2007 model astra enjoy elektrik kaçağı

derincece

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
acil yardım lütfen 2007 opel astra enjoy otomobilimde elektrik kaçağı var. üç ustaya gittim kaçağı bulamadılar. standart olan lamba kontrollerini yaptılar, onlarda sorun yok. yeni akü taktırdım üç günde boşalıyor. ne yapmalıyım? kaçak nereden olabilir?

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
kontrol edin arka kapı camları açılıyormu açılmıyorsa ordan olabilir. motor beyni UEC de de gevşek yerle oluyor...

derincece

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar çok can sıkıcı bir durum iki haftadır uğraşıyorum. sağlam aküm boşa gitti sorunum çözülmedi. yardımcı olun lütfen. yetkili servise itsem kaçağın nereden olduğunu gösteren bir cihazları var mıdır?

cemardag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 opel astra aracımdada aynı sıkıntı vardı yeni akü takdırmama rağmen 3-4 gün içinde akü boşalıyordu.Yetkili servise götürdüm servisetekiler hiç kontrol etmeden (bundan önce birçok oto elektrikçiye gösterdim ) tek sıkıntının kapıları kilitlerken otomatik kalkan çamlar için takılan çipdendir dedi ve söktüler çok şükür 1 yıldır kullanıyorum 10-15 gün parkta araba yatmasına rağmen hemen marşı alıyor akü boşalmıyor.

derincece

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 opel astra aracımdada aynı sıkıntı vardı yeni akü takdırmama rağmen 3-4 gün içinde akü boşalıyordu.Yetkili servise götürdüm servisetekiler hiç kontrol etmeden (bundan önce birçok oto elektrikçiye gösterdim ) tek sıkıntının kapıları kilitlerken otomatik kalkan çamlar için takılan çipdendir dedi ve söktüler çok şükür 1 yıldır kullanıyorum 10-15 gün parkta araba yatmasına rağmen hemen marşı alıyor akü boşalmıyor.
bu bahsettiğiniz çipi siz mi taktırmıştınız yoksa orjinalinde var mıydı? benim aracımda öyle öyle bir çip yok sanırım. bende bu gün servise bıraktım yarına kadar beklememi söylediler. bakalım ne çıkacak.

cemardag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu bahsettiğiniz çipi siz mi taktırmıştınız yoksa orjinalinde var mıydı? benim aracımda öyle öyle bir çip yok sanırım. bende bu gün servise bıraktım yarına kadar beklememi söylediler. bakalım ne çıkacak.

Ben aracı aldığım zaman bu özellik vardı.Yetkili servisdekiler sonradan taktırıldığını sölemişti orjinallerinde yokmuş ama benim bildiğim bütün opel araçlarda bu özellik var bende anlamadım gitti. benim için önemli olan bu arızadan kurtulmuş olmam.

Son düzenleme:

derincece

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün kaçak tespiti için aracımı yetkili servise götürdüm. bir gün boyunca kaldı. bu gün aradılar, aracımda herhangi bir kaçak tespit edememişler. yaptıkları ölçümde akımı 0.01ma olarak gözlemlemişler. şaştım kaldım vallaha. adamlara kendi ölçümümün 0.67 olduğunu söyledim ama adamlar biz ölçüm yaptığımız sürece her hangi bir artış olmadığını söylediler. böyle birşey olabilir mi yahu?

mysterious

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün kaçak tespiti için aracımı yetkili servise götürdüm. bir gün boyunca kaldı. bu gün aradılar, aracımda herhangi bir kaçak tespit edememişler. yaptıkları ölçümde akımı 0.01ma olarak gözlemlemişler. şaştım kaldım vallaha. adamlara kendi ölçümümün 0.67 olduğunu söyledim ama adamlar biz ölçüm yaptığımız sürece her hangi bir artış olmadığını söylediler. böyle birşey olabilir mi yahu?

arkadaşım benimde başıma geldi öndeki fan çalışıp aküyü boşaltıyordu ama her zaman yapmıyordu...
arabanın kaputunu kaldır ordaki sigorta kutusunun içindeki sigortaları çıkarıp temizleyip tak tek tek... benim sorunum bu şekilde çözüldü...
hatta arabam 3000 devri geçmeme sorunuyla karşu karşıyaydı oda ortadan kalktı...

yukarıda arkadaşın dediği uec, beyin bağlantıları gevşiyor ya da oksitleniyor sonrada araba saçmalamaya başlıyor...

rems

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teyp ve veya cd değiştirici var ise ondan kaçabiliyor. bende cd değiştirici çıktı. tamir ettirdim . içindeki film bağlantı kabloları var onlar bozuluyor. selamlar.