2010 corsa d obd bağlantısı

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg taktirdim aracıma. Lpgnin obd bağlantısı yapılmamış. Aracın Obd soketi (cakmalligin ordan) yerinden söküp çikiyor mu. Sokete karşınızda baktığınız zaman, üst taraftan soldan sağa doğru sayinca 6. soket ve alttaki 14. pin e giren kablolara ek yaoarak takacam. Bu soket teki kablolarin renginin olduğu bir şema varsa ordan da bakıp halledebilirim

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Otogaz sistemi yapılırken böyle bir bağlantı yapıldığını hiç duymadım...
O soket beyindeki bilgilere ulaşmak ve gerekirse ayar vermek için yapılmıştır..
Otogaz beyni aracın beyni ile nasıl veya nekadar uyum içinde onu da ustalar bilir...

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Otogaz sistemi yapılırken böyle bir bağlantı yapıldığını hiç duymadım...
O soket beyindeki bilgilere ulaşmak ve gerekirse ayar vermek için yapılmıştır..
Otogaz beyni aracın beyni ile nasıl veya nekadar uyum içinde onu da ustalar bilir...

Obd li lpg kitleri aracın yakıt değerlerini okuyarak fakir mi zengin mi karşım olmuş görür. O değerlerle göre lpg yazılımında ince bir düzeltme sağlar. Bu bilgileri okuması için aracın obd portunda ki iki kablodan ek yapılarak bağlantı yapılıyor.

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forum geçmişe döndürülmeden önce bir arkadaş cevap verecekti bu konuya. Nerde o arkadaş açaba :)

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
bildiğim kadarıyla üstteki ekrandan aşağıya doğru sökerek çıkabiliyor piano black yada metalik renkli kaplama sökülünce oradan ulaşılabilir

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Obd li lpg kitleri aracın yakıt değerlerini okuyarak fakir mi zengin mi karşım olmuş görür. O değerlerle göre lpg yazılımında ince bir düzeltme sağlar. Bu bilgileri okuması için aracın obd portunda ki iki kablodan ek yapılarak bağlantı yapılıyor.

Ben OBD li kitlerin fakir karışımı anlayan ve buna göre (aynen benzinde olduğu gibi) gaz ayarını yapan bir sistemin yani en son teknolojinin Türkiye ye geldiğini düşünmüyorum. OBD li kitlerdeki aldatmaca araçda yanabilecek arıza lambasını yakmama amaçlı olduğunu duymuştum..

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben OBD li kitlerin fakir karışımı anlayan ve buna göre (aynen benzinde olduğu gibi) gaz ayarını yapan bir sistemin yani en son teknolojinin Türkiye ye geldiğini düşünmüyorum. OBD li kitlerdeki aldatmaca araçda yanabilecek arıza lambasını yakmama amaçlı olduğunu duymuştum..

aracın LTFT STFT değerlerine obd üzerinden okuyarak aracın fakir mi zengin mi karışımda olduğunu inceleyerek yakıta ince bir ayar yapıyor.önce lpg ciye yol ayarı yaptırıyorsunuz sonra da obd yi aktif ettiriyorsunuz. kaba ayarı usta ince ayarı obd yapıyor gibi düşünün. lpg formu var oraya bakarsanoz daha detaylı bilgi sahibi olursunuz.
benim araçta obd li kt var ustacık kablosunu takmamış. Ayarı düzgün olduğu için arıza lambası yanmıyor. obd de bağlı olursa benim gidip ayarla uğraşmama gerek kalmayacak ince ayarını kendisi sürekli güncellemiş olacak.
obd bağlantısının arıza lambası yakmamasının sebebi ise zengin ya da fakir karışım olduğunu algılayıp kendiliğinden düzelttiği için doğal olarak da arızayı ortadan kaldırmış oluyor. aracınızda obd soketi varsa kesinlikle obd li olsun