2006 vectra c 1.6 mu yoksa 1.9 Mu

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar
arkadaşlar Yılda Ortalama 8000 Km Yol Yaparım maksimum 10 000 nadir geçmez 8 000 i neyse
1.6 105 hp Motor ile 1.9 CDTI Arasında Kaldım acaba 1.9 Alsam Pişman Olurmuyom Masraflarla Boğulurmuyom Manuel Vites Düşünüyorum Temiz Bulmak Mümkün değil Otomatik Çok Otomatik dende Korkuyorum
1.6 Kullanmaya devammı etsem yoksa 1.9 alsammı kararsızım bana artı eksi olarak yardımcı olursanız her 2 sini kullanan lar varsa deneyim tecrübelerini anlatırsanız sevinirim
Kolay Gelsin

aliabdullaharslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence 1.6 işinizi görür 1.9 daha güzel ama anlattığınız durumda lüks olur gibime geliyor vergi falan

the İMAM
'06 elegance

Hakone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 motoru kullanıyorum şu anda (araç 2006 zafira), zafira da 1.9 dizel motora baktım bir süre ama az km yapmışını bulamadım. 1.9 dizel motorun tüketimi, 1.6 benzinli ile neredeyse aynı (lt bakımından), yani büyük bir ekonomi beklemeyin ancak güçlü bir motor. sadece vergisi biraz fazla, o da çok aman aman bir fark değil, güç ve konfor için 1.9 tercih edilebilir eğer gerçekten az km yapmış, hor kullanılmamış bir araç bulunursa.

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 motoru kullanıyorum şu anda (araç 2006 zafira), zafira da 1.9 dizel motora baktım bir süre ama az km yapmışını bulamadım. 1.9 dizel motorun tüketimi, 1.6 benzinli ile neredeyse aynı (lt bakımından), yani büyük bir ekonomi beklemeyin ancak güçlü bir motor. sadece vergisi biraz fazla, o da çok aman aman bir fark değil, güç ve konfor için 1.9 tercih edilebilir eğer gerçekten az km yapmış, hor kullanılmamış bir araç bulunursa.

tabiki 8000-10000 km icin dizel degmez ama emin olun 1.6 benzinliyle 1.9 cdti dizel arasinda yakit farki siyahla beyazi fark edecek kadar cok.

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir soru daha acaba 2005 model design veya eleganc otomatik lerde sorun yaşanırmı manuel mi tercih edilmeli
şimdiden bilgi vberen arkadaşların hepsine teşekkür ederim

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
1.9 CDTI daha keyifli olacaktır, birde Elegance olursa keyif kat kat artar :)
ama benim düşüncem 2.el ve otomatik vites risk. zaten dizel oldu mu düşük km bulmak kolay olmaz. manuel düşünüyorsanız riskin büyük kısmı ortadan kalkıyor.
peki şuanki aracınızı sıfır mı almıştınız?
eğer sıfır aldıysanız veya 2.el kullandığınız süre içinde gözlemlediğiniz kadarıyla şimdiki 1.6'nıza sorunları açısından güveniyorsanız bence 1.6'ya devam edin.
2007 Ocak'da 2006 model sıfır Vectra almıştık, 2010'a kadar kullandık, gayet güzel araba. 1.6 olması sebebiyle çekişi çok iyi olmasa da tasarım, donanım, konfor olarak gayet yeterli. zaten Comfort donanım bile diğer markaların eşdeğerlerine göre daha fazla donanım sunuyor.

yaptığınız km açısından belki dizel almaya değmez ama depoyu doldururken benzinliye göre bir rahatlık, ferahlık yaşayacağınız kesin, olayın birde bu yönü var:D
1.6'da az yakmıyor bu arada, bizimkinin şehiriçi ortalama tüketimi 8-9 litreydi.

2006-2005 konusunda da bence 2006'ya devam edin.
zevk meselesi ama bana makyajlı kasa daha güzel geliyor hemde durduk yere aracınızın model yılını düşürmeyin derim.

son kararım 1.6'ya devam :)

Hakone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabiki 8000-10000 km icin dizel degmez ama emin olun 1.6 benzinliyle 1.9 cdti dizel arasinda yakit farki siyahla beyazi fark edecek kadar cok.

burada 1 lt dizel 3.85 TL, 1 lt benzin 4.36 TL, 1.9 dizel motor ortalama 8 lt dizel harcar, benim 1.6 şu mevsimde ortalama 8.5 lt benzin harcıyor. yani 100 km'de ben benzinde yaklaşık 37 TL harcıyorum. 1.9 dizel olsaydı bu rakam yaklaşık 31 TL olacaktı. bu da 10000 km'de 600 TL lik bir fark yaparki, zaten vergi farkı bu açığı kapatıyor. yani bana göre öyle siyah-beyazlık bir durum yok ama tabii genede sizin görüşünüz. ben yinede güç ve konfor için, senede 10000 km yapılsa da 1.9 CDTI motor tercih edilebilir gözüyle bakıyorum.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burada 1 lt dizel 3.85 TL, 1 lt benzin 4.36 TL, 1.9 dizel motor ortalama 8 lt dizel harcar, benim 1.6 şu mevsimde ortalama 8.5 lt benzin harcıyor. yani 100 km'de ben benzinde yaklaşık 37 TL harcıyorum. 1.9 dizel olsaydı bu rakam yaklaşık 31 TL olacaktı. bu da 10000 km'de 600 TL lik bir fark yaparki, zaten vergi farkı bu açığı kapatıyor. yani bana göre öyle siyah-beyazlık bir durum yok ama tabii genede sizin görüşünüz. ben yinede güç ve konfor için, senede 10000 km yapılsa da 1.9 CDTI motor tercih edilebilir gözüyle bakıyorum.

böyle hesaplar tutmaz genelde hocam...
valla bi turbodur, şanzımandır, enjeksiyondur vs. arızasına bakar :D
tamamen araç temizliğine bağlı seçim yapmanızı tavsiye edebilirim... hor kullanılmış bir 1.9 yerine, 1.6 alınabilir... veya tam tersi tertemiz bakımlı bir 1.9, yıpranmış bir 1.6 yerine tercih edilebilir...

Hakone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
böyle hesaplar tutmaz genelde hocam...
valla bi turbodur, şanzımandır, enjeksiyondur vs. arızasına bakar :D
tamamen araç temizliğine bağlı seçim yapmanızı tavsiye edebilirim... hor kullanılmış bir 1.9 yerine, 1.6 alınabilir... veya tam tersi tertemiz bakımlı bir 1.9, yıpranmış bir 1.6 yerine tercih edilebilir...

Arızayı her araç yapabilir ;) eğer yedek parça fiyatları dikkate alınacaksa kimse dizel almasın :D benim görüşüm dizelde sıfır araç alınması