2011 Astra classic 3 - 1.3CDTi hakkında,

laruno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar,

Ben de bu değerli foruma ve Opel ailesine yeni giren bir kişi olarak mutluluğumu dile getirmek istiyorum ilk önce. Kısmetse Salı günü Astra Classic 3 - 1.3 CDTi Essentia (konfor paketli) aracıma kavuşacağım.

Siz değerli forum üyelerine danışmak istediğim bir kaç konu var:

1) Aracıma servisten orjinal xenon far taktırtıyorum. Bugun satış danışmanına far yıkama var mı diye sorduğumda yok dedi. Takılamaz mı dedim, hayır, tamponda yeri ve tesisatı yok dedi. Oysa ki son zamanlarda gerek forumunuzda, gerekse başka sitelerde yaptığım araştırmalarda Astra Classic 3'ün en donanımlı versiyonlarında far yıkama hep gördüm. Acaba eski modellerde vardı da, 2011 modelinde mi yok? Xenon far taktırmış olmamla far yıkamanın da takılacak olması gerekmez mi? Bu kısımda son olarak da xenon farların hepsi siyah tabanlı mı acaba? Krom tabanlı var ise siyah tabanlı takılmasını rica edicem de o yüzden =))

2) Yine serviste güneşlik ve cam filmi yaptırıyorum. Serviste orjinal yapılan cam filmlerinde çevirmelerde ve polis kontrollerinde sorun yaratmaz umarım..

3)Araçta arka tamponda park sensörleri var, fakat yine sahibinden.com gibi sitelerde essentia donanımlı araçlarda ön tarafta da sensörler olduğu farkına vardım. Acaba doğruluk payı var mıdır? yoksa sonradan eklenen bir özellik midir? yani aracın orjinalinde olması gerekiyor mu?

4)youtube.com'da izlediğim bir videoda motorlu kapanır yan aynalar vardı Astra Classic 3'de. Bunu da satış danışmanına sorduğumda yok öyle bir şey dedi. Peki yaptıran nerede, nasıl, kaç paraya yaptırdı acaba?

ve son olarak :eek:

5)Araç iç konsolda torpido gözü üstü çıta, ön kapılar çıta, direksiyon çıta gibi essentia'yı diğerlerinden ayıran özellik de benim aracımda kesin olacak mı?

Opel ailesine yeni girdiğimden belki size cahil gelebilecek bu soruları sorduğum için affınıza sığınıyorum.

Sevgiler...

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar,

Ben de bu değerli foruma ve Opel ailesine yeni giren bir kişi olarak mutluluğumu dile getirmek istiyorum ilk önce. Kısmetse Salı günü Astra Classic 3 - 1.3 CDTi Essentia (konfor paketli) aracıma kavuşacağım.

Siz değerli forum üyelerine danışmak istediğim bir kaç konu var:

1) Aracıma servisten orjinal xenon far taktırtıyorum. Bugun satış danışmanına far yıkama var mı diye sorduğumda yok dedi. Takılamaz mı dedim, hayır, tamponda yeri ve tesisatı yok dedi. Oysa ki son zamanlarda gerek forumunuzda, gerekse başka sitelerde yaptığım araştırmalarda Astra Classic 3'ün en donanımlı versiyonlarında far yıkama hep gördüm. Acaba eski modellerde vardı da, 2011 modelinde mi yok? Xenon far taktırmış olmamla far yıkamanın da takılacak olması gerekmez mi? Bu kısımda son olarak da xenon farların hepsi siyah tabanlı mı acaba? Krom tabanlı var ise siyah tabanlı takılmasını rica edicem de o yüzden =))

2) Yine serviste güneşlik ve cam filmi yaptırıyorum. Serviste orjinal yapılan cam filmlerinde çevirmelerde ve polis kontrollerinde sorun yaratmaz umarım..

3)Araçta arka tamponda park sensörleri var, fakat yine sahibinden.com gibi sitelerde essentia donanımlı araçlarda ön tarafta da sensörler olduğu farkına vardım. Acaba doğruluk payı var mıdır? yoksa sonradan eklenen bir özellik midir? yani aracın orjinalinde olması gerekiyor mu?

4)youtube.com'da izlediğim bir videoda motorlu kapanır yan aynalar vardı Astra Classic 3'de. Bunu da satış danışmanına sorduğumda yok öyle bir şey dedi. Peki yaptıran nerede, nasıl, kaç paraya yaptırdı acaba?

ve son olarak :eek:

5)Araç iç konsolda torpido gözü üstü çıta, ön kapılar çıta, direksiyon çıta gibi essentia'yı diğerlerinden ayıran özellik de benim aracımda kesin olacak mı?

Opel ailesine yeni girdiğimden belki size cahil gelebilecek bu soruları sorduğum için affınıza sığınıyorum.

Sevgiler...

Oncelikle,

1.) Tatirdiginiz orjinal xenon degildir. .... marka cakma xenondur. Sorsaniza yetkiliye mercekleri nereye takiyorlarmis. Orjinal xenon aldiginizda far yikama ve otomatik yukseklik ayari geliyor.

2.) Yaratir.

3.) Opelde zafira B ve vectra c (insignia) lerde var o.

4.) Kisaca asagidaki video yu ilgiliye izletin lutfen

http://www.youtube.com/watch?v=QNFWVtair2Q

5.) Bilmiyorum :D

Son düzenleme:

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Size de ben sormak istiyorum bu xenonu sizin araca ne kadar ucretle takiyorlar acaba.

Bir soylenti duymustum onun gercek olup olmadigini dogrulamak istiyorum da. Eger mumkunse fiyat yazabilirmisiniz acaba

ergekrt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de adanadan aldım tum sızın yaptırdıgınız bu ıslemlerı yaptrıdım aracıma gerek xenon far gerek cam fılmı bırde ben kartel taktırdım aracın torpıto ustu ve yan kapı kolları normal gogus rengınde yanı

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
fiyat bilgisi varmi xenon icin

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
tamadir sagolun, iyi para almis yahu, 100-150 liralik set normalde

ergekrt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ben paket halınde taktıdırım uc bes parca daha sey vardı toplam ıcın fılm fılan oyle yanlız bu sanırım takılanlar sadece far boyle kıtı fılan yok sanırım

laruno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
liste fiyatı xenon için 850 tl yazıyor.. fakat aracı alabilmek için maddi sıkıntılar doğrultusunda rica ettiğimizde xenon takılması 500 tl ye geldi sayılır.. sizce xenon taktırmayı iptal etsem mi? ben serviste takılcak diye hiç araştırmamıştım orjinal olup olmadığını..

ergekrt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ben alırken sıfır ıste almadan taktırdım 423 yazıyor faturad takdırın bence neden taktırmayasınız kı garantılı seylı