2008 astra h cdtı hışırtı...

crestfallen85

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle kendimi tanıtacağım yeri bulamadığım için üzgünüm. Kısaca sorunumdan bahsedeyim. 2008 model astra h aracımda, özellikle 3. vitesten sonra başlayıp daha yüksek vites ve hızlara geçtikçe devam eden ve kalorifer içinden duyulabilen bir metalin metale sürtme sesi gibi, çok ince bir ses var. Arabayı boşa atınca ses devam ediyor. Hatta bir serviste baktırdığımda, usta giderken arabayı stop edip sesin motordan gelip gelmediğini teyit etti. Ve akabinde ses motordan gelmiyor dedi. Arabayı lifte kaldırdığında ise tekerlekleri çevirdi. Şanzıman tarafından gelen bir uğultu duydu, ses şanzımandan dedi. Açıkçası bu bana mantıklı gelmedi. Çünkü arabanın vites geçişlerinde herhangi bir sarsıntı sıkıntı ya da sorun yok. Başka birkaç ustaya daha gösterdiğimde şanzımanın sıkıntısız, hatta bir tanesi arabanın şanzımanında boşluk dahi yok dedi. Tam olarak anlamadım ama sanırım iyi birşeydi. Aracım 80000 km de, balataları yeni değiştirdim, ses hala devam ediyor. Tertemiz bir araç ama bu ses benim canımı sıkıyor. Tecrübesi olan arkadaşımız var sa ve yardımcı olursa sevinirim...

crestfallen85

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, yardımcı olabilecek, konuyla ilgili bilgi verebilecek bir arkadaşımız yok mu?

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
atatürk sanayii de uzman teknik var. kadir usta ya bi göster. işinin ehli bir ustadır. senelerdir ona giderim.
adapazarında oturuyorsan adacenter ın ordaki sanayide.

crestfallen85

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler Marmaralı83...

crestfallen85

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyla ilgili arkadaşların fikirleri varsa ve belirtirlerse çok memnun olurum. Arabamı seviyorum ama bu ses de beni deli ediyor...