2004 opel astra aldım. Bir kaç sorum var?

20ahmet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel astra (G) 1.6 N-joy otomatik benzinli

Arkadaşlar arabayı yeni aldım. Daha kurcalamadan sormak istediklerim var. Yanlış birşey yapmak istemiyorum.

1. Saat bir saat ileri saat ayarı nerden yapılıyor?
2. Kurcalamayı çok severim ama yanlış bir şeyler yapmak istemiyorum. Dikkat etmem gereken bir şey var mı? Ellememem gereken bir yer ?
3. araç ilk kalktığında ve frene basınca tam durduğunda gırt diye bir ses geliyor. Amortisörlerinde takozlarının değişmesi gerekiyor. O ses amortisörlerden midir? Yoksa başka bir şey mi?
4. Vites kolunun üzerindeki S işaretini arkadaş seri kullanım için dedi. Bir yerde de hız sabitleme diye okudum. Hangisi doğru? Bu modelde hız sabitleme var mı?

Şimdiden cevaplar için teşekkürler. Aklıma takıldıkca sorarım.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 01:13 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 01:12 ----------

Bu arada ilk defa otomatik kullanıyorum. 93 model samara'dan terfi ettim

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Merhaba hayırlı olsun öncelikle. Kazasız, belasız sürüşler dilerim.
1- Astra g kullanmadım nasıl ayarlanır bilmiyorum ama o kadar karmaşık değildir.
2- Hiçbir sıkıntı yok tecrübe kazanmış olursunuz.
3- Tam olarak anlayamadım ama düzgün bir rot-balans'çıya gidip sorunu anlatın derim.
4- Aracınız otomatik evet S işareti biraz daha sportif bir sürüş katakteri yaratır motor devrini biraz daha uzun tutar ama yakıtı artırır.
Ayrıca Astra g'lerde cruise control mevcut değil :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

20ahmet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba hayırlı olsun öncelikle. Kazasız, belasız sürüşler dilerim.
1- Astra g kullanmadım nasıl ayarlanır bilmiyorum ama o kadar karmaşık değildir.
2- Hiçbir sıkıntı yok tecrübe kazanmış olursunuz.
3- Tam olarak anlayamadım ama düzgün bir rot-balans'çıya gidip sorunu anlatın derim.
4- Aracınız otomatik evet S işareti biraz daha sportif bir sürüş katakteri yaratır motor devrini biraz daha uzun tutar ama yakıtı artırır.
Ayrıca Astra g'lerde cruise control mevcut değil :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sağolun hocam. Yarın rahat rahat kurcalayacağım :)

west_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 sorunun cevabi; sert balatadan kaynaklaniyor. Aracinizi D konumuna getirip yavas yavas frenden cekerseniz arac ilk harekete baslarkende bu sesi duyabilirsiniz.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

20ahmet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 sorunun cevabi; sert balatadan kaynaklaniyor. Aracinizi D konumuna getirip yavas yavas frenden cekerseniz arac ilk harekete baslarkende bu sesi duyabilirsiniz.

Evet aynı ses ilk kaltığında da oluyor. Bu normal mı baktırmam gerekyor mu?

west_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet aynı ses ilk kaltığında da oluyor. Bu normal mı baktırmam gerekyor mu?

Hayir baktirmaniz gereken bir sorun BENCE yok. Ama daha tecrubeli arkadaslar bi cozumunu bulduysa bende faydalanmak isterim.

Benim gorusum arac surekli ileri gitmeye calistigi icin balatanin sıkma durumu ve aracin ileri gitme istegi birlesince diskten boyle ses cikiyor. 2 defa disk ve balata degistirdim ayri ayri markalar olmasina ragmen yine ayni ses var

20ahmet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayir baktirmaniz gereken bir sorun BENCE yok. Ama daha tecrubeli arkadaslar bi cozumunu bulduysa bende faydalanmak isterim.

Benim gorusum arac surekli ileri gitmeye calistigi icin balatanin sıkma durumu ve aracin ileri gitme istegi birlesince diskten boyle ses cikiyor. 2 defa disk ve balata degistirdim ayri ayri markalar olmasina ragmen yine ayni ses var

Sağolun verdiğiniz bilgi için...

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayirli olsun.ilerde daha fazla kurcalamak isterseniz eger cruise control araciniza takilabiliyor cok uygun maliyetle hem de. self serviste inceleyebilirsiniz
GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle aracınız hayırlı olsun, bir sitede aracınız ile ilgili bilmeniz gerekenler ile ilgili bir başlık okumuştum. Alıntı olarak gönderiyorum buyrun;

-Kapıları açmada sorun cıkartan kumandalar için anahtarın kontaga takıldıktan sonra çalıştırılmadan kontağın cevirilip kapıları kapatma düğmesine basılı tutularak frekans tekrar ayarlanır...

-Dyelim ki aracımızı park ettik.farkettik ki arka cam veya on cam açık kalmış, anahtarı tekrar kontağa takmaya gerek yok şoför kapısına anahtarı takıp kitleme pozisyonunda çevirip beklediğimizde camlar kapanır....

-Arkadaşlar Astra G elegance serisi araçların ön iç tepe aydınlatma lambalarının tam ortasında Araç telefonu için microphone vardır ...

-Ön silecek acik iken geri vitese takarsaniz arka silecek de calisir...

-Aracınızın farlarını yakmak için çevirdiğiniz düğmeyi kendinize doğru çekin aracın tavan lambası ve arkadakı lambalar yanar....

-Astra G lerde kilit kumandasında iki kez kilitleme var.İki kez basıp kilitlediğinizde içerden kapıdaki kilit kolunu kaldırıp açmaya çalıştığınızda kapılar açılmıyor....

-Yol bılgısayarı olmayan astra g lerde gösterge ekranındaki iki tuşa birden 5-6 saniye basılı tuttun kısa bi süreliğine de olsa o anki hızı gösteriyor.Araç hareket etmeden de 00.0 olarak gösteriyor. Eger basılı tutarsanız gostermeye devam eder....

20ahmet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayirli olsun.ilerde daha fazla kurcalamak isterseniz eger cruise control araciniza takilabiliyor cok uygun maliyetle hem de. self serviste inceleyebilirsiniz
GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sağolun uzun yola çıkmadan önce taktırılabilir. İnceleyeceğim...

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 17:39 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 17:22 ----------

Öncelikle aracınız hayırlı olsun, bir sitede aracınız ile ilgili bilmeniz gerekenler ile ilgili bir başlık okumuştum. Alıntı olarak gönderiyorum buyrun;

Sağolun verdiğiniz bilgiler için

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 18:02 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 17:39 ----------

Arkadaşlar 195/60/R15 lastiğin hava basıncı kaç olmalı?