2008 Corolla dizel nasıl bilirsiniz?

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
babamın yakın arkadaşında 2008 corolla dizel var. (sanırım baz donanım)
km 200.000 üzerinde, ufak tefek kazaları ve komple boyası var (fotoğraflarıda var)
komple boyada şöyle oldu, trafik levhasına vurunca tabela bükülüp arabanın tavanına devrilmiş :D ön camda hiçbir şey yok ama tavan düzeltilip boyanmış.
araba çok şehirdışına çıktı km oradan geliyor. (şirket arabası, kullanan da şirket ortağı)
bakımları, tüm onarımları, herşeyi sürekli yetkili serviste yapıldı.

ben pek sıcak bakmasamda şu sebeplerden dolayı babamın içine sinmiş.
-yakıt şehiriçi 5-6, şehirdışı 3-4 litre yakıyormuş
-kasisten geçerken Vectra'dan gelen sesler corolla'dan gelmiyor dedi, sağlamlık bakımından
-km yüksek olsada periyodik bakımları tam
-sahibinden'de en ucuz 2008 Corolla 25'den başlıyor, galericiler bu arabaya 20.000tl'den fazla vermemiş, yani fiyatı uygun
-arabayı alıcaz, Vectra ne zaman satılırsa bunun parasını o zaman ödeyeceğiz. yani hem arabasız kalmayacağız hemde ödeme konusunda sıkıntı olmayacak.

sizce ödeme kolaylığı ve uygun fiyat için bu arabayı almaya değer mi?
ve dizel Corolla nedir, nasıldır, sorunları varmıdır, düşüncelerinizi bekliyorum

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizel corolla iyidir sorunsuzdur...zevklide bir araç...ama sizin dediğiniz aracı ben önermiyorum..bunun ilerisinide düşünmek gerek satarken alıcılar herşeye laf etcek...sizde bineceksiniz 200.000 den sonra ne gibi sorunalr çıkartacak bilemezsiniz.araba almışken temizini az km olanını almanızı tavsiye ederim ama karar siizn...

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en kötü ihtimalleri düşünmek lazım. bu kmdeki araç sizde iken motor gitse 4-5 binlik masraf açar. araç zaten ucuz diyorsanız bu pek sıkıntı olmaz ama 200 binde aldığınız bir aracı nekadar masraf yaparsanız yapın yine aldığınız fiyat civarında bir fiyata satabilirsiniz. bunları göz önünde bulundurursanız alınmaz diye birşey yok.
ilk arabam birkaç el değiştirmişti ben alıncaya kadar.160 bin km de satmama rağmen km yüksekliğinin vermiş olduğu bir yorgunluk var diyordum ama bu sadece aracı kullanan kişilerle ilgili olduğunu ikinci aracımı alınca anladım. yeni aracım 101 bindeydi içi dışı mükemmel temizdi tek kişi kullanmıştı. aracın temizliğinden 100binde olduğuna inanarak aldım fakat sonradan aracın trigerinin 180 binde değiştiği ortaya çıktı ki kim bilir triger değişiminden sonra kaç km daha kullanıldı.
demek istediğim ikinci aracımı bilmeden 200 bin km de almış oldum ama kullanımdan dolayı araç öyle temizdi ki 100 bin km bile fazla gibi duruyordu. sizin araçta bu şekilde bir araç ise alın bence. b kasa vectrayı aratmayacak ve unutturacak bir araçtır bana göre. (kabin sessizliği,bakım maliyetlerinin azlığı açısından )

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Umarım otomatik değildir çünkü 2008 dizeller M/M otomatik ve biraz sıkıntılı. Güncel dizeller de tam otomatik vitese geçiş yaptılar bu yüzden. Bir kaç ufak kronik sorunları var her araç gibi. Onun dışında klasik Japon :) Ancak bahsettiğiniz aracı alırken dikkatli olmak lazım. Gerçi geçmişi bilinmeyen bir araca 30.000 vermektense geçmişini bile bile 20.000 vermek iyidir :)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çağrı yeni yenidir ama sana kesinlikle toyotanın dizelinden uzak dur derim. sizin alacağınız kasada özellikle. toyota forumunada üyeyim adamlar ın çoğu şikayetçi. aşırı derecede yağ yakıyor ve servis daha çözüm bulamamış. ayrıca bağımsız süspansiyonuda olmadığı için viraj performansı vectrayı kat kat aratır. donanım olarak elegant extrada bile 2004 astra elegancedeki donanım yok diye biliyorum :) kaporta olarak sağlamdır ancak plastik kalitesi klasik japon aracı. arabayla 120'den sonra özellikle kanatlanacakmış hissi mevcut. ve rüzgardan aşırı etkileniyor. bizde 2004 sol var ondada aynı sıkıntı var sizin alacağınız kasadada aynı sıkıntı var... donanım fakiri yol tutuşu sıkıntılı ve 200000 km gelmiş bir araç turbo motorlu ve 0 km olanlarında bile yağ yakma riski var. ben rus ruleti oynamazdım şahsen...

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
Babam kafayı takmış durumda. Donanım aramiyoruz, motor performansı aramiyoruz . Ama sorun çıkarma açısından bakınca vectra b zaten zaman zaman servise gidiyor, toyota bir opelden daha fazla masraf cikarabilirmi diye düşünüyorum.
Toyota olmasa peugeot 307 bakiyorum, oda pek sorunsuz değil hani :)

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
200 binde dizel alınmaz.

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Babam kafayı takmış durumda. Donanım aramiyoruz, motor performansı aramiyoruz . Ama sorun çıkarma açısından bakınca vectra b zaten zaman zaman servise gidiyor, toyota bir opelden daha fazla masraf cikarabilirmi diye düşünüyorum.

baktığınız aracı siz biliyorsunuz alırsınız ama ilerde satmaya kalktığınızda insanlara derdinizi anlatamazsınız, elden çıkarması çok sıkıntı yaratır. 200 bin km dizel araç almakta pek iyi değil bence. başka araç bakmakta fayda var diye düşünüyorum ...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

toyota opel kadar sorun çıkartmaz. zaten sorun çıkartacak aksamı yok :) ama dediğim gibi alın arabayı imkan varsa otobana çıkın arabayla 120'den sonra arabada değilde uçak kullanıyorsunuz sanki :) yanınızdan bir araba geçsin bir sallanma hissediyorsunuz. buda devamlı sizi uzun yolda kasıyor. vectrayla bandırmaya kadar geldim safranboludan hiç bir yorunluk hissetmedim kasmadan geldim. ama yazın dayımın düğünü için istanbuldan gelirken corollayla ben geldim aman allahım otobanda kamyonları sollarken bile beşik gibi sallanıyordu araba. sırf bu yüzden ön düzenlere falan baktırdık arabanın hiçbir sorun yok :) imkanın varsa bir kullan derim arabayı söylediklerime hak vereceksin ;)

Bir kaç link...
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=39413.0
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=41008.0

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=40949.0
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=39138.0

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com