2006 Astra Cdti Modifiye fikirleri

okanttnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 astra cdti njoy simsek girisi bir arac sahibiyim egitim sebebiyle yurtdisindayim kismetse hazirana gelecegim. En son yilbasinda aracimin halini gordugumde aracimdan soguduk saolsun kardesim ehliyeti yeni aldi ve kendisi pis bir insan oldugundan arabanin icini mok goturuyor desek yeridir.

Bu kriz ortaminda ve askere gitmeden once arabami yenilemenin sacma olacagi dusuncesine vardigimdan aracima tekrar asik olmak icin aracima ic dis modifiye yapmayi planliyorum.

Aklimdan gecenleri aktarayim lutfen sizde bana yardimci olun.

Izmirde ikamet ediyorum , fakat istanbuldan yada baska sehirlerden fiyatin uygun olmasi durumunda parcalarida alabilirim.

Nereden temin edilir , fiyati nedir , basinizdan gecen tecrubeleriniz varsa paylasabilirsiniz...

Ilk basta arabayi aldigim andan itibaren ;

Carbon clean (izmirde nerede yaptirilir) En son arac 60bin kmde idi

Bakimi gelmismi gelmemismi farketmeksizin aracimi 75bin km bakimina sokacagim.:) Guvenmiyorum cunku kardesime :mad:

Eger fiyatta anlasabilirsek forumdaki arkadasa yeni tip hks blow off + box modulu taktiracagim.

35mm Eibach yay ( forumdan edimdigin bilgiye gore piyasada dizeli olan zor bulunuyormus)

On farlari mercekli ve angel eyes bi- xenon kiti fiyata gore sisleride unutmuyalim onlarida yapalim :D (aracimda xenon yok)

On panjur hakkinda fikrim yok degistirmelimiyim ne yapmaliyim? Fikrinize ciddn ihtiyacim var.:confused:

arka stoplar ledli birkac secenek var ama astra ustunde nasil durduguna dair bir fikrim yok , kisaca arka stoplari yakisani bulacagimiz sekilde degistirmek istiyorum

pedal setini kullanisli ve guzel gorunen pedal setiyle degistirmek

kapi esiklerine astra yazisi yapistirmak

app plaka

en son olarakta 17inc jant fikirlere ve arac ustunde orneklere ihtiyacim var.(forumda bir arkadasimizda siyah astrasinin jantlarina hasta oldum diyebilirim:eek:)

En son olarakta mok goturen aracimi bunlarin montaji yapildiktan sonra

2 numara film cekildikten sonra

komple ic temizlik ve boya korumami olur parlatmami onlari yaptirmak gibi planlarim var.

Yani araci yavas yavas yapma taraftari degilim parcalari bir anca toplayip bu isleri 2 haftada bitirip aracima asik olma egilimine girecegim. :)

Lutfen yorumlarinizi ve dusuncelerinizi esirgemeyin.

En mantiklisi ve uygun olani nerede bulunur gibi gibi..

Tesekkurler

uk7681

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaparken ufak ufak yap bıraz bın sonra tekrar baska bırsey yap böylece arabadan sıkılmazsın :)

O.A.G

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
haklıısn abicim,ben bir ara baslık bile acmıstım..
modifiye dediğin anlıktır,1 gunde yapacaksın ertesi gün piyasaya akacaksın:D

okanttnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yokmu arkadaslar hic yorum yapacak?

angel eyelari hangi marka almali?

xenon kiti hangi marka almali?

bu konular hakkinda fikrim yok

umarim beni bilgilendirirsiniz...

cidden geldigimde bu isi baslayip bitirmek istiyorum ;)

ayrica yeni tip hks blow off super sqv fiyati nedir?

Birde sadece blow off aldiktan sonra ek parcaya gerek varmidir?

takma maliyeti ne olur?

tesekkurler

Pehlivanoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizeller için yay mayıs sonu gelecek. toplu olarak alacağız. Başlık var ordan takip edebilirsiniz. HSG isimli arkadaşımız da sade ve güzel panjur var. Fiyatı da uygun. Blow ve box fiyatlarını direk Mehmet Gazihana özelden yazarak sorabilirsiniz. Garantili. Jant için 18'' tavsiye ederim. 16'' den sonra 17'' pek göstermez gibi geliyor. (İmzamdaki jant 18'') Xenonda pek marka önemli değil. takan usta önemli. Arka ledli stoplar güzel duruyor. Aratırsanız foto bulabilirsiniz. Diğer yapmak istediklerinizi heryerde yaptırabilirsiniz zaten.

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
angel eye fk-depo marka var piyasada zaten.sana tavsiyem farları aldıktan sora etrafına iyi silikon cektir yoksa sonra buhar yapıyor farların içi.ben xenon alırken pek markasınada bakmam fiyatına bakarım :) garantili olması benim için önemli bir problem cıktı mı garantiden degiştiriyorlar zaten.jantta 18 den küçük alma derim ve bence 5kollu jantlarada bi bak derim cunku 5kol cok yakısıyor astralara

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabamda 17" var.önemli olan jantın boyutu kadar tasarımı.tasarımına göre 19" 17 olarak da algılanabiliyor.17 de 18 gibi olabiliyor.

fotoraf0008fxi.jpg

okanttnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabamda 17" var.önemli olan jantın boyutu kadar tasarımı.tasarımına göre 19" 17 olarak da algılanabiliyor.17 de 18 gibi olabiliyor.

fotoraf0008fxi.jpg

Dedikleriniz gercekten dogru

Sormak istedigim konu 17inc jant takilinca arabada herhange bir performans kaybi oldumu?

Simdi araca powerbox takicam sonra 18inc jant takilinca ayni performansi verirse ne anladim 18hp artisindan :)

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle power box ı hiç tavsiye etmiyorum, arabanın perf gerçekten artırmak ve bunu zarar vermeden yapmak istiyorsan chip i tavsiye ederim.

Jant konusuna gelince bence şekil ve boyuttan daha önemli kriter hafif olması. alacağın jant+lastik kombinasyonu en az eski jant ve lastiğinin ağırlığında olmalı ki chip le aldığın güçleri kaybetme, ön takımları yorma.

Yay olarak CDTI için toplu yay alımı diye konumuz var oraya bakabilirsin.

Xenon için çok çeşitli seçenekler mevcut, ben Sentinel marka 8000k kullanıyrum, şu ana kadar hiçbir sorun yaşatmadı bana, ayrıca yağışlı havalarda bile perf çok iyi.

Yay+Jant+Xenon görüntü açısından aracını güzel kılacaktır chip le de keyifli bir sürüşün olur. Ha hepsini yaptıramam dersen bence ilk önce chip ten başla. Ben önce chip i yaptırdım ve yaklaşık 2,5 seneden beri hiç yay vs ihtiyacı hissetmedim. Ancak şimdi görüntüyü biraz değiştireyim diyorum.

Bunlar dışında OPC line body kit, veya komple OPC ön tampon ile OPC line ın dier eklerini kombine edebilirsin.

Angel eye yer,ne sana tavsiyem çıkmacıdan ya da istersen servisten 0 getirteceğin orjinal Asra H mercekli farları kullanman. Hem daha şık duracaktır hem de alacağın D2s Xenon kit ile mükemmel aydınlatma sağlar.