2010 astra 1.3 tech2 ya da opcoma bağlanma söketi var mı? varsa nerde?

sansibl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1- Söket var mı varsa nerde? (kokpitte yok. bazı modellerde elfreninin altında vsvs? ben bulamadım)

2- hareret göstergesi yok, tmm kabul. ancak motor soğutma suyuna bakabilitem var mı? (yol bilgisayarında ya da radyonun tüm menüleri alt üst ettim gizli menü diye bişe yok. varsa nasıl nerde? (eski modellerde gaza frene basmaları, silecek ve sellektörü kendine çekmeler dahil herşeyi denedim, silecek çalıştı cama su attım güldüm kendime :maden:))))

3-
svsd.jpg

bu ışık (alttaki sarı ingiliz anahtarlı, ve
images
bu ışık araba çalıştıktan 3 saniye sonra sönüyor. ikisi yanyana zaten. bu durum normal mi?

dipnot 1- dili türkçe yaptım sadece.
2- cevaplar için şimdiden teşekkürler.

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uyarı ışıklarının aracı çalıştırmadan önce yanıp sönmesi normal. Araç çalıştıktan sonra yanıyorsa sorun var demektir.

oygur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. el freninin altında cover vardır onu kaldırdığınızda bağlantı soketini görebilirsiniz
2.setting tuşuna bip sesi gelene kadar basılı tutun sonrasında bc tuşu ile ilerleyip bilgileri görebilirsiniz.

sansibl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. el freninin altında cover vardır onu kaldırdığınızda bağlantı soketini görebilirsiniz
2.setting tuşuna bip sesi gelene kadar basılı tutun sonrasında bc tuşu ile ilerleyip bilgileri görebilirsiniz.

l8029.jpg

l802p.jpg

gerek ayarlarda (settings), gerek board computürde (bc) aradığım menüyü yani motor suyu sıcaklığını bulamıyorum. ekran görüntüleri, menülerde yok. sanırsam bu modellerde yok. ilgin için tşklr.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
2) Yukarıda arkadaşın yazdığını okumamışsınız dikkatlice.
Settingse basılı tutacaksınız, biip sesi gelecek 10. saniye falan, sonra bc ile ilerleyeceksiniz. 1 ve 3 e de cevap verilmiş zaten.

sansibl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2) Yukarıda arkadaşın yazdığını okumamışsınız dikkatlice.
Settingse basılı tutacaksınız, biip sesi gelecek 10. saniye falan, sonra bc ile ilerleyeceksiniz. 1 ve 3 e de cevap verilmiş zaten.

öncelikle ilgin için çok teşekkür ederim. Ancak gecenin bi vakti garaja indim. fotoğraf makinası elimde. çekip yukarda yayımladım. aynen dediğinizi yaptım. bip sesi geldi. bc1 ya da bc2 ye enterlediğimde sadece aracın yol ve yakıt ortalamaları var. kaçırdığım bişe mi var? bc diye bişe yok ki bc1 ve bc2 var. tşklr.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızın radiosunu açın main menü ile ortlama yakıt menüsüne gelin BC1 setting düğmesine basın 5 saniye gong diye ses gelecek ondan sonra BC düğmesi ile basarak aracınızın motor sıcaklığı coolant gibi değerleri göreceksiniz..her bastığınızda diğer değerler gelecektir...el freni altındaki plastiği arka boşluğuna elinizi sokup o plastiği kaldırırsanız kapak çıkacaktır altında soketi göreceksiniz kolay gelsin
images

images

sansibl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızın radiosunu açın main menü ile ortlama yakıt menüsüne gelin BC1 setting düğmesine basın 5 saniye gong diye ses gelecek ondan sonra BC düğmesi ile basarak aracınızın motor sıcaklığı coolant gibi değerleri göreceksiniz..her bastığınızda diğer değerler gelecektir...el freni altındaki plastiği arka boşluğuna elinizi sokup o plastiği kaldırırsanız kapak çıkacaktır altında soketi göreceksiniz kolay gelsin

çok teşekkür ederim. arabanın yanına gidiyorum şimdi. izlenimler az sonra. o el frenin altındaki plastiği çıkarmak ve bc1 de iken settinge basmak. güzel anlatımdı. Birşey bilmek ayrı anlatmak ayrı. tebrik ediyorum. :tesk:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok teşekkür ederim. arabanın yanına gidiyorum şimdi. izlenimler az sonra. o el frenin altındaki plastiği çıkarmak ve bc1 de iken settinge basmak. güzel anlatımdı. Birşey bilmek ayrı anlatmak ayrı. tebrik ediyorum. :tesk:
Ne oldu Cemal bey? BC setting oldumu? OBDII soketi sorun değildir onu bulmuşsunuzdur

sansibl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne oldu Cemal bey? BC setting oldumu? OBDII soketi sorun değildir onu bulmuşsunuzdur

sohbet olsun. moralim şimdi iyi. özel servise gittim. araklılıymış. sohbet amaçlı ve çay içmeye geldim dedim. çayı içtikten sonra arıza sildircem dedim. 15 liraya anlaştık. o oturdu şoför koltuğuna parmağını sokup kaldırdı plastiği :D oysa ben parmağımı soktuğumda komple konsül oynuyordu, kırma endişesi ile fazla güç vermedim.

neyse taktı tech2 yi. ben resimlerden daha küçük bişe biliyordum tech2 yi.. 2 arıza çıktı sildi onları. dedim bu arabada hareret göstergesi yok. menüden motor suyu sıcaklığını görme şansım var mı. direk yok dedi. sanırsam o da bilmiyor. :maden:

sizin dediklerinizi yaptım ancak. Ayarlara girince bc menüsü, bc menüsüne girersem de ayarlar yok. kafayı da takmıcam motor suyuna çok da tın. arıza şizofreni oldum 2 aydır. heh hee :sopa: çok çok teşekkür ederim.