2004 Opel Vectra Klima Soğutmuyor?

baristetik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 Opel Vectra Klimam Soğutmuyor tam olarak ne yaptırmam gerekiyor 4 yıldır hiç bir şeyine baktırmadım düğmem bozuktu düğmemi yaptırdım ama bu sefer klimam en son ayarda LO da iken bile içeriyi soğutmuyor?

turan7610

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba iyi forumlar klima sisteminizde bir problem yoksa yani klima motoru düzgün çalışıyor ve hortumlar yırtık patlak çatlak yoksa polen filtrenizi değiştirin ve klima soğutucu gazınızı kontrol ettirin.

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 Opel Vectra Klimam Soğutmuyor tam olarak ne yaptırmam gerekiyor 4 yıldır hiç bir şeyine baktırmadım düğmem bozuktu düğmemi yaptırdım ama bu sefer klimam en son ayarda LO da iken bile içeriyi soğutmuyor?
Klima kontrol dugmelerinden klimayi aktif ediyormusunuz??
Klimayi aktif ediyorsaniz komresorun calismasini gozlemledinizmi calisiyormu devreye giriyormu??
Buraya kadar sorun yoksa klima gazinda sorun vardir..!!
Sanayide Klima gazi basan bir yere gitmenizi(ozellikle bosh servislerine) oneririm

SM-C101 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

baristetik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok Teşekkürler ilginize en kısa sürede baktıracağım klima gazına ve polen fitresine

burakdoker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Low da yani en dusukte calistirinca daha iyi sogutacak diye birsey yok. Tam tersi daha cok ufledigi icin hava daha az soguyor. 21-22 gibi ayarlarsaniz icerisi daha serin olacaktir. Ancak aracin ici belli oranda serinledikten sonra en soguga aliniz.

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Low da yani en dusukte calistirinca daha iyi sogutacak diye birsey yok. Tam tersi daha cok ufledigi icin hava daha az soguyor. 21-22 gibi ayarlarsaniz icerisi daha serin olacaktir. Ancak aracin ici belli oranda serinledikten sonra en soguga aliniz.
Daha hizli sogutma icin manuelde isiyi en düşük yani Lo ya alin fan devrini istediginiz gibi ayarlayin..

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ek olarak fanın dönme hızı da ayarlanıyor düşük orta ve yüksek olarak.düşük ise soğutma biraz gecikiyor

Sony Z5 ile gönderildi

burakdoker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mesela icerisi 35 derece. Araci calistirdiniz ayar 22 derecede ve autoda. Iceriyi daha cabuk sogutmak icin dereceyi an soguga almaya gerek yok. Zaten arac icerisi 22 ye yaklasana kadar en sogukta calisiyor.
Benim anlatmaya calisitigim fan ne kadar yavas donerse o kadar soguk hava gelmez mi? Yani araci sogutmak icin en soguga alip fani sonuna kadar acmak sacma ve bosa bir gayrettir. Otomatik bir arac caslisinca icerisi cok sicaksa 5-10 saniye fani sonuna kadar acar ve klimanin icindeki cok sicak havayi bosaltir, daha sonra fan yavaslamaya baslar tam da bu yuzden. He bizim de araca camlari acip yardimci olmamiz gerekir ilk calistirinca hem saglik hem de konfor acisindan.

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mesela icerisi 35 derece. Araci calistirdiniz ayar 22 derecede ve autoda. Iceriyi daha cabuk sogutmak icin dereceyi an soguga almaya gerek yok. Zaten arac icerisi 22 ye yaklasana kadar en sogukta calisiyor.
Benim anlatmaya calisitigim fan ne kadar yavas donerse o kadar soguk hava gelmez mi? Yani araci sogutmak icin en soguga alip fani sonuna kadar acmak sacma ve bosa bir gayrettir. Otomatik bir arac caslisinca icerisi cok sicaksa 5-10 saniye fani sonuna kadar acar ve klimanin icindeki cok sicak havayi bosaltir, daha sonra fan yavaslamaya baslar tam da bu yuzden. He bizim de araca camlari acip yardimci olmamiz gerekir ilk calistirinca hem saglik hem de konfor acisindan.
Konuya söyle aciklik getirmek gerekirse.
Araç Klima Kompresör Çeşitleri..
Pistonlu kompresör
Spiralli kompresör
Paletli kompresör
Eğik plakalı kompresör (en son teknoloji)
Sanayi dili ile Vidalı egik plakali kopresor varsa dedigin olur cunku bunlar cok hizli sogutma yaparlar..
Bu yoksa uzun yolda dedigin uygulanir,ugulanmalida..
Ancak sehir ici kullanimlarda manuel olarak Lo ya alip yuksek devirle calistirmakla daha hizli sogutma yapilir..Ve de yön klapelerini ac kapa ac kapa (yapmayarak) klape bozulmalarini minimize ederiz
Ayrica araca ilk binildiginde kisa sure camlar acilmasi hem bakteri solunumu acisindan hemde sogutmayi hizlandirmak icin faydali olur..

burakdoker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuya söyle aciklik getirmek gerekirse.
Araç Klima Kompresör Çeşitleri..
Pistonlu kompresör
Spiralli kompresör
Paletli kompresör
Eğik plakalı kompresör (en son teknoloji)
Sanayi dili ile Vidalı egik plakali kopresor varsa dedigin olur cunku bunlar cok hizli sogutma yaparlar..
Bu yoksa uzun yolda dedigin uygulanir,ugulanmalida..
Ancak sehir ici kullanimlarda manuel olarak Lo ya alip yuksek devirle calistirmakla daha hizli sogutma yapilir..Ve de yön klapelerini ac kapa ac kapa (yapmayarak) klape bozulmalarini minimize ederiz
Ayrica araca ilk binildiginde kisa sure camlar acilmasi hem bakteri solunumu acisindan hemde sogutmayi hizlandirmak icin faydali olur..

Teknik aciklama icin tesekkurler. Ben sadece duz mantikla dusunerek fikirlerimi paylastim.
Bu arada bizim Vectralarda hangi tip kompresor var?