bilirmisiniz sizce nasıl bir motor modifiyesi yapmalıyım...

Bir emme manifoldu (powerbox olabilir), chip tuning, kutu içi hava filtresi ve iyi bir son susturucu işini görür.Bir de port-polish yaptırısan tamamdır.Bunları da max. toplam 2.500 YTL'ye maledersin.

fb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.misafir.net
skyeye' Alıntı:
Bir emme manifoldu (powerbox olabilir), chip tuning, kutu içi hava filtresi ve iyi bir son susturucu işini görür.Bir de port-polish yaptırısan tamamdır.Bunları da max. toplam 2.500 YTL'ye maledersin.

Peki bu dediklerimi yaptırısam yaklaşık olarak sence kaç hp artış sağlar arabam

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fb1907' Alıntı:
Peki bu dediklerimi yaptırısam yaklaşık olarak sence kaç hp artış sağlar arabam

Her şey umduğun gibi sonuç verirse min.15-20Hp civarında alman lazım...

fb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.misafir.net
skyeye' Alıntı:
Her şey umduğun gibi sonuç verirse min.15-20Hp civarında alman lazım...

Yani budurumda en az 15-20 dahada fazla güç verebilir yani şimdi sana bişey daha saracam anlaşılan bu konularda ki bilğin baya var ee ne demişler fazla bilmeyeceksin bilirsen kapını çalan çok olur :D şimdi bu astralarda kalkarken bi hantallık var 3000 devire kadar bu yaptırdıklarımla bunun önüne geçebilirim değilmi yani gaza bastığımda ilk kalkışta baya bir etkisi olur tetikler yani yoksa gene 3000 devire kadar bekleyip sonramı açılır güçünü gösterir bu yaptırdıklarımızın.....

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fb1907' Alıntı:
Yani budurumda en az 15-20 dahada fazla güç verebilir yani şimdi sana bişey daha saracam anlaşılan bu konularda ki bilğin baya var ee ne demişler fazla bilmeyeceksin bilirsen kapını çalan çok olur :D şimdi bu astralarda kalkarken bi hantallık var 3000 devire kadar bu yaptırdıklarımla bunun önüne geçebilirim değilmi yani gaza bastığımda ilk kalkışta baya bir etkisi olur tetikler yani yoksa gene 3000 devire kadar bekleyip sonramı açılır güçünü gösterir bu yaptırdıklarımızın.....

Şöyle söyliim, bende sadece port-polish bile bu hantallığı önemli ölçüde azalttı ki eğer chip-tuning'de haritalandırma buna göre yapılırsa çok farkeder...

fb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.misafir.net
Yardımların için çok sağol

yapiressami

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
skyeye dostum .... port-polish nedir bende de astra var benim o kadar param yok ama ilk kalkış hantal evet ne kadardır nerde yaptırılır nassı bişidir. teşk.

yapiressami

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazında açıklamışın ama ben gene anlamadım ilaçların ekindeki prospektus gibi onuda okuyon anlamıyon yani silindir kapağını sökecek motorcumuz sübablara çalışcak öylemi :) sen yaptırmışın ya o yüzden sordum...

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yapiressami' Alıntı:
yazında açıklamışın ama ben gene anlamadım ilaçların ekindeki prospektus gibi onuda okuyon anlamıyon yani silindir kapağını sökecek motorcumuz sübablara çalışcak öylemi :) sen yaptırmışın ya o yüzden sordum...

Konu hakkında Opel Team Servis Mustafa Bey'den ayrıntılı bilgi ve fiyat alabilirsin.Motor bloğu komple sökülüp rektifiyeciye gidiyor, daha sonra Opel Team de üzerinde çalışıyor, 3-4 gün yatması gerek arabanın...Basitçe emme manifoldundan pistonlara giden benzin-hava karışımının daha rahat gitmesini, pistonlardan egzost manifolduna giden dumanın da daha rahat atılmasını sağlıyor...