2006 Vectra kalorifer cumhuriyeti

Vectra c2 Aykut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımın kaloriferi kendi bağımsızlığını ilan etti. Kalorifer kapalıyken kendi kendine çalışıyor, hızı değişiyor, kapanıyor. Sürüş esnasında ciddi bir rahatsızlık veriyor ve hatta korkutuyor beni. Bu sorunun nedeni ne olabilir ve nasıl bir çözüm yolu izlemeliyim?

burakdoker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Auto konumunda olduğundan olabilir mi? Eğer öyleyse normal. İçerisi ayarlanan ısıya gelince kapanır, ısı düşer ya da çıkarsa devreye girer.

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun benim 2006 vectra da da vardı . video paylaşımındaki gibi söktüm ,aynı şekilde temizleyip yağladım 1 yıldır sorunsuz.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Video çeken arkadaşın da emeklerine sağlık mis gibi anlatım olmuş.

Vectra c2 Aykut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Videodaki arkadaş gerçekten çok güzel anlatmış. Fakat benim sorunum biraz farklı sanırım. Çünkü kalorifer sıfır konumundayken çalışıyor ve sıcaklığı en soğuğa alsam dahi çalışıyor kendi kendine hızlanıyor yavaşlıyor duruyor tekrar hızlanıyor. Videoda gösterilen kademe düğmesinde sıkıntı yok güzel çalışıyor.

Vectra c2 Aykut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun kendiliğinden düzeldi :) bu sorun oluşmadan önce arabayı temizlerken içi biraz nemli kalmıştı. Sonra içini tamamen kuruttuğumda sorun düzeldi. Sanırım nemden kaynaklı bir sorundu ve videodaki uygulama kesinlikle çözüm olurdu uygulasaydım :)

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun kendiliğinden düzeldi :) bu sorun oluşmadan önce arabayı temizlerken içi biraz nemli kalmıştı. Sonra içini tamamen kuruttuğumda sorun düzeldi. Sanırım nemden kaynaklı bir sorundu ve videodaki uygulama kesinlikle çözüm olurdu uygulasaydım :)

Öncelikle Gecmiş olsun arızanız gitmiş..
Nemden derken anlamadım heralde kontrol panelini suyla yıkamadınız insallah tekrarlamaz bu tip sorunlar genelde (fan kontrol ünitesinden kaynaklanır)

http://www.opelcikmayedekparcaci.com/parcalar/1636--opel-vectra-c-kalorifer-rezistansi-br.html

Video daki alatım.. kontrol paneli düğmeleri oksitlenip calısmadıgı anlarda etkilidir..