2001 vectra 1.6 comfort gaz kesme ve tekleme

murat19071967

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar.2001 Model opel vectra 1.6 Comfort Aracımda Gaz kesme sorunu yaşıyorum.Araç hızı 20 km'yi geçmiyor.Özellikle ilk çalıştığında arıza veriyor ve yokuş çıkarken.Arıza lambası yanınca araç gaz yemiyor,arızayı söndürmek için bi kaç defa kontağı aç-kapa yapıyorum,arıza lambası sönünce araç normal bi şekilde gidiyor.Yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

• araç.jpg
    araç.jpg
    4.8 KB · Görüntüleme: 23

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınız p 1550 hata kodu veriyor acil sürüş modu.gaz pedalı boğaz kelebeği yada yüksek ihtimalle motor beyni arızalı olabilir.hata kodlarına baktırın yazın buraya

Sony Z5 ile gönderildi

Aprcc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O km değilmi fotodaki gorunen :)
hocam gecmıs olsun aynısını bende yasadım 1 ay once benimki 100e kadar cıkartıyordu hızı ama anı tepkiler vermiyordu 3.5 deviri gecmiyordu . bilgisayara bagladıgımızda gaz pedalı arızası gordum ve bogaz kelebeği diyordu arızayı silemedim .
gaz pedalını soktüm temizledim olmadı bogaz kelebeğini söktüm temizledim olmadı en son samsuna gelince ustama goturdum beyin tamır olacak diyor bılgısayara bagladıgında p1550 hata kodu verdi yine sınırlı motor performansı diyordu ve sonuç olarak beyni söktük beyincide tamir oldu geldi 350 tl ye yaptırdım büyük ihtimal beyin

Baytas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynısı benim 2001 vectra dada oldu.Sabah işe giderken kırmızı ışıkta devir kendiliğinden yükseldi ve arıza lambası yandı araba 20 yi geçmedi.Bilgisayardan baktılar kelebek arızası görünüyordu ama usta beyinle alakalı dedi.O arada yaşı 55 60 civarı olan bir müşteri beni kenara çekip sen arızayı sildir sonrada motor etrafındaki elektrik tesisat kablolarının izolasyonunu yeniden kendin yap dedi.Ustaya arızayı sildirdim.Gerçektende kablolar bagırsak gibi aciktaydi motor ısısı 90 derece olana kadar arıza lambası yanmıyordu.Motor ısınınca kablolar açıkta olduğu için arıza lambası yakıyordu.Gittim tanesi 5 liradan 3 tane yanmaz bant aldım üstü ipli degisik bir bant.Kabloların hepsini tek tek bantladim ardından bu yanmıyan kablo borularından aldım onlarida izolasyonunu yaptigim kablolarin ustune gecirdim 7 ay oldu ne lamba yandi nede baska bisey oldu.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Baytas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynısı benim 2001 vectra dada oldu.Sabah işe giderken kırmızı ışıkta devir kendiliğinden yükseldi ve arıza lambası yandı araba 20 yi geçmedi.Bilgisayardan baktılar kelebek arızası görünüyordu ama usta beyinle alakalı dedi.O arada yaşı 55 60 civarı olan bir müşteri beni kenara çekip sen arızayı sildir sonrada motor etrafındaki elektrik tesisat kablolarının izolasyonunu yeniden kendin yap dedi.Ustaya arızayı sildirdim.Gerçektende kablolar bagırsak gibi aciktaydi motor ısısı 90 derece olana kadar arıza lambası yanmıyordu.Motor ısınınca kablolar açıkta olduğu için arıza lambası yakıyordu.Gittim tanesi 5 liradan 3 tane yanmaz bant aldım üstü ipli degisik bir bant.Kabloların hepsini tek tekb bantladim ardından bu yanmıyan kablo borularından aldım onlarida izolasyonunu yaptigim kablolarin ustune gecirdim 7 ay oldu ne lamba yandi nede baska bisey oldu.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

agence

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aynı sorunu şuan ben yaşıyorum. Yardımcı olursaniz sevinirim teşekkürler