2007 astra h şanzıman arızası yardım

muhammed006634

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamünaleyküm arkadaşlar. 2007 model astra h enjoy model aracım 153.000 de. Uzun süredir marşa basınca egzantrik dişlisi sesi geliyor. Çift dişli işçlikle birlikte 1000 TL. Bu gün yaptırmaya gittim usta egzantrik dişlisi sadece ses yapar bunu değiştirmeye gerek yok paranı boşa harcama dedi. Ancak şanzımanın bitik olduğunu söyledi 2 ve 3 üncü viteslerde giderken çok hafif bir şıkır şıkır ses yapıyor sesi tam anlatamadım ancak daha önce opel yetkili servisinde 15 yıl çalışmış sonra kendi dükkanını açan tecrübeli bir opel ustası. Ve zannetmiyorum ki beni kazıklamak istesin çünkü işleri hayli iyi şu an yetkili opel servise getirdim aracı ve şanzımanı test edecekler gerçekten sorun var mı diye. Kafama takılan kısım arabayı yüksek devirde hiç kullanmadım gayet sakin bir kullanıcıyım acemide değilim yani hor kullanmam 153000 km de olan bu araçta şanzımanın arızalı olması mümkün mü. Sanayi deki usta bu arabalarda malesef bu problem oluyor bi kaç tane daha yaptık dedi. Çıkma şanzıman takabileceğini temiz olan ve fiyatın 2000 lira olduğunu söylüyor. Tabi sökünce baskı balata durumu iyi değilse ona göre onlarıda değiştirirsek 600 ve 800 arası oda tutar diyor. Acil yorum bekliyorum.

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Basıma gelmedi ama yağsız binilip şanzıman ısındıysa duzen tutmaz. Çıkma YADA yenisi ile değişmesi gerekir. Tamir edilmez edilsede duzen tutmaz.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamünaleyküm arkadaşlar. 2007 model astra h enjoy model aracım 153.000 de. Uzun süredir marşa basınca egzantrik dişlisi sesi geliyor. Çift dişli işçlikle birlikte 1000 TL. Bu gün yaptırmaya gittim usta egzantrik dişlisi sadece ses yapar bunu değiştirmeye gerek yok paranı boşa harcama dedi. Ancak şanzımanın bitik olduğunu söyledi 2 ve 3 üncü viteslerde giderken çok hafif bir şıkır şıkır ses yapıyor sesi tam anlatamadım ancak daha önce opel yetkili servisinde 15 yıl çalışmış sonra kendi dükkanını açan tecrübeli bir opel ustası. Ve zannetmiyorum ki beni kazıklamak istesin çünkü işleri hayli iyi şu an yetkili opel servise getirdim aracı ve şanzımanı test edecekler gerçekten sorun var mı diye. Kafama takılan kısım arabayı yüksek devirde hiç kullanmadım gayet sakin bir kullanıcıyım acemide değilim yani hor kullanmam 153000 km de olan bu araçta şanzımanın arızalı olması mümkün mü. Sanayi deki usta bu arabalarda malesef bu problem oluyor bi kaç tane daha yaptık dedi. Çıkma şanzıman takabileceğini temiz olan ve fiyatın 2000 lira olduğunu söylüyor. Tabi sökünce baskı balata durumu iyi değilse ona göre onlarıda değiştirirsek 600 ve 800 arası oda tutar diyor. Acil yorum bekliyorum.

motor ne şanzıman hangi şanzıman 5 ilerimi 6 ilerimi?

muhammed006634

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın egzantrik sesi kesebilmek için marş motorunu değiştirmiştim ses ordan geliyor diye serviste değiştirildi. Servisten aldığımda 3. Vitese takıp gaza yüklenince 1 saniye kadar araçta titreme oluyordu bunu servise söyledim getirin bakalım dediler sonra götürmedim uzak diye sadece kısa bi titreme 3. Viteste sorun etmemiştim. Marş motorunu takarken acaba şanzımana 3.vitese bi arıza verdiripte şanzımanın bu hale gelmesine sebep olmuş olabilirler mi. Bunu ustaya sordum oda olabilir her şey olabilir kul yapımı sonuçta mersedes de bile oluyor bazen diyor. Aklım almıyor.

muhammed006634

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şanzıman yağı bir kere konuluyormuş yağ değişimi vs hiç bir şeye çok uzun süreler gerek kalmıyor diyor usta yani 153000 de bi Arabanın şanzıman yağına ne oldu ki bu zarar görmüş acaba.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şanzıman yağı bir kere konuluyormuş yağ değişimi vs hiç bir şeye çok uzun süreler gerek kalmıyor diyor usta yani 153000 de bi Arabanın şanzıman yağına ne oldu ki bu zarar görmüş acaba.

yağ değişmesi gereken bir sıvıdır ömürlüğü daha üretilmedi... farklı sebeplerden yağ eksilmiş olabilir. açılıp bakılması detaylı incelenmesi gerekir.
ülkemizde beceremedikleri için ve parçası çok bulunmadığı için çıkmasını takalım geçelim derler her zaman...çıkma nasıldır takıp kullanmadan bilinmez...
başka yerede danışın tek bir ustanın fikriyle hareket etmeyin bence

muhammed006634

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu gün çıkması takıldı artık yapacak bir şey yok gibi. Çünkü usta bu sebepten yolda kalırsan ki bi gün mutlaka patlak verir 2000 liralık arıza 5000 6000 i bulur ayrıca süratli giderken otobanda da olabilir hayati risk var deniliyor. 2000 TL ye çıkması takıldı bu gün test yapacağım inş sorun çıkmaz.