2004 VW Touran 1,6 FSI Highline hakkında görüşleriniz.

mcavdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. 2004 model astra g hb twinport 59000 km.deki arabamı satıp, 2004 model VW touran 1,6 fsı higline 55000 km.de bir araba almayı düşünüyorum. Bu araç hakkındaki görüşlerinize ihtiyacım var. Araç servis bakımlı, ağır bakımları yapılmış, değişen boya yok. lastikler yeni.Araç ne kadar eder yardım ederseniz sevinirim. 27000 istiyor. Sizce....

Son düzenleme:

Efeastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 fsi motor konusunda biraz sıkıntı olduğunu biliyorum. Onun dışında touran kasa olarak güzel. Highline da donanım olarak tatmin eder. Dediğim gibi tek sıkıntı motordan yana olabilir.

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg de sorunlu diye biliyorum fsi motorları ...aile için ideal bi araç

mcavdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 fsi motor konusunda biraz sıkıntı olduğunu biliyorum. Onun dışında touran kasa olarak güzel. Highline da donanım olarak tatmin eder. Dediğim gibi tek sıkıntı motordan yana olabilir.

Nasıl bir sıkıntı bilgi verebilir misiniz.

mcavdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu aracın artı ve eksileri nelerdir.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşların yazdığı gibi 1.6 fsi pek tercih edilen bir motor değil. Zaten vw'nin ürün gamında çok fazla yer almadı. VW'nin atmosferik motorlarla şu anki tsi motorlar arasında çıkardığı bir geçiş teknolojisi gibi birşey.
Turbo destekli 115 bg olması lazım, çok net değerleri hatırlamıyorum. Ama performans ve tüketim olarak kendinden önceki motorlardan çok fazla bir farkı yok, üstelik LPG uygulamasına da pek müsait olmayan bir motor. O yüzden 2. el piyasasında pek tutulmaz.

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.vwturk.com/forum/ adresine bir danışmanı tavsiye ederim. Takip ediyorum, gayet aktif bir forum, tatmin edici yanıtlar alırsın.

farma72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fsi motorlar pek tutmadı,sebebi ise enjeksiyon sisteminin çok derinde olması imiş,yakıt konusunda seçiciler ve yakıt tasarrufu dendiği kadar yok.
Enjeksiyon sistemi farklı olduğu için lpg sistemi hem fahalı hemde sorunlu diye duymuştum.
Zaten Fsi ve Gdi motorlar lpg açısından sıkıntılı.
Ama touran 7 kişilik ve tam bir aile arabası,başka motor seçenekleri varsa onları düşünün derim.

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tüp takmayacaksan hiçbir sıkıntı olmaz. Bir tanıdıkta Jetta var o da FSI 115 hp. Gayet memnun. Yağ su filtre değiştiriyor, yola devam. Turbo yok ayrıca bu motorlarda. Uçuyum kaçıyım derdi yoksa performans yeterli. Yakıt da normal bir 1.6 atmosferik araçlarla aynı. Bence alınır. Hayırlısı olsun.

mcavdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar tüp taktırmak istemiyorum. Bunu belirteyim. Bunun dışında motor açısından bir sıkıntısı var mı.