2004 Astra G EGR değişecek dediler açıp baktım aracımda EGR yok ?

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar

3 5 gündür aracım seyir halindeyken sıkıntı yok fakat kırmızı ışık ve benzeri şekilde durup debraja basınca devir dibe vurup neredeyse stop edecek kıvama geliyordu,hatta 2 3 kez stop etti,ilk defa aracım stop ediyor ilk sahibiyiz araç 84bin km de,forumda benzer olayları araştırdım ve EGR valfi hep ön plana çıktı

Bende özel opel servisine götürüp durumu anlattım o da direk EGR dendir EGR değişecek dedi,bende iptal edebilebiliyorlarsa iptal edin dedim fakat aldığım yanıt 2001 sonrası modellerde ne iptal ne de temizliğinin yapılabildiğini söylediler 300TL EGR için fiyat verildi bende oradan ayrıldım,geldim motor kapağını söküp EGR yi çıkarıp temizliyeyim hatta olursa iptal edecektim kör conta ile,egr'yi sökmek için eğildim egr yerinde yok :D EGRnin olması gereken yerde kalınca bir kör conta ve boşta duran bir soket gördüm.Sormak istediğim bu durum normalmidir yani daha önce hiçbir şekilde egr ve benzeri motor problemim olmadı,fabrikasyon olarak iptal versiyonlar da mı varmış

diğer bir sorum ise madem egr yok bu stop etme olayı için başka nereyi kontrol etmeliyim,az önce boğaz kelebeğini söküp güzelce içini sildim baya yağlıydı

ve şunu da söylemeden edemeyeceğim gerçekten dürüst bir ustaya ne zaman denk geleceğim çok merak ediyorum,herkese saygılar

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boğaz kelebeğini söküyorsun incitmeden temizliyosun,step motor sebep olur..

balata spreyi veya tiner işini görür,birde fırça...kolay gelsin :)